Konta osobiste: promocje – maj 2018 r.

redaktor Bankier.pl

Liczba ofert bez zmian, choć ze spadkiem maksymalnej stawki na rynku. Tak można podsumować najnowsze zestawienie promocji w kontach osobistych skierowanych do nowych klientów. Zakładający rachunek w tym miesiącu mogą stanąć w szranki o kwotę wynoszącą do 400 zł. To 200 zł mniej niż przed miesiącem.

Na majowej liście promocji zabrakło m.in. oferty Citi Handlowego „Do 600 zł zwrotu wydatków z kontem Citi Priority”, z której można było skorzystać do końca ubiegłego miesiąca. Lukę po liderze wypełniła nowa propozycja, również od Citi Handlowego, dzięki której można zarobić do 400 zł. Do nowości należą również promocje od Banku Zachodniego WBK („Zarabiaj z Kontem Jakie Chcę”) oraz mBanku („Karta i odkładanie w Twoim stylu”).

Konta osobiste: promocje – maj 2018 r.
Konta osobiste: promocje – maj 2018 r. (fot. SZYMON LASZEWSKI / FORUM)

Zgodnie z tradycją, przygotowaliśmy dla czytelników Bankier.pl małą ściągę z aktualnymi promocjami bankowymi oferowanymi wyłącznie nowym klientom. Poniższa lista zawiera propozycje, które są organizowane przez same banki bez udziału pośredników. Pierwsza część zestawienia przybliża warunki oraz terminy, z którymi powinni zapoznać się polujący na najwyższe premie. Nie zapominamy także o ofertach z innymi nagrodami lub skromniejszymi bonusami. Do zestawienia nie włączyliśmy ofert dedykowanych beneficjentom programu „Rodzina 500+” oraz promocji dotyczących kont typu VIP.

Miejsce I: 400 zł w ramach dwóch bonusów od Citi Handlowego

Ile można zarobić na promocji?

Najnowsza oferta specjalna Citi Handlowego – „Do 400 zł premii z kontem Citi Priority – edycja III” obiecuje zarobek w wysokości wspomnianej w tytule. Pełna pula przypadnie klientom, którzy będą aktywnie korzystać z karty debetowej dołączonej do konta osobistego oraz zasilą rachunek wymaganą kwotą minimalną.

Jakie są warunki promocji?

Pierwsza część premii wynosi 300 zł i przysługuje za dokonywanie płatności kartą debetową w sklepach stacjonarnych. Podstawą bonusu jest zwrot części zrealizowanych transakcji w wysokości 5 proc. Bank podzielił premię na sześć miesięcznych przelewów, których wysokość zależy od dokonanych płatności w odpowiadającym miesiącu. Maksymalna wysokość miesięcznego bonusu to 50 zł.

Klienci, którzy są w posiadaniu dodatkowych oszczędności, mogą zawalczyć o drugą część nagrody w wysokości 100 zł. W tym przypadku należy zasilić założony rachunek kwotą nie mniejszą niż 5000 zł.

Z promocji wykluczone są osoby, które po 1 stycznia 2017 r. posiadały lub współposiadały konto osobiste lub oszczędnościowe w Citi Handlowym. Aby przystąpić do oferty specjalnej, należy wypełnić formularz rejestracyjny, wyrazić zgody marketingowe, zalogować się choć raz do bankowości internetowej lub mobilnej oraz zrealizować przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą.

Oferta obowiązuje do 31 lipca 2018 r. lub momentu wysłania formularza zgłoszeniowego przez 1000 uczestników.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia konta Citi Priority w Citi Handlowym.


Miejsce II: 360 zł + 3 proc. rocznie na lokacie od Citi Handlowego

Ile można zarobić na promocji?

„Lokata na powitanie w Citi Priority” to kolejna zachęta Citi Handlowego do założenia rachunku we wspomnianym pakiecie. Gra toczy się o 360 zł oraz promocyjną lokatę kwartalną na kwotę do 20 000 zł. Stawka na depozycie wynosi 3 proc. w skali roku.  

Jakie są warunki promocji?

Podobnie jak w przypadku oferty „Do 400 zł premii z kontem Citi Priority – edycja III” bank nalicza premię w postaci zwrotu za dokonane płatności kartą w sklepach stacjonarnych. Wysokość zwrotu jest taka sama – 5 proc. dokonanych transakcji. Różnicę stanowi miesięczny zwrot maksymalny, który wynosi 30 zł, a także okres, w trakcie którego bank będzie naliczał bonus – 12 miesięcy. Dodatkowym warunkiem jest zrealizowanie trzech przelewów na rachunki obce w danym miesiącu.

Możliwość otwarcia dedykowanej lokaty mają z kolei wszyscy nowi klienci, którym uda się zgłosić do promocji. W tym celu należy wypełnić formularz promocyjny, zawnioskować o konto Citi Priority, wyrazić odpowiednie zgody marketingowe oraz wpłacić na nowe konto sumę w wysokości nie mniejszej niż 30 000 zł. Za nowego klienta bank uznaje osobę, która po 1 stycznia 2016 roku nie korzystała z konta (osobistego lub oszczędnościowego) w Citi Handlowym. Dotyczy to także współwłaścicieli rachunków.

Oferta kończy się 31 maja 2018 r. lub w momencie wysłania formularzy zgłoszeniowych przez 2500 uczestników.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia konta Citi Priority w Citi Handlowym.


Miejsce III: 300 zł za otwarcie konta w Credit Agricole i spełnienie dodatkowych warunków

Ile można zarobić na promocji?

Propozycja Credit Agricole, która wystartowała w momencie wprowadzenia nowych rachunków do oferty banku, wciąż jest dostępna. Do zdobycia jest nagroda pieniężna w wysokości do 300 zł w zamian za opłacanie faktur lub korzystanie z usługi CA Saver. Przeniesienie rachunku z innego banku Credit Agricole wycenia na 200 zł.

Jakie są warunki promocji?

Warunki promocji zależą od wybranej przez klienta premii. Do wyboru są trzy metody na osiągnięcie zarobku. Należą do nich:

  • opłacanie faktur za media (do 300 zł zwrotu) – 5 proc. zwrotu za zapłacone faktury za media. Bank będzie naliczać bonus przez rok lub do momentu osiągnięcia maksymalnej kwoty. Wybierający ten bonus są dodatkowo zobowiązani do zapewnienia wpływów w wysokości 1000 zł miesięcznie,
  • włączenie usługi CA Saver (do 300 zł zwrotu) – korzystający z usługi mogą liczyć na premię o równowartości 50 proc. środków odłożonych w danym miesiącu na koncie oszczędnościowym za jej pomocą. Limit miesięczny wynosi 25 zł, co, jak łatwo wyliczyć, oznacza 12 miesięcy aktywnego gromadzenia oszczędności. Warunkami dodatkowymi są zagwarantowanie wpływów na kwotę min. 1000 zł miesięcznie oraz zrealizowanie płatności bezgotówkowych w wysokości min. 300 zł miesięcznie,
  • przeniesienie konta osobistego z innej instytucji (do 200 zł) – klienci, którzy otworzą rachunek, składając wniosek z pełnomocnictwem, mogą zyskać 200 zł, jeśli zapewnią wpływy w wysokości 3000 zł przez trzy miesiące. Połowa tej kwoty trafi do tych, którzy osiągają niższe wynagrodzenie, ale nie mniejsze niż 1000 zł.

Promocja jest skierowana do osób, które nie posiadały rachunku w Credit Agricole na dzień startu oferty, czyli 10 kwietnia 2018 r. Na liście wymogów nie brakuje wypełnienia potwierdzenia zgłoszenia do promocji, deklaracji dokonywania comiesięcznych wpływów oraz podpisania zlecenia przekazywania środków na konto.

Czas na skorzystanie z oferty jest do 31 lipca 2018 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Konta dla Ciebie w Credit Agricole.


Miejsce III: 300 zł w kolejnej promocji od Citi Handlowego

Ile można zarobić na promocji?

Zainteresowani ofertą „Zwrot za zakupy z kontem Citi Priority” mogą otrzymać od banku do 300 zł w zamian za dokonywanie płatności bezgotówkowych kartą. Korzystanie z plastiku nie jest jednak jedynym wymogiem banku.

Jakie są warunki promocji?

Zrezygnowanie z gotówki i przestawienie się na płatności bezgotówkowe może przynieść zysk wynoszący maksymalnie 50 zł miesięcznie. Premia jest podyktowana wysokością realizowanych za pomocą karty płatności w sklepach stacjonarnych – bank zwraca 5 proc. każdej takiej płatności. Sześć miesięcy to okres, w trakcie którego można walczyć o nagrodę.

Pozostałe warunki są podobne do tych obowiązujących w poprzednich promocjach Citi Handlowego. Nie obejdzie się bez wypełnienia formularza zgłoszeniowego, wyrażenia zgody na działania marketingowe, zasilania konta wpływem miesięcznym w kwocie co najmniej 5000 zł, utworzenia przynajmniej jednego zlecenia stałego oraz realizowania min. trzech przelewów miesięcznie na rachunki obce.

Nowi klienci (osoby, które nie korzystały z rachunków Citi Handlowego po 1 stycznia 2016 r.) mogą składać wnioski o rachunek do 31 maja 2018 r., o ile w promocji nie wzięło już udziału 2500 uczestników.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia konta Citi Priority w Citi Handlowym.


Miejsce IV: 240 zł dla korzystających z telewizji cyfrowej od eurobanku  

Ile można zarobić na promocji?

Kolejnym bankiem, który wynagradza nowych klientów, jest eurobank. Promocja „nc+Konto” to oferta łącząca premię pieniężną z lepszymi warunkami prowadzenia rachunku. Pierwsza nagroda obejmuje do 12 płatności po 20 zł, na drugą składa się bezpłatne prowadzenie konta oraz korzystanie z karty debetowej, a także bezprowizyjny limit w koncie.

Jakie są warunki promocji?

Udział w promocji mogą wziąć nowi klienci, którzy posiadają także umowę z ITI Neovision na telewizję cyfrową nc+. To właśnie opłacanie abonamentu jest jednym z kryteriów przyznania nagrody miesięcznej w wysokości 20 zł. Zanim bank jednak przeleje środki, sprawdzi, czy klient dokonał w danym miesiącu min. trzech transakcji kartą debetową na kwotę łączną co najmniej 100 zł.

Zgodnie z regulaminem za nowego klienta uważa się osobę, która nie posiadała lub współposiadała w ciągu ostatnich 24 miesięcy konta osobistego w eurobanku. Wymagane wysłanie formularza zgłoszeniowego.

Promocja obowiązuje do 31 grudnia 2018 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Konta Active, Konta Prestige.


Miejsce V: 150 zł za założenie konta w BZ WBK

Ile można zarobić na promocji?

Promocja „Zarabiaj z Kontem Jakie Chcę” pozwoli cieszyć się zyskiem w wysokości do 150 zł. Premia jest podzielona na dwa osobne bonusy. 50 zł przysługuje już za samo założenie konta osobistego.

Jakie są warunki promocji?

Klienci, którzy złożą wniosek o rachunek przez dedykowaną stronę internetową, wybiorą sposób akceptacji umowy spośród wskazanych w regulaminie oraz podpiszą odpowiednie zgody marketingowe, zostaną wynagrodzeni kwotą w wysokości 50 zł. Na liście dopuszczalnych metod akceptacji warunków umowy konta są przelew weryfikacyjny, podpisanie dokumentów w obecności kuriera lub za pomocą wideorozmowy z doradcą.

Kolejna część bonusu warta jest 100 zł i wpadnie na konto klienta, jeśli ten dokona płatności kartą lub Blikiem na kwotę nie mniejszą niż 150 zł do 17 czerwca 2018 r.

Aby skorzystać z tej propozycji, należy być nowym klientem banku, co w przypadku tej oferty rozumie się jako nieposiadanie konta osobistego w Banku Zachodnim WBK na 12 miesięcy przed złożeniem wniosku.  

Zgłaszanie zainteresowania o konto zamyka się 23 maja 2018 r. lub w momencie wyczerpania liczby nagród. Przewidziano po 3000 sztuk każdej z nich.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Konta Jakie Chcę w BZ WBK.


Miejsce V: 150 zł za płatności bezgotówkowe od mBanku

Ile można zarobić na promocji?

Promocja „Lepiej z eKontem – IV edycja” oferuje nowym klientom nagrodę pieniężną w wysokości do 150 zł. Główny warunek obecnej edycji nie jest niespodzianką – podobnie jak w poprzednich liczą się płatności bezgotówkowe.

Jakie są warunki promocji?

Warunki oferty nie należą do skomplikowanych. Za każde pięć transakcji zrealizowanych kartą lub Blikiem bank wypłaci 10 zł. Miesięczny limit wynosi 30 zł. Łatwo wyliczyć, że bank daje uczestnikom pięć miesięcy na walkę o nagrody.

Nie jest to koniec wymogów, które towarzyszą tej ofercie. W ślad za płatnościami w danym miesiącu muszą iść dodatkowo dwie czynności – otrzymanie na konto przelewu w kwocie nie mniejszej niż 1000 zł (jednorazowo) z konta w mBanku, którego uczestnik nie jest właścicielem lub współwłaścicielem, a także zalogowanie się do aplikacji mobilnej.

Oferta jest dostępna dla osób, które po 1 stycznia 2016 r. nie posiadały lub współposiadały w mBanku żadnego rachunku osobistego lub oszczędnościowego.

O konto można zawnioskować do 2 lipca 2018 r. Oferta dotyczy eKonta w pakiecie standard lub plus.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia eKonta standard w mBanku.


Pozostałe promocje w kontach osobistych w maju 2018 r.

Oferty z premiami pieniężnymi dostępne bez ograniczeń wiekowych:

Bank Pekao: „100 PLN za zakup polisy OC w PZU S.A.” 100 zł od banku za otwarcie Konta Przekorzystnego oraz zakup lub odnowienie polisy OC w PZU ze składką min. 200 zł/m-c. Dodatkowo należy zagwarantować w każdym z sześciu kolejnych miesięcy wpływ na konto kwoty jednorazowej w wysokości co najmniej 500 zł, a także dokonać min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub za pomocą aplikacji PeoPay. Złożenie wniosku do 30.06.2018 r. lub wyczerpania puli nagród (25 000 uczestników).

Bank Pekao: „Do 100 PLN zwrotu za rachunki za telefon komórkowy”. Do 100 zł premii pieniężnej za założenie Konta Przekorzystnego oraz opłacanie faktur od operatora telekomunikacyjnego przy użyciu polecenia zapłaty. Dodatkowo należy zapewnić w danym miesiącu, że na rachunek wpłynie jednorazowa kwota w wysokości min. 500 zł oraz dokonać min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub przez aplikację PeoPay. Premia stanowi zwrot 7 proc. kwoty brutto zapłaconych rachunków i można się o nią ubiegać przez kolejne 12 miesięcy, do momentu osiągnięcia maksymalnej kwoty zwrotu (100 zł). Złożenie wniosku do 30.06.2018 r. lub wyczerpania puli nagród (40 000 uczestników).

Bank Pocztowy: „Premia za Transfer na Ukrainę”. Do 60 zł bonusu pieniężnego za założenie konta osobistego w pakiecie z kartą debetową. Aby otrzymać bonus, należy wysłać środki z ROR-u na Ukrainę za pośrednictwem usługi MoneyGram. Nagroda to różnica między opłatą za wysłany transfer a kwotą 10 zł. Bank bierze pod uwagę trzy transfery przy czym w danym miesiącu liczy się tylko pierwszy z nich. Bank też wyznaczył maksymalną kwotę przekazu – równowartość 900 zł. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych oraz zrealizowanie w miesiącu, w którym wysłano transfer, min. jednej płatności bezgotówkowej kartą. Złożenie wniosku do 31.12.2018 r.

ING Bank Śląski: „Do 140 zł za otwarcie konta Direct lub Komfort”. Do 140 zł w ramach trzech bonusów. 100 zł za założenie konta przez internet wraz z kartą debetową. Warunkiem jest dokonanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę nie mniejszą niż 1000 zł. Promocja przewiduje również otrzymanie dodatkowej premii. 20 zł po zrealizowaniu 3 transakcji bezgotówkowych Blikiem w sklepach internetowych oraz 20 zł za otrzymanie min. jednego wynagrodzenia w kwocie co najmniej 1000 zł. Maksymalna wartość całego bonusu wynosi 140 zł. Złożenie wniosku do 31.07.2018 r.

Oferty z premiami pieniężnymi dostępne dla klientów w określonym wieku:

mBank: „Karta i odkładanie w Twoim stylu”. Do 100 zł premii jako suma dwóch bonusów. Do podstawowych warunków należy ukończenie 18 roku życia, złożenie promocyjnego wniosku o rachunek oraz założenie eKonta m. Maksymalna premia przysługuje za zrealizowanie w dwóch kolejnych miesiącach co najmniej pięciu transakcji kartą debetową oraz posiadanie aktywnego celu oszczędnościowego. Za spełnienie wymogów w danym miesiącu można otrzymać 50 zł. Złożenie wniosku do 27.08.2018 r.

Oferty gwarantujące lepsze warunki prowadzenia konta:

Bank BPS: Promocja „Wygodne Konto dla Klientów ZUS”. Promocyjne warunki cenowe konta dla osób, które pobierają świadczenie emerytalne lub rentowe z ZUS-u. Promocja oferuje niższą opłatę za obsługę konta osobistego, bezpłatną kartę debetową oraz brak opłat za ubezpieczenie assistance przez pierwsze 12 miesięcy obowiązywania ochrony. Złożenie wniosku do 31.10.2019 r.

Oferty z innymi nagrodami:

Bank Millennium: „150 zł do Zalando z Kontem 360”. Karta upominkowa do sieci sklepów internetowych Zalando o wartości 150 zł za założenie konta i spełnienie kilku dodatkowych warunków. Należą do nich złożenie wniosku o konto na specjalnej stronie promocyjnej, wyrażenie odpowiednich zgód marketingowych, zasilanie konta kwotą 1000 zł oraz dokonanie jednej płatności kartą lub Blikiem zarówno w czerwcu, jak i lipcu. Złożenie wniosku do 20.05.2018 r.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 czytacz

wszystkie te promocje są bzdurne.Ci,których stać na spełnienie warunków juz dawno maja pozakładane konta.

! Odpowiedz
0 0 adam2239

Bo ja wiem, czy takie bzdurne? Jak ktoś się sprytny i konsekwentny, to może nieźle uciułać na różnych promocjach.

Moje własne doświadczenia:

1) Promocje zrealizowane:
NestBank - 75 zł
mBank - 150 zł + 4% moneyback, z tytułu którego wpadła stówka, czyli razem 250 zł
Inteligo - 100 zł

2) Promocje w trakcie:
eurobank - 150 zł (i jeszcze przed 2 miesiące 2 x 50 zł)
GetinBank - 27 zł w ramach 5% moneyback (i jeszcze 5 miesięcy będzie trwał)

3) Niebawem:
BNP Paribas - bon na zakupy do Biedronki 3 x 50 zł

Do tej pory na promocjach bankowych zyskałem: 607 złotych. Jedyny wysiłek polegał na odpowiednim "żonglowaniu" kartami i rozsądnym gospodarowaniu budżetem, a ten jakiś szczególnie duży nie jest, bo wiąże się z co miesięcznymi dochodami nieprzekraczającymi kwoty 1800 zł. Można? Pewnie, że!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz