REKLAMA

Kopacz: Polska nie będzie drugą Grecją

2015-07-05 14:54
publikacja
2015-07-05 14:54
Kopacz: Polska nie będzie drugą Grecją
Kopacz: Polska nie będzie drugą Grecją
/ EastNews

W Polsce nie będzie drugiej Grecji - zapewniła premier Ewa Kopacz w niedzielę podczas spotkania z mieszkańcami Aleksandrowa Łódzkiego. Zaznaczyła, że chce żyć w kraju, w którym będzie dobry klimat dla przedsiębiorców i obywateli.

(EastNews)

Jedyna rzecz, jaka nas łączy z Grecją to upały - mówiła szefowa rządu. - Chcę żyć w kraju, w którym przez 360 dni w roku będzie wzrost gospodarczy, dobry klimat dla przedsiębiorców, będzie przyjazny klimat również dla obywateli, będzie dobra relacja między władzą a obywatelami. (...) Chcę was zapewnić, że w Polsce nie będzie drugiej Grecji.

Kopacz odniosła się do zapowiedzi wiceprezes PiS, kandydatki tej partii na premiera Beaty Szydło. "Mam w uszach zapowiedź, że trzeba będzie znaleźć 50 mld zł w uszczelnieniu systemu podatkowego, żeby przeprowadzić swoje obietnice wyborcze. Może to i dobry pomysł, ale czy ktoś wam, drodzy przedsiębiorcy, powiedział, że żeby znaleźć w systemie podatkowym te 50 mld zł, trzeba będzie przeprowadzić co najmniej 4 razy więcej kontroli niż dotychczas w waszych przedsiębiorstwach? (...) Czy ktoś wam powiedział, że 5 mld zł wtedy, kiedy zwiększy się podatki w sklepach zapłacicie wy w towarach, które kupujecie? Czy ktoś wam powiedział, że jeśli dzisiaj będą nakładać podatek na banki, to wasze kredyty będą droższe, to każda operacja, którą wykonujecie czy to przy okienku, czy przy bankomacie, będzie droższa" - pytała szefowa rządu.

Podkreśliła, że będzie tworzyła prawo, które jest prawem przyjaznym i "dedykowanym dla 99 proc. uczciwych Polaków". "Nie widzę w Polakach tych, których trzeba pilnować każdego dnia. Ja im ufam i wierzę" - mówiła Kopacz. Według niej inne podejście mają jej oponenci polityczni. "Oni mówią: +urządzimy wam życie po swojemu+. Ale ja nie chcę, żeby ktoś urządzał mi moje prywatne życie po swojemu" - powiedziała premier. (PAP)

lt/ mag/

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~wer
Kopaczowa i PO już nie wiedzą co mówić. Gdyby nie Gracja to Kopacz i PO by zaniemówiło.

Powiązane: Co się dzieje ze strefą euro?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki