Kopacz chce wyjaśnień w sprawie Elewarru

NIK wnioskuje o rozważenie likwidacji spółki Elewarr podległej Agencji Rynku Rolnego. W tej sprawie premier Ewa Kopacz spotka się w poniedziałek z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim.

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała IAR, że premier będzie chciała uzyskać od ministra Sawickiego wyjaśnienia na temat tego co dzieje się spółce, bo - jak powiedziała - raport NIK jest dla Elewarru bezwzględny.

Na tym spotkaniu pani premier przyjmie wyjaśnienia, dlaczego w ciągu 2 lat nie udało się tej firmy uzdrowić. Będzie też rozmowa na temat przyszłości spółki, jakie podjąć kroki naprawcze, a może tych kroków już się nie da wprowadzić i trzeba będzie podjąć inne radykalne działania - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Najwyższa Izba Kontroli w opublikowanym dziś raporcie negatywnie oceniła sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad spółką Elewarr przez prezesa Agencji Rynku Rolnego. Według NIK spółka przestała pełnić kluczową rolę w stabilizacji rynku zbóż oraz w przechowywaniu zapasów interwencyjnych Unii Europejskiej.

D.Zaczek/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~oki

Rychło wczas..!

! Odpowiedz
0 0 ~plazowicz

Typowe żerowisko czerwonych chopków. Nie oddadzą ani guzika.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil