REKLAMA

Kolejne podwyżki cen żywności przed nami. Powodem nowe podatki i światowa drożyzna

2021-04-16 06:37
publikacja
2021-04-16 06:37
Kolejne podwyżki cen żywności przed nami. Powodem nowe podatki i światowa drożyzna
Kolejne podwyżki cen żywności przed nami. Powodem nowe podatki i światowa drożyzna
fot. Krzysztof Wójcik / / FORUM

Konsumenci powinni się przygotować na duży wzrost cen. Zarówno z powodu nowych podatków, jak i światowej drożyzny – informuje piątkowa "Rzeczpospolita”.

Gazeta zauważa, że ten rok zaczął się od mocnego uderzenia, podatek cukrowy spowodował, iż ceny napojów poszły w górę nawet o 50 proc. W efekcie wiele kategorii zanotowało spadki sprzedaży nawet do 20 proc.

To – zdaniem "Rz" - jednak dopiero przygrywka. Należy się spodziewać kolejnych podwyżek. Sieci handlowe mogą na klientów przerzucić płacony od 1 stycznia podatek od obrotu.

Konsumentom nie sprzyja też sytuacja na rynkach światowych. Fundusze inwestycyjne szukają sposobów na lokowanie pieniędzy w związku z niskimi stopami procentowymi i dostrzegają szansę w produktach spożywczych. W ten sposób windują ich ceny.

W efekcie – jak prognozuje "Rz" - czeka nas wzrost cen nabiału czy także produktów zbożowych, które są na dużą skalę eksportowane. Zdrożeją też jaja i alkohol. Stanieć może za to mięso, zwłaszcza drób i wieprzowina.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

ktl/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (34)

dodaj komentarz
itso_jedenproc_na_wolnosc
podatek cukrowy - samo zdrowie więcej takich inicjatyw !!
bha
Wielkie koncerny, monopol sieciowy niestety robi obecnie co chce w końcu w wielu krajach przejął większość % rynku i handlu.Teraz nieobawjając się już osłabionej od dawna upadającej coraz mocniej społecznej-prywatnej inicjatywy może ustalać w pełni na rynku swoje warunki i ceny.A niestety trwająca cały czas Pandemia stanowi dodatkowy Wielkie koncerny, monopol sieciowy niestety robi obecnie co chce w końcu w wielu krajach przejął większość % rynku i handlu.Teraz nieobawjając się już osłabionej od dawna upadającej coraz mocniej społecznej-prywatnej inicjatywy może ustalać w pełni na rynku swoje warunki i ceny.A niestety trwająca cały czas Pandemia stanowi dodatkowy powód, argument do swobodnego podnoszenia przez monopolistów rynkowych cen. Cóż... Zauroczeni chcieliśmy kiedyś mieć wielki niby bardzo tani, promocyjny, okazyjny rynkowy monopol to mamy.Tyle że czar jego kiedyś coraz częściej u wielu osób obecnie pryska w coraz droższym koszyku.
rekin1986
Socjalizm łatwo się wprowadza natomiast bardzo trudno z niego wyjść

13 i 14 memerytura 20 mld zł 500 plus i wyprawka szkolna 30 mld zł czyli 50 mld zł dodatkowej kasy rocznie wrzucone na rynek wszystko fajnie tylko , że większość tej kasy pójdzie i tak na sztywne wydatki czyli rachunki jedzenie czy lekarstwa więc inflacja
Socjalizm łatwo się wprowadza natomiast bardzo trudno z niego wyjść

13 i 14 memerytura 20 mld zł 500 plus i wyprawka szkolna 30 mld zł czyli 50 mld zł dodatkowej kasy rocznie wrzucone na rynek wszystko fajnie tylko , że większość tej kasy pójdzie i tak na sztywne wydatki czyli rachunki jedzenie czy lekarstwa więc inflacja i tak je zje

Jedyny podatek który można narzucić bez ustawy a lud się nie sprzeciwia

Wychodzić z długu publicznego można na dwa sposoby albo licząc na darowanie długu przez wierzyciela albo przez inflację i wyższe wpływy z podatków w celu szybszej spłaty długów

To , że obywatele mają 1 bln zł oszczędności to jest pikuś w porównaniu z długiem publicznym całej gospodarki 3 bln na minus jest ZUS 1 bln szczebel centralny 1 bln samorządy i 1 bln obywatele na hipotekach można jeszcze dorzucić 1 bln zł koszt wcześniejszych emerytur resortowych w MON MSWiA czy MS jak to wszystko dodamy do kupy wyjdzie 7 bln zł na kresce czyli 350 procent PKB mamy gospodarkę na kresce na najbliższe 100 lat można to porównać do Szwedzkiej hipoteki na mieszkanie czy Argentyńskich obligacji na 100 lat
pippin
Ida podwyzki - powodem podwyzki:))xD
kris74keh
Pamiętam lament jak pietruszka podrożała, bo przecież to podstawa pożywienia leminga. Ceny rosną na całym swiecie czy rządzi PiS czy będzie rządził Kotłownia i spady z PO.
itso_jedenproc_na_wolnosc
robi się zapas pietruszki po przejęciu władzy i ma się spokój żadna filozofia
masekrut555
Ludzi ciągnie do bożka pieniążka. A podstawowymi potrzebami do życia powinni się zainteresować - dach nad głową (są metody na tanie budowanie, niestety nie dla materialistów), ucieczka na wieś, zabezpieczone źródło wody, zapas jedzenia na co najmniej 3 miesiące wprzód, dodatkowo własny chociaż kawałek pola skąd można czerpać ewentualne Ludzi ciągnie do bożka pieniążka. A podstawowymi potrzebami do życia powinni się zainteresować - dach nad głową (są metody na tanie budowanie, niestety nie dla materialistów), ucieczka na wieś, zabezpieczone źródło wody, zapas jedzenia na co najmniej 3 miesiące wprzód, dodatkowo własny chociaż kawałek pola skąd można czerpać ewentualne pożywienie. I tyle, można żyć spokojnie. Porobić słoiki z żywnością można tanim kosztem. To swego rodzaju też i inwestycja. Dziś taki słoik już wart dyche lub więcej a za pół roku będzie wart 15 zł lub więcej. Lepiej jak na tej śmiesznej giełdzie.
itso_jedenproc_na_wolnosc
to są porady biznesowe a nie jakieś tam giełdowe analizy
michalshk
Jak Polak dostaje podwyżkę to od razu ci dranie handlarze podnoszą ceny! To wszystko przez nich!
xiven
Konsumenci powinni się przygotować na duży wzrost cen

POWODEM RESET SYSTEMU FINANSOWEGO I DODRUK PIENIĄDZA TUSZOWANY PLANDEMIĄ

inflacja na rok 2021 - 30%

w kolejnych latach jeszcze więcej, plandemia będzie kwitła w najlepsze do minimum 2025 roku

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki