Konta osobiste: promocje – kwiecień 2018 r.

redaktor Bankier.pl

Premia pieniężna, bony zakupowe czy promocyjny cennik – to najczęściej spotykane nagrody, którymi kuszą banki, motywując do wyboru swojej oferty. Stosowane przez instytucje zachęty mogą być równie istotne, jak warunki cenowe rachunku, szczególnie kiedy zainteresowany założeniem nowego ROR-u nie ma wyraźnego faworyta.

Choć w repertuarze banków nie brakuje ofert specjalnych dla nowych klientów, to ich liczba skurczyła się w kwietniu do 14 promocji. Spadła również maksymalna stawka, którą można „wyciągnąć” od banków. Przed miesiącem było to 650 zł, w kwietniu jest to o 50 zł mniej. Tyle oferuje Citi Handlowy w powracającej promocji. Wśród najhojniejszych znalazły się także Credit Agricole, eurobank i mBank.

Konta osobiste: promocje – kwiecień 2018 r.
Konta osobiste: promocje – kwiecień 2018 r. (fot. Roman Koszowski / Foto Gosc / FORUM)

Jak co miesiąc, publikujemy na łamach Bankier.pl listę obowiązujących promocji oraz wyjaśniamy, jakie warunki należy spełnić, aby cieszyć się nagrodą. Zestawienie obejmuje oferty specjalne skierowane wyłącznie do nowych klientów, których organizacją zajęły się same banki. W artykule kładziemy nacisk na oferty z premią pieniężną dostępne dla klientów w każdym wieku, wspominamy również o ofertach z nagrodami rzeczowymi lub lepszymi warunkami prowadzenia rachunku. Do zestawienia nie włączyliśmy ofert dedykowanych beneficjentom programu „Rodzina 500+” oraz promocji dotyczących kont typu VIP.

Miejsce I: 600 zł premii za płatności kartą od Citi Handlowego

Ile można zarobić na promocji?

Zainteresowani otrzymaniem wyższej premii mogą skorzystać z promocji „Do 600 zł zwrotu wydatków z kontem Citi Priority”, która właśnie ma swoją drugą odsłonę. Bonus nalicza się jako równowartość 5 proc. wykonanych transakcji kartą debetową w sklepach stacjonarnych w danym miesiącu. Do zdobycia jest 50 zł miesięcznie w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Jakie są warunki promocji?

Aby zostać uczestnikiem promocji, należy:

 • podpisać umowę o otwarcie Konta Citi Priority,
 • zalogować się na konto przez internet (do wyboru bankowość internetowa lub mobilna) we wskazanym w regulaminie czasie,
 • wyrazić odpowiednie zgody marketingowe,
 • zapewnić, że na rachunku znajdzie się kwota w wysokości 5000 zł.

Citi Handlowy kieruje ofertę do nowych klientów, czyli osób na rzecz których bank nie prowadził żadnego konta po 31 października 2016 r. Warunek ten dotyczy również współposiadaczy rachunków.

Z promocji można skorzystać do 30 kwietnia 2018 r. Liczba osób, które mogą do niej przystąpić została ograniczona do 1000.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia konta Citi Priority w Citi Handlowym.


Miejsce II: 360 zł wraz z lokatą kwartalną za założenie konta w Citi Handlowym

Ile można zarobić na promocji?

Citi Handlowy oferuje również drugą co do wielkości premię w kwietniu. Klienci, którzy zdecydują się na promocję „Lokata na powitanie w Citi Priority”, będą mogli zarobić 360 zł w miesięcznych płatnościach nie przekraczających 30 zł, a do tego założyć przygotowaną dla nich lokatę kwartalną na 3 proc. rocznie, na którą można wpłacić do 20 000 zł.

Jakie są warunki promocji?

W przypadku tej promocji wymagane będzie posiadanie większych oszczędności. Do zadań zainteresowanego należy:

 • wypełnienie oraz wysłanie formularza promocyjnego,
 • zawnioskowanie o konto Citi Priority w oddziale lub przez infolinię,
 • zaznaczenie odpowiednich zgód marketingowych,
 • wpłacenie na założony rachunek kwoty w wysokości 30 000 zł.

Spełnienie powyższych wymogów pozwoli na otwarcie promocyjnego depozytu. Polujący na premię będą mogli ją otrzymać pod warunkiem zrealizowania trzech przelewów na rachunki obce oraz dokonywania płatności bezgotówkowych kartą debetową w sklepach stacjonarnych. To właśnie one są podstawą naliczanej premii. Od wszystkich akceptowanych płatności w danym miesiącu bank przekaże klientowi 5 proc. ich wartości.  

Promocja jest otwarta dla tych, którzy posiadają status nowego klienta, czyli nie posiadali po 1 stycznia 2016 r. konta osobistego lub lokacyjnego, a także nie byli współwłaścicielami żadnego z rachunków.

Promocja obowiązuje do 31 maja 2018 r. lub osiągnięcia limitu 2500 uczestników.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia konta Citi Priority w Citi Handlowym.


Miejsce III: 300 zł od Credit Agricole w promocji nowego konta osobistego

Ile można zarobić na promocji?

Osoby, które nie posiadają jeszcze rachunku w Credit Agricole, mogą rozważyć otwarcie Konta dla Ciebie, korzystając dodatkowo z obowiązującej promocji. Do zdobycia jest maksymalnie 300 zł w ramach jednej z trzech premii do wyboru.

Jakie są warunki promocji?

Oferta „Korzyści dla Ciebie” charakteryzuje się bardzo krótkim okresem karencji. Zyskać na niej mogą ci, którzy nie posiadali w banku konta indywidualnego w momencie startu promocji, czyli od 10 kwietnia 2018 r. Do dodatkowych warunków wstępnych należą podpisanie potwierdzenia przystąpienia do oferty, zadeklarowanie dokonywania comiesięcznych wpływów we wskazanej kwocie uzależnionej od warunków konkretnego bonusu oraz podpisanie zlecenia przekazywania środków.

Po spełnieniu wymogów podstawowych klient wybiera, o którą premię się ubiega. Credit Agricole przygotował trzy opcje:

 • do 300 zł zwrotu za opłacone rachunki za media – bank oferuje zwrot w wysokości 5 proc. wartości opłaconych faktur. Bonus naliczany jest do momentu osiągnięcia wyznaczonej kwoty maksymalnej, jednak nie dłużej niż 12 miesięcy. Wymagane zagwarantowanie wpływu w wysokości 1000 zł w miesiącu poprzedzającym dokonane płatności,  
 • do 300 zł za korzystanie z CAsaver – korzystający z usługi CAsaver zostaną nagrodzeni premią wynoszącą 50 proc. transakcji realizowanych w jej ramach. Maksymalna premia miesięczna wynosi 25 zł, a ubiegać się o nią można przez cały rok. Wymagane zagwarantowanie wpływu w wysokości 1000 zł oraz dokonanie płatności bezgotówkowych na sumę nie mniejszą niż 300 zł w miesiącu poprzedzającym naliczanie premii,  
 • do 200 zł za przeniesienie rachunku z innego banku – aby bank przelał na konto klienta nagrodę, należy otworzyć konto w Credit Agricole z wykorzystaniem wniosku z pełnomocnictwem. Wymagane dokonywanie wpływów wynagrodzenia przez kwartał. Maksymalna stawka dostępna dla klientów, którzy będą otrzymywać na konto min. 3000 zł. Klienci, którzy zarabiają mniej, jednak otrzymują świadczenie wynoszące co najmniej 1000 zł, zyskają 100 zł.  

Bank zamyka promocję 31 lipca 2018 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Konta dla Ciebie w Credit Agricole.


Miejsce III: 300 zł za aktywne korzystanie z karty debetowej w Citi Handlowym

Ile można zarobić na promocji?

Kwiecień to wyjątkowo aktywny miesiąc w Citi Handlowym, który zdecydowanym na konto Citi Priority daje możliwość wyboru jednej z trzech promocji. „Zwrot za zakupy z kontem Citi Priority” posiada podobne warunki, co pozostałe oferty, jednak w przypadku tej promocji pełna pula o wartości 300 zł może uzbierać się szybciej.

Jakie są warunki promocji?

Na liście wymogów oferty można znaleźć:

 • wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego,
 • złożenie wniosku o konto Citi Priority w placówce lub przez infolinię,
 • wyrażenie zgód marketingowych,
 • zasilanie rachunku wpływem miesięcznym w wysokości przynajmniej 5000 zł,
 • realizowanie każdego miesiąca min. trzech przelewów na rachunek, którego nie jest się właścicielem, 
 • utworzenie co najmniej jednego zlecenia stałego,
 • dokonywanie płatności bezgotówkowych kartą debetową.

Poziom zwrotu jest taki sam jak w pozostałych promocjach banku (5 proc. wysokości transakcji), jednak miesięcznie można zyskać trochę więcej, bo 50 zł. Premia będzie naliczała się przez pół roku., Bank podkreśla, że pod uwagę nie są brane transakcje zrealizowane przez internet.

„Zwrot za zakupy z kontem Citi Priority” to kolejna oferta z dość długą karencją. Z promocji nie będą mogli skorzystać klienci, którzy po 1 stycznia 2016 r. posiadali lub współposiadali któryś z rachunków Citi Handlowego.

Z oferty specjalnej można skorzystać do 31 maja 2018 r., jednak bank zaznacza, że udział w niej może wziąć pierwszych 2500 uczestników.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia konta Citi Priority w Citi Handlowym.


Miejsce IV: 240 zł od eurobanku za założenie konta i opłacanie abonamentu

Ile można zarobić na promocji?

20 zł premii przez 12 kolejnych miesięcy to propozycja eurobanku, który razem z ITI Neovision nagradza klientów za otwarcie jednego ze wskazanych rachunków (Konto Active lub Konto Prestige) oraz opłacanie abonamentu za telewizję cyfrową. Dodatkową zachętę akcji specjalnej „nc+Konto” stanowią preferencyjne warunki prowadzenia konta, do których należą brak opłat za prowadzenie ROR-u, bezpłatne używanie karty debetowej i zwrot prowizji za przyznanie limitu w koncie.

Jakie są warunki promocji?

Regulamin promocji wyraźnie wskazuje, jakie wytyczne należy spełnić, aby odnotować zysk. W pierwszym kroku należy wysłać formularz zgłoszeniowy, co już pozwoli cieszyć się 24-miesięczną gwarancją. Kolejne warunki to opłacanie abonamentu za telewizję cyfrową nc+ z nowo otwartego rachunku oraz zrealizowanie choć trzech transakcji kartowych na kwotę przynajmniej 100 zł w danym miesiącu.

Propozycja jest zarezerwowana dla osób, które w ciągu ostatnich 2 lat nie posiadały lub współposiadały konta osobistego w eurobanku.

Do promocji można przystąpić do 31 grudnia 2018 r.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia Konta Active, Konta Prestige.


Miejsce V: 150 zł w prostej promocji eKonta w mBanku

Ile można zarobić na promocji?

W czwartej już edycji promocji „Lepiej z eKontem” można zgarnąć 150 zł za realizowanie płatności bezgotówkowych. W danym miesiącu można zgarnąć do 30 zł, co jak łatwo wyliczyć, oznacza pięć miesięcy aktywnego korzystania z karty debetowej i systemu BLIK.

Jakie są warunki promocji?

W przeciwieństwie do poprzednich odsłon promocji, tym razem mBank nie nalicza premii jako zwrot, a nagradza za dokonanie określonej liczby płatności bezgotówkowych. I tak, za każde pięć akceptowanych operacji zrealizowanych w danym miesiącu bank przyznaje 10 zł. Maksymalna wysokość premii w danym miesiącu wynosi 30 zł.

Ponadto, wykonywanym płatnościom musi towarzyszyć spełnienie dodatkowych warunków w każdym premiowanym miesiącu. Składają się na nie otrzymanie przelewu na kwotę jednorazową nie mniejszą niż 1000 zł oraz zalogowanie się do aplikacji mobilnej. Przelew nie może pochodzić z rachunku w mBanku, którego właścicielem lub współwłaścicielem jest uczestnik promocji.

Ostatnim, jednak nie mniej ważnym warunkiem jest posiadanie statusu nowego klienta, co rozumie się przez nieposiadanie po 1 stycznia 2016 r. konta osobistego lub lokacyjnego w banku. Dotyczy to również współwłaścicieli rachunków.

Czytaj więcej: Warunki prowadzenia eKonta standard w mBanku.


Pozostałe promocje w kontach osobistych w kwietniu 2018 r.

Oferty z premiami pieniężnymi dostępne bez ograniczeń wiekowych:

Bank Pekao: „100 PLN za zakup polisy OC w PZU S.A.” 100 zł w zamian za założenie Konta Przekorzystnego, zakup lub odnowienie polisy OC w PZU ze składką min. 200 zł/m-c. Dodatkowym warunkiem jest zagwarantowanie w każdym z sześciu kolejnych miesięcy zasilenia konta kwotą jednorazową w wysokości min. 500 zł, a także dokonanie min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub za pomocą aplikacji PeoPay. Złożenie wniosku do 30.06.2018 r. lub wyczerpania puli nagród (25 000 uczestników).

Bank Pekao: „Do 100 PLN zwrotu za rachunki za telefon komórkowy”. Do 100 zł bonusu pieniężnego za otwarcie Konta Przekorzystnego, opłacanie faktur od operatora telekomunikacyjnego przy użyciu polecenia zapłaty, zapewnienie w danym miesiącu, iż na konto wpłynie jednorazowa kwota w wysokości min. 500 zł oraz zrealizowanie min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub przez aplikację PeoPay. Premia to zwrot 7 proc. kwoty brutto opłaconych faktur i można się o nią ubiegać przez cały rok, do momentu osiągnięcia maksymalnej kwoty zwrotu (100 zł). Złożenie wniosku do 30.06.2018 r. lub wyczerpania puli nagród (40 000 uczestników).

Bank Pocztowy: „Premia za Transfer na Ukrainę”. Do 60 zł za otwarcie konta osobistego razem z kartą debetową. Premia przysługuje za wysłanie środków z rachunku na Ukrainę za pośrednictwem usługi MoneyGram. Bonus stanowi różnicę między opłatą za wysłany transfer a kwotą 10 zł. Promocja objęte są trzy transfery przy czym w danym miesiącu liczony jest tylko pierwszy z nich. Maksymalna kwota przekazu może wynieść nie więcej równowartość 900 zł. Do obowiązków klienta należy wyrażenie zgód marketingowych i dokonanie w miesiącu wysłania transferu min. jednej płatności bezgotówkowej kartą. Złożenie wniosku do 31.12.2018 r.

mBank: „100 zł dla aktywnych”. 100 zł za założenie eKonta standard. Aby otrzymać premię, należy zapewnić wpływ w wysokości min. 500 zł oraz zrealizować pięć transakcji z listy akceptowanych operacji wymienionych w regulaminie. Złożenie wniosku do 30.04.2018 r.

Oferty z premiami pieniężnymi dostępne dla klientów w określonym wieku:

ING Bank Śląski: Promocja „Do 140 zł za otwarcie konta dla klientów w wieku powyżej 26 lat”. Do 140 zł w ramach trzech premii. 100 zł za otwarcie rachunku z użyciem wniosku internetowego oraz aktywne korzystanie z karty debetowej. Premia przysługuje za zrealizowanie płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem na kwotę min. 1000 zł łącznie. Bank daje możliwość otrzymania dodatkowego bonusu. 20 zł za zrealizowanie min. trzech transakcji bezgotówkowych Blikiem w sklepach internetowych oraz kolejne 20 zł za wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 1000 zł. W promocji można otrzymać do 140 zł. Złożenie wniosku do 30.04.2018 r.

ING Bank Śląski: Promocja „Do 140 zł za otwarcie konta dla klientów w wieku 18-25 lat”. Do 140 zł w ramach trzech premii. 100 zł za otwarcie rachunku przez internet oraz aktywne korzystanie z karty debetowej. Premia przysługuje za zrealizowanie co najmniej ośmiu płatności bezgotówkowych kartą lub Blikiem. Bank daje możliwość otrzymania dodatkowego bonusu. 20 zł za zrealizowanie min. trzech transakcji bezgotówkowych Blikiem w sklepach internetowych oraz 20 zł za wpływ wynagrodzenia lub stypendium. W promocji można otrzymać do 140 zł. Złożenie wniosku do 30.04.2018 r.

Oferty gwarantujące lepsze warunki prowadzenia konta:

Bank BPS: Promocja „Wygodne Konto dla Klientów ZUS”. Promocyjne warunki cenowe konta dla osób, które otrzymują świadczenie emerytalne lub rentowe z ZUS-u. W ramach promocji klient dostaje niższą opłatę za obsługę konta osobistego, możliwość korzystania z karty debetowej za 0 zł oraz bezpłatne ubezpieczenie assistance przez pierwsze 12 miesięcy obowiązywania ochrony. Złożenie wniosku do 31.10.2019 r.

Oferty z innymi nagrodami:

Bank Millennium: „150 zł do Zalando z Kontem 360”. Karta upominkowa do sieci sklepów internetowych Zalando o wartości 150 zł za założenie konta i spełnienie kilku dodatkowych warunków. Należą do nich złożenie wniosku o konto na specjalnej stronie promocyjnej, wyrażenie odpowiednich zgód marketingowych, zasilanie konta kwotą 1000 zł oraz dokonanie jednej płatności kartą lub Blikiem zarówno w czerwcu, jak i lipcu. Złożenie wniosku do 20.05.2018 r.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj