REKLAMA

Komorowski i Gauck bawią się na przystanku Woodstock

2012-08-02 15:48
publikacja
2012-08-02 15:48
XVIII Przystanek Woodstock oficjalnie rozpoczęty. W Kostrzynie nad Odrą rozpoczął się największy festiwal w Polsce. Według szacunków organizatorów na miejscu jest już 350 tysięcy ludzi.

Imprezę otworzył Jurek Owsiak w towarzystwie prezydentów Polski i Niemiec. Obaj podkreślali, że Przystanek Woodstock jest podziękowaniem dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Firmuje europejskie wartości: demokrację, wolność, ale też troskę o innych.

Młody pracownik - jaki jest naprawdę » Młody pracownik - jaki jest naprawdę?
Bronisław Komorowski i Joachim Gauck mówili w Kostrzynie, że polsko-niemieckie pogranicze to rejon, w którym te dwa narody żyją w zgodzie. Zaznaczyli, że takie spotkanie przywódców Niemiec i Polski oraz młodzieży z tych dwóch krajów jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie byłoby możliwe.

Polski prezydent zaznaczył, że Przystanek Woodstock przybliża Polaków i Niemców. Bronisław Komorowski wyraził nadzieję, że obecność Joachima Gaucka i jego w Kostrzynie, zostanie odczytana przez wszystkich uczestników: zarówno młodych Polaków jak Niemców jako przejaw optymizmu i nadziei w relacjach obydwu narodów.

Według Joachima Gaucka, Przystanek Woodstock to wyjątkowy dowód na połączenie rozrywki z wymianą myśli i idei. Jak mówił, w Kostrzynie nad Odrą łączą się dwie wspaniałe rzeczy. Z jednej strony jest to festiwal muzyki młodych Europejczyków, z drugiej mamy nawiązanie do starych europejskich wartości: odpowiedzialności za innych, wolności - ale rozumianej nie jako obojętności, a chęci robienia czegoś dla innych.

» Dzisiaj startuje Woodstock

Bronisław Komorowski i Joachim Gauck na Przystanku Woodstock spotkali się z młodzieżą w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Wśród zaproszonych w tym roku do Akademii gości znaleźli się też arcybiskup Tadeusz Pieronek, Krzysztof Hołowczyc czy Andrzej Strejlau.

Przystanek Woodstock to przede wszystkim koncerty. W tym roku na scenie zobaczymy m.in. Ministry, Machine Head, The Darkness, Damian Marley czy Sabaton. Przygotowano też wiele dodatkowych atrakcji. Będą warsztaty ceramiczne, bębniarskie, filmowe, kurs szybkiego czytania oraz zawody sportowe.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Szwarbuła&Wołosz/kawo/dj
Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Trs.
"Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 39-letniej kobiety w Gdyni (woj. pomorskie). Napastnika schwytano w Kostrzynie nad Odrą podczas festiwalu Przystanek Woodstock - poinformował rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny."-interia.pl
Jak widac różni się tam 'przewijają".

~znawca
z tego co wiem to był kibol z pisu.............
~kaziu
Tam gdzie POjawią sie Komor ,czy Donald ,tam zawsze jakieś morderstwo a przynajmniej samobójstwo sie zdarza.No już w ostateczności przebywa czasowo jakiś morderca ,jakby szukał ochrony.
~Trsx. odpowiada ~znawca
Dnia 2012-08-03 o godz. 13:13 ~znawca napisał(a):
> z tego co wiem to był kibol z pisu.............
To goowno wiesz tylko gadasz POpierdy jak POtluczony.
~taka rzeczywistosc
Niema nic gorszego niz POlitycy sie lansujacy na młodziezowych kultowych imprezach!!
i wciskajacych swoje farmazony!! Niemcy niesą zadowolenii bo zalewa ich fala kradziezy i walndalizmu! To tak jak by Polska otworzyła granice z Uraina mieli bysmy to samo do momentu az sie poziom zycia nie wyrówna. dodatkowo jest niebezpiecznie
Niema nic gorszego niz POlitycy sie lansujacy na młodziezowych kultowych imprezach!!
i wciskajacych swoje farmazony!! Niemcy niesą zadowolenii bo zalewa ich fala kradziezy i walndalizmu! To tak jak by Polska otworzyła granice z Uraina mieli bysmy to samo do momentu az sie poziom zycia nie wyrówna. dodatkowo jest niebezpiecznie jakis psychol wyskoczył z nozem i zabił młodą kobiete!!
~qwe
No to komorowski nasrał w przystanek łudstok. I dobrze. To zawsze była obciachowa impreza - ta głupkowata nazwa i ten owsiak. :-( Brakowało tam jeszcze tylko komorowskiego i jego bełkotu.
~hanna
żenada, to tak jakby w PRL Jaruzelski otwierał festiwal w Jarocinie..KIEDYŚ TO BYŁA KONTESTACJA, WARTOŚCI, IDEAŁY DLA MŁODYCH LUDZI- DZIŚ ukłony w stronę salonu,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,to żenujące..CYRK.. i jeszcze PIERONEK........haha co to za kraj?
~znawca
Tylko patrzeć jak ta sama ekipa będzie otwierać Festiwal Piosenki Satanistycznej.
~paweł
Ja się dziwię że nie pogonili tych darmozjadów. Powinni ich wygwizdać.
Nie dla polityki na Przystanku! Nie dla zbijania politycznego kapitału!
Ech szkoda że nie pojechałem.
~zenek
Komor wyraźnie był pijany jak głosił swoje ble ble...

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki