REKLAMA

Kolejna niemiecka firma tnie zatrudnienie. Pracę może stracić 1500 osób

2023-12-11 08:50
publikacja
2023-12-11 08:50

Niemiecki dostawca części motoryzacyjnych Bosch ma dokonać zmian w stosunku do 1500 miejsc pracy. Chodzi o dostosowanie się do zmniejszającego się popytu w branży - informuje Reuters.

Kolejna niemiecka firma tnie zatrudnienie. Pracę może stracić 1500 osób
Kolejna niemiecka firma tnie zatrudnienie. Pracę może stracić 1500 osób
fot. JHVEPhoto / / Shutterstock

W tym temacie wypowiedział się rzecznik firmy Bosch. "Podobnie jak inne firmy, musimy dostosować poziom zatrudnienia do sytuacji w zakresie zamówień, zmian strukturalnych w sektorze i wpływu na rynek przyszłych technologii" - przekazał.

Wiadomo już, ilu pracowników może stracić pracę w najbliższym czasie. "Widzimy potrzebę wprowadzenia zmian dotykających 1500 pracowników w obszarach rozwoju, administracji i sprzedaży w dziale napędów w zakładach Feuerbach i Schwieberdingen do końca 2025 roku" - dodał rzecznik niemieckiej firmy.

Spółka zamierza osiągnąć ten cel przez przeniesienie pracowników do innych działów, zaproponowanie im przejścia na wcześniejszą emeryturę lub dobrowolne zwolnienia. Bosch prowadzi ponoć rozmowy z radą zakładową na temat szczegółów.

"Stoimy przed znacznie większymi wyzwaniami, niż oczekiwaliśmy na początku roku. Nawet jeśli chcemy jak utrzymać poziom zatrudnienia dzięki nowym produktom i szerokiej gamie szkoleń, będziemy musieli dostosować to do sytuacji zamówień w niektórych obszarach" - poinformowano.

Bosch potwierdził, że firma powstrzyma się od obowiązkowych zwolnień w swoich niemieckich zakładach do końca 2027 roku.

PB

Źródło:
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
infinityhost
Klienci na produkty tego producenta coraz zamożniejsi. A ta firemka wygeneruje ich jeszcze więcej!
marmaj
Sam przeżywałem takie sytuacje zakładowe jak pracowałem w przemyśle samochodowym po stronie niemieckiej. Najpierw zabierają się za obcokrajowców, polaków. Pamiętam jak kadrowy namawiał mnie abym przyjął odszkodowanie i odszedł. Starszy kolega niemiec, bez tytułu inżyniera, za którego wszystko robiłem bo był ciemny, miał zostać w Sam przeżywałem takie sytuacje zakładowe jak pracowałem w przemyśle samochodowym po stronie niemieckiej. Najpierw zabierają się za obcokrajowców, polaków. Pamiętam jak kadrowy namawiał mnie abym przyjął odszkodowanie i odszedł. Starszy kolega niemiec, bez tytułu inżyniera, za którego wszystko robiłem bo był ciemny, miał zostać w robocie. Przyjąłem odszkodowanie, a po niespełna roku wywalili i tych niemców (tylko w ich przypadku to firma musiała się z nimi sądzić). Teraz zobaczymy masę Polaków wracających z zachodu do Polsza na transferach europejskich zasiłków.
chlopekroztropek
Mam podobne doświadczenia. U nas były redukcje, bo Niemców chronią zakładowe układy zbiorowe. Głupio by wyglądało, że niemiecka firma Polakom daje pracę, a Niemców zwalnia, więc na pierwszy ogień idą oddziały w PL, tak żeby związki nie miały się do czego przyczepić, a później i tak Niemców zwalniają, tyle że już z - jak na polskie Mam podobne doświadczenia. U nas były redukcje, bo Niemców chronią zakładowe układy zbiorowe. Głupio by wyglądało, że niemiecka firma Polakom daje pracę, a Niemców zwalnia, więc na pierwszy ogień idą oddziały w PL, tak żeby związki nie miały się do czego przyczepić, a później i tak Niemców zwalniają, tyle że już z - jak na polskie warunki - kosmiczną odprawą.
tomkooo odpowiada chlopekroztropek
a czego sie spodziewaliscie? normalne, ze kazdy za swoimi jest
and00 odpowiada chlopekroztropek
Nie ze się czepiam, ale jakoś słychać że Niemcy zamykają u siebie nie u nas

Np VW zamyka u siebie a produkcję Golfa da do Poznania
porsche550 odpowiada chlopekroztropek
To Ty masz jakieś doświadczenia po za trollowaniem na rzecz pisu ?.
tomkooo odpowiada and00
generalnie to tak wyglada... dopuki w niemczech nie zacznie rosnac bezrobocie, wtedy beda u nas zamykac i przenosic do siebie
marmaj
Walnie mocno w Polsce, recesja i bieda. Myślę że nie bez powodu wygrał Tusk, bo on w takich kryzysach się nie patyczkuje, nie będzie rozdawania. PIS był w czasach rozdawania, a Tusk zajmie się sprzątaniem tego bałaganu, mam nadzieję.
and00
Wiadomo, jak Tusk u władzy to zaraz jest kryzys
Albo ma pecha albo takie umiejetnosci
marmaj odpowiada and00
On jest odpowiedni na takie czasy. PIS w dobie inflacji dowalał paliwa do ognia rozdając a to jakieś 2% do kredytu, a tak naprawdę zabierając wszystkim dla Banków i developerów (po kija się mieszali w sprawy banków?). Do tego jakieś 13 i 14 dla emerytów, no dosłownie socjalizm. Jeszcze te urlopy dla kredytobiorców, ...no a ktoś pomagał On jest odpowiedni na takie czasy. PIS w dobie inflacji dowalał paliwa do ognia rozdając a to jakieś 2% do kredytu, a tak naprawdę zabierając wszystkim dla Banków i developerów (po kija się mieszali w sprawy banków?). Do tego jakieś 13 i 14 dla emerytów, no dosłownie socjalizm. Jeszcze te urlopy dla kredytobiorców, ...no a ktoś pomagał tym oszczędzającym co zbierali kasę np na starość? a gdzie tam. Tusk rządził w czasach po poprzednim globalnym kryzysie i złotówka nie była wtedy taka słaba, nagle pojawia się PIS i złotówka nurkowała. Rynki zareagowały szybko po tym jak PIS przegrało, i mamy siłę złotego.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki