Kolejna debata PiS, ale znów bez ministra

Po ekonomii czas na zdrowie. Pod hasłem "Alternatywa" PiS organizuje w poniedziałek kolejną debatę. Zaproszono około 30 osób, ekspertów, związkowców, lekarzy różnych specjalności.

OPIS
Źródło: PAP/Radek Pietruszka

Będzie też prezes partii Jarosław Kaczyński oraz kandydat PiS-u na premiera Piotr Gliński. Nie zaproszono natomiast ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Rzecznik partii Adam Hofman tłumaczy to tym, że rządząca Platforma miała 5 lat na naprawę służby zdrowia. Razem z nimi tego zrobić się nie da - podkreśla polityk.

Dajemy pod rozwagę nasz projekt likwidacji NFZ, stworzenie sieci szpitali, ułatwienie refundacji i gabinety lekarskie w szkole - wylicza Hofman. Wyjaśnia, że chodzi o ocenę tych - jak mówi - sztandarowych projektów Prawa i Sprawiedliwości.

PiS ma prawo dyskutować w swoim gronie - odpowiada na brak zaproszenia na debatę o zdrowiu minister Bartosz Arłukowicz. Jednocześnie zaznacza, że z chęcią zapozna się z jej efektami. Dodaje też, że jego resort "robi swoje". Przedstawimy zmianę ustawy o konsultantach krajowych, chcemy zmienić funkcjonowanie instytutów medycznych, pracujemy nad decentralizacją NFZ - mówi.

PiS zaprosił na debatę między innymi: byłego ministra zdrowia Marka Balickiego, przewodniczącego OZZL Krzysztofa Bukiela, szefową Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Iwonę Borchulską, profesor Stanisławę Golinowską, prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej Macieja Hamankiewicza, prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorza Kucharewicza, genetyka profesora Jana Lubińskiego, przewodniczącą sekretariatu ochrony zdrowia "Solidarności" Marię Ochman, prezesa Federacji Pacjentów Polskich Stanisława Maćkowiaka, szefową Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, oraz przewodniczącego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.

IAR/Naukowicz/pbpŹródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~brawo

fajna zabawa

! Odpowiedz
0 0 ~materac

Jaro ogladajac slupki po pierwszej debacie zobaczyl 6% przewagi nad po wiec wymyslil sobie kolejna debate, znowu czesc lemmingow sie na to nabierze, ciekawe ile tym razem. teraz juz tak bedzie debata za debata by pokazac jak to im zalezy na dialogu spolecznym, do czasu wyborow pozniej bedzie po staremu 4 rp i wojna polsko-polska z lepszymi polakami (pisuary) i tymi gorszmi

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~znawca odpowiada ~materac

tak będzie, trzeba będzie zapasy kartofli zrobic i giwere ze strychu odkurzyć.......
za"krzyżują" całą Polskę, za"pomnikują" lechem wszystkie skwery, będzie ciężko.....

! Odpowiedz
0 0 ~polskadogorynogami

A co Ci się nie podoba w IV RP? Wolisz tę zgniłą III-ią, kapeluszowo_komuszą?

! Odpowiedz
0 0 ~Baca

pudrowanie starego nic nie da, te "Grube kreski", "Okrągłe stoliki", "POlityka miłości" to pic. Czas spojrzeć na nowo na wszystkie tematy. Majowie dali czas tej starej, sparciałej, pasożytniczej sitwie do 21 grudnia 2012, później ma nastąpić coś nowego, następny skok cywilizacyjny który dla Polski znaczy IV RP.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~niestrasz

Tylko nie znowu IV RP, Mam nadzieję że SLD się odbuduje.

! Odpowiedz
0 0 ~em96 odpowiada ~niestrasz

Dnia 2012-10-07 o godz. 16:20 ~niestrasz napisał(a):
> Tylko nie znowu IV RP, Mam nadzieję że SLD się odbuduje.

- Czerwoni bardzo liczą na tępych frajerów...
A teraz przy władzy, to kto w/g Ciebie jest...?
A dlaczego do dzisiaj nie odpowiedzieli za zamordowanych działaczy opozycyjnych w czasach PZPR-u, strzelanie do górników, "stan wojenny"...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~pozytywnie

To chyba dobrze, ze bez ministra bo co mysli (a ważniejsze - robi), to widac.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil