REKLAMA

Kościński o kwocie wolnej w Nowym Ładzie: Zdziwiłbym się, gdyby taka kwota padła

2021-04-08 08:06
publikacja
2021-04-08 08:06
fot. Mateusz Wlodarczyk / FORUM

Początkowo w Nowym Ładzie nie będzie propozycji zwiększenia kwoty wolnej do 30 tys. zł - powiedział w programie I Polskiego Radia minister finansów Tadeusz Kościński.

"Zdziwiłbym się, gdyby taka kwota padła. Nie stawiałbym teraz pieniędzy, że będzie taka kwota. Teraz mogłoby być 15-20 tys., a jeśli dobrze wyjdziemy z pandemii, to za 2 lata możemy dojść do 30 tys." - powiedział.

Wcześniej minister finansów zapowiadał reset w podatkach. "Nasza strategia nie (polega na tym - PAP), by podnosić podatki, bo jest to sprzeczne z tym, co chcemy zrobić" - powiedział. Wyjaśnił, że celem jest, by konsumenci mieli jak najwięcej pieniędzy w kieszeni, żeby mogli wydawać. Zaznaczył, że zmiana w podatkach będzie szła w kierunku tego, by były bardziej sprawiedliwe.

"W Polsce mamy tak ustawiony system, że procentowo ci, co mniej zarabiają, płacą więcej podatków niż ci bogatsi. Tutaj będzie taki troszeczkę reset" - zapowiedział. Chodzi o to, jak mówił, by mniej zarabiający "płacili mniej podatku procentowo, a ci, co więcej zarabiają, to będą procentowo więcej płacić" - wskazał.

W połowie marca PiS zaprezentował 10 głównych haseł nowego ładu. Zgodnie z zapowiedzią są to: plan na zdrowie, uczciwa praca – godna płaca, dekada rozwoju, rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, dobry klimat dla firm, czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025 i złota jesień życia.

map/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (86)

dodaj komentarz
drzaraza
Komuna wróciła. Tylko prawdziwy reset może zmienić ta patologię
carlito1
Hehe czyli majstersztyk pisowskiej propagandy w wyśmienitej formie:). Damy coś " dobrego" ale niestety musimy wziąć od tych złych kapitalistów burżujów zarabiających 4000brutto... Ale jednak nie damy wam dobrego ale kasę i tak zabierzmy.... Hahaha
henk54
Szkoda, bo mogli wreszcie coś dobrego zrobić. Chociaż tak minimalną rzecz, żeby ludziom uczciwie pracującym było choć odrobinkę lepiej.
itso_tea_earl_grey_hot
Klasa robotnicza jest niezadowolona wodzeniem za nos nie jesteśmy zwierzyną hodowlaną ! tylko dziką bestią :P najprawdopodobniej to skończy się niewypałem wciskają fałszywą nadzieje na leprze jutro po według nich ciężkim kryzysie od prawie 100 lat :D
javelin11
no nie będzie PiS nakładać nowych podatków, załatwi sprawę inflacją xP
itso_tea_earl_grey_hot
''wartość nie jest wielkością obiektywną i taka równość nigdy nie zachodzi, gdyż wtedy nigdy nie doszłoby do wymiany''

źródło: zagadka
zops odpowiada itso_tea_earl_grey_hot
>>zagadka<< Bezczelność urzędników skarbowych sięga zenitu... wpisując NIP Urzędu Pracy w rubryce dla NIP-u podatnika, w formularzu: NIP-11. TO NIE WY ZAPŁACILIŚCIE PODATKI ZA MNIE ZA 2020 ROK A SKANDYNAWIA. (2024) www.wybory.wex.pl
zops odpowiada zops
ERRATA: Ma być: PIT-11 zamiast: NIP-11
javelin11
no nie będzie PiS nakładać nowych podatków, załatwi sprawę inflację xP

Powiązane: Kwota wolna od podatku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki