Kobiety z Europy jadą na dżihad

2014-10-12 05:58
publikacja
2014-10-12 05:58
fot. Reuters / FORUM / FORUM

Coraz więcej młodych Europejek jedzie do Syrii i Iraku, by wstąpić w szeregi bojowników Państwa Islamskiego. Eksperci twierdzą, że jest już ponad 200 takich przypadków. Alarmują, że wiele młodych dziewcząt ze Starego Kontynentu pada ofiarą intensywnej propagandy islamistów w mediach społecznościowych.

Źródło: FORUMKobiety z Europy ciągną do Państwa Islamskiego


18-letnia Sahra mieszkała we Francji. Pół roku temu zniknęła i okazało się, że pojechała do Syrii, by zasilić szeregi Państwa Islamskiego. To takie psychologiczne porwanie. Nie wiem, jak długo ona była indoktrynowana przez internet. Spędzała w sieci mnóstwo czasu, oni zrobili jej pranie mózgu - mówi zrozpaczona matka dziewczyny Severine.

Młode Europejki jadą do Syrii i Iraku w poszukiwaniu przygód, czasem by walczyć lub poślubić islamskiego bojownika i urodzić im dzieci, a czasem by pracować w organizacji humanitarnej. Na miejscu okazuje się jednak, że część z nich jest sprzedawana na targach niewolników. Nawet, gdy udaje im się założyć rodziny, nie ma mowy o powrocie. Moja siostra była blada i wychudzona. Cały czas płakała i uderzała głową w ścianę. Chciała wrócić do Europy ale nie mogła - opowiada Foad, Francuz marokańskiego pochodzenia, który odwiedził w Syrii swoją siostrę 15-letnią Norę.

Eksperci oceniają, że już co najmniej 200 młodych Europejek wyjechało na teren Państwa Islamskiego. Wśród nich jest 100 Francuzek, 50 Brytyjek, a także Niemki czy Austriaczki. Media zanotowały też kilka przypadków, gdy na dżihad wyjechały mieszkające w Europie Żydówki. Rodziny dziewczyn są zrozpaczone, bo nawet jeśli Europejkom uda się cało wyjechać z Syrii, mogą mieć problemy z wjazdem do Europy.

Na wojnę u boku Państwa Islamskiego wyjeżdżają z Europy nie tylko osoby, wyznające islam, ale także młodzi chrześcijanie, którzy nie identyfikują się z islamem, ale chcą przeżyć przygodę. Jak dotąd wiadomo o 36 potwierdzonych przypadkach obywateli Francji, którzy zginęli walcząc u boku radykałów z Państwa Islamskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Cegielski/Time/BBC/Guardian/LeMonde/eurovision/magos


Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~ronam
niech jadą jak najszybciej.... żeby zdążyć przez nalotami...i problem sam się rozwiąże..
~Thomas
i bardzo dobrze bilet w jedna sreone wyapad i nie lamentowc potem maja to co chialy .
~PS
tam im pokażą gdzie jest ich miejsce i jaka to religia, myślą pewnie że na basienie będą się wylegiwać atu zdziwko, za głupotę słono zapłacą
~telemarketing
I chwała bogu , że jadą tam gdzie ich miejsce ./.należało by jeszcze wyczyścić cała Europe ..z tej zarazy ..niech wracają skąd przyszli .
~dr-Zaraza
takie z nich europejki jak ze mnie dzichadysta. Ta zaraza nie powinna nigdy dostac sie do Europy a tym bardziej dostac europejskiego obywatelstwa, a jak juz wyjechaly to terzeba zrobic wszystko by tam zostaly.
~myślący
. Jak dotąd wiadomo o 36 potwierdzonych przypadkach obywateli Francji, którzy zginęli walcząc u boku radykałów z Państwa Islamskiego.Jakiego koloru skóry byli Ci ,,obywatele" ? Bo coś mi się zdaję że obywatelstwo można uzyskać, a narodowości nie
~czytacz
Jest mało artykułów naprawdę informujących co tam się dzieje. Większość jest bardzo powierzchownych i chaotycznych.Polecam na mPolska24, Warszawa 1944-Kobane 2014.Autor znalazł, co zaskakuje wiele podobieństw w historii tych miast z lat wymienionych w tytule.Uprzedzam , niektóre zdjęcia pod artykułem tylko dla odważnych.Jest mało artykułów naprawdę informujących co tam się dzieje. Większość jest bardzo powierzchownych i chaotycznych.Polecam na mPolska24, Warszawa 1944-Kobane 2014.Autor znalazł, co zaskakuje wiele podobieństw w historii tych miast z lat wymienionych w tytule.Uprzedzam , niektóre zdjęcia pod artykułem tylko dla odważnych. Może ktoś ten artykuł wrzuci na Wykop, bo warto.
~raphha
To ciekawe... Np. we Wrocku jest coraz więcej ,,tamtych" kobiet. hmmmmm
~trolo
A młodzi Europejczycy, nie mogący wyrwać nadąsanych panienek, których z nadmiaru dobrobytu coraz więcej, jadą do Iraku kupić sobie jedną z tych świeżynek na targu niewolników: no i potem zdziwienie skąd tyle ludu z EU tam....
~Leo
niech wyjadą, nalpiej wszystkie muslimy łącznie z ich religia pokoju. Potem pozostanie tylko zamknąc granice przed wracającymi i mamy spokój.

Powiązane: Konflikt na Bliskim Wschodzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki