Konkurs na komiks o Powstaniu Warszawskim

Muzeum Powstania Warszawskiego ogłasza konkurs na komiks. To już trzecia edycja konkursu, ale tym razem po raz pierwszy ma on charakter międzynarodowy.  

Konkurs jest otwarty, jedyne kryterium to stworzenie opowieści opartej na wydarzeniach z 1944 roku. W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonalni rysownicy, graficy i scenarzyści jak i amatorzy. 

Dyrektor muzeum Jan Ołdakowski podkreśla, że do konkursu może przystąpić każdy. Przypomina, że temat jest prosty: powstanie warszawskie. Komiks jest odpowiednim medium, które trafia do najmłodszego pokolenia, dlatego w ten sposób warto mówić o historii zaznacza Jan Ołdakowski. Jego zdaniem coraz więcej powstaje komiksów właściwie nie o współczesnych bohaterach, ale o prawdzie historycznej.  

Termin nadsyłania prac upływa 3 października. Prace zostaną ocenione przez jury pod honorowym przewodnictwem Papcia Chmiela. Opiekę artystyczną nad przebiegiem konkursu sprawuje Przemysław "Trust" Truściński. Szczegóły na stronie www.konkurskomiksowy.1944.pl.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil