Konferencja Apple: Jobs rozdaje pokrowce do iPhonów 4

Piątkowa konferencja Apple spowodowała prawdziwą burzę w mediach. Ludzie Jobsa znaleźli co prawda tymczasowe rozwiązanie problemu z antenami ale przy okazji zaatakowano wszystkich producentów telefonów na świecie.

Podczas piątkowej konferencji Apple oficjalnie przyznał się do faktu istnienia usterki związanej z gubieniem zasięgu przez telefony iPhone 4. To dobry pierwszy krok – sprawy przegrzewających się, czy wręcz czerwieniejących iPhonów 3GS nie wyjaśniono.

Użytkownicy iPhonów 4 dostaną darmowe pokrowce tzw. Bumpery – gumowe osłony, które mają poprawić nieco sytuację. Dotyczy to klientów, którzy zakupili sprzęt przed 30 września 2010 roku. To oczywiście rozwiązanie tymczasowe – nowa seria iPhonów 4, która ma zostać wyprodukowana we wrześniu będzie miała usuniętą wadę fabryczną anteny.

Toni Sacconaghi, który jest analitykiem w firmie badawczej Bernstein Research, jest zdania, że koszt usunięcia wady fabrycznej w iPhonach 4, które trafiły na rynek mógłby wynieść nawet 1,5 miliarda USD. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest udostępnienie pokrowców. Ich cena to 29 USD, ale wg analiz kosztują one firmę Apple raptem 1 USD.

Pokrowce wydają się być tylko nieco lepszym rozwiązaniem niż iHand.

Jobs podczas konferencji podkreślał, że użytkownicy telefonów iPhone 4 są zadowoleni z produktu. Raptem 0,55% telefonów do infolinii AppleCare dotyczy anteny lub problemów z zasięgiem. Ponadto zwrotów jest znacznie mniej niż w przypadku poprzednika czyli iPhone 3GS. Wg danych operatora AT&T nowe iPhony 4 nieznacznie częściej rozłączają połączenia niż modele poprzedniej generacji – iPhony 3GS.

Ponadto Steve Jobs podczas piątkowej konferencji stwierdził, że podobne problemy mają wszyscy producenci telefonów na świecie. Pokazano przykład telefonu BlackBerry 9700 (recenzja), , HTC Droid Eris oraz Samsung Omnia II (recenzja). My takich problemów nie zauważyliśmy, niezależnie od tego, którą ręką testowaliśmy egzemplarze w naszej redakcji.

To porównanie musiało urazić przedstawicieli RIM. Szefowie tej firmy – Mike Lazaridis oraz Jim Balsillie – tak oto skomentowali tę sprawę:

"Próba wciągnięcia RIM we własną porażkę Apple jest nieakceptowalna. Oświadczenia Apple dotyczące produktów firmy RIM wyglądają na celową próbę zaciemnienia problemu z anteną i odciągnięcia uwagi od sytuacji Apple [...] Pewną rzeczą jest to, że klienci RIM nie muszą używać żadnych pokrowców, aby ich BlackBerry prawidłowo się łączyły".

autor: Hens

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.