REKLAMA

Kołodko: w expose nie będzie rewolucji

2014-10-01 07:38
publikacja
2014-10-01 07:38
fot. Grazyna Myślińska/FORUM / FORUM

Expose Ewy Kopacz będzie w dużej mierze kontynuacją programu Donalda Tuska, a ważne miejsce powinny w nim zająć sprawy gospodarcze. To opinia byłego ministra finansów Grzegorza Kołodki, który mówił też w radiowej Jedynce, że w expose powinno być jak najwięcej pragmatyzmu, a jak najmniej ideologizacji.

Zdaniem Grzegorza Kołodki, nie należy spodziewać się poważnych zmian w stosunku do kierunku działań rządu Donalda Tuska, a najważniejszym wyzwaniem dla gabinetu Ewy Kopacz jest przyspieszenie tempa wzrostu gospodarczego Polski, bo to przyniesie zmniejszenie bezrobocia i poprawę jakości życia. Były minister finansów uważa, że cel ten można osiągnąć poprzez stworzenie lepszych warunków do rozwoju przedsiębiorczości i ograniczenie biurokracji.

Grzegorz Kołodko przewiduje też, że premier Kopacz powinna podtrzymać deklarację, iż Polska chce przyjąć euro. Jego zdaniem, powinniśmy się zastanawiać nie nad tym, czy wejść do strefy euro, ale kiedy to zrobić, by moment był korzystny dla naszego kraju. Ekonomista uważa, że wymagane kryteria Polska powinna spełniać w przyszłym lub 2016 roku.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PR1/dw/dyd
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rząd Ewy Kopacz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki