REKLAMA

Kosiniak-Kamysz apeluje o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej

2020-04-03 15:59
publikacja
2020-04-03 15:59

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w odpowiedzi na apel Jarosława Gowina o zmianę konstytucji zaproponował w piątek przyjęcie uchwały Sejmu RP w sprawie zobowiązania Rady Ministrów do wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej. Sytuacja związana z epidemią wymaga podjęcia środków zmierzających do zahamowania rozprzestrzeniania się zagrożenia - mówił.

fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

"W imieniu Koalicji Polskiej PSL-Kukiz15 proponuję przyjęcie uchwały Sejmu Rzeczpospolitej w sprawie zobowiązania Rady Ministrów do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej" - oświadczył lider PSL w piątek na konferencji prasowej w Sejmie.

Według niego sytuacja związana z epidemią koronawirusa wymaga podjęcia nadzwyczajnych środków zmierzających do zahamowania rozprzestrzeniania się zagrożenia.

"Życie i zdrowie Polaków jest wartością nadrzędną" - powiedział Kosiniak-Kamysz. W jego ocenie wprowadzenie stanu klęski żywiołowej "jest jedynym prawnym rozwiązaniem uniknięcia wzniecenia ogniska epidemii 10 maja".

autor: Edyta Roś

ero/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki