REKLAMA

Kobiety powiedziały premierowi, co jest ważne dla Polski

2013-03-08 18:54
publikacja
2013-03-08 18:54
Wprowadzanie euro, energia odnawialna i problemy społeczne - na te tematy przedstawicielki Kongresu Kobiet rozmawiały dziś z premierem. Spotkanie trwało 1,5 godziny.

Magdalena Środa pytała premiera o to, czy mają szansę na przyjęcie budzące kontrowersje ustawy: o przeciwdziałaniu przemocy, bioetyczna czy o refundacji in vitro oraz o związkach partnerskich. Chciała wiedzieć, czy Platforma Obywatelska jest partią, która realizuje współczesne standardy cywilizacyjne.

Premier miał obiecać szybką ratyfikację Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Zostań Kobietą Biznesu 2012
Święto Kobiet Biznesu
Prowadzisz własną firmę? Zgłoś się do konkursu i zostań Kobietą Biznesu 2012
Henryka Bochniarz ujawniła, że kobiety apelowały do Donalda Tuska o akcję edukacyjną w sprawie euro. Chcą, by tłumaczyć ludziom, że wspólna waluta nie jest zagrożeniem. Szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan liczy na kolejne spotkanie z premierem, zanim ten wyruszy w kolejną, zapowiadaną podróż po Polsce.

Lena Kolarska-Bobińska pytała premiera o ustawę o odnawialnych źródłach energii, która w dalszym ciągu nie została skierowana do prac w Sejmie. A inwestorzy na nią czekają. Dodała, że w Unii Europejskiej coraz głośniej mówi się o zwiększeniu znaczenia odnawialnych źródeł energii.

Donald Tusk zapowiedział swój udział w czerwcowym Kongresie Kobiet.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Kamil Szwarbuła/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~rex
Jka te panie wystepuja w telewizji to bardzo szybko przelanczam na inny kanal ,lubie słuchac prawdziwe polki ...
~rex
Pojedzie niemieckim autobusem ,tak robi prawdziwy pseudopolak a mamy sanok ,tam porodukuje sie polskie autobusy słynne na cała Europe ,a jak ma pozbyc sie bezrobocia ,działajac na szkode własnego panstwa ,
~menel
Dla Polski ważne jest to, aby obywatele mieli dobrze płatną pracę i nie musieli za chlebem szwendać się po obcych krajach.
~Nuka
Tylko niestety panie które spotkały się z premierem nie reprezentują interesów polskich kobiet, a tylko interesy wąskiej grupy elit rządzących. Interesy zwykłych kobiet polskich tych pań nie obchodzą!!!
~rtr
Czy któraś z pań feministek zająknęła się choćby odrobinę nt. tanich przedszkoli, godzenia pracy z ciążą, VATu na zabawki dla dzieci itd.?
~Zakłamany kraj
Pewnie nie. Bo to było spotkanie kółka wzajemnej adoracji. Bez niewygodnych pytań i trudnych żądań. Dla mnie ten apel do Tuska o akcje promującą Euro jest tak śmieszny i absurdalny, jak np. apel do Stalina o szybsze szerzenie rewolucji robotniczo-chłopskiej. Po prostu część wierchuszki udaje, że reprezentuje interesy Pewnie nie. Bo to było spotkanie kółka wzajemnej adoracji. Bez niewygodnych pytań i trudnych żądań. Dla mnie ten apel do Tuska o akcje promującą Euro jest tak śmieszny i absurdalny, jak np. apel do Stalina o szybsze szerzenie rewolucji robotniczo-chłopskiej. Po prostu część wierchuszki udaje, że reprezentuje interesy zwykłych Polaków i formułuje roszczenia, na których tak naprawdę zależy rządowi, a nie zwykłym obywatelom.

I tak dobrze, że panie nie zaproponowały zwiększenia liczby fotoradarów w trosce o bezpieczeństwo na drodze, albo podwyżki składki na ZUS, albo kolejnej podwyżki wieku emerytalnego w trosce o przyszłe emerytury.
~szalom
Czy pani prof Bochniarz nie jest czasem siostrą pani prof Holland.
~usts
To jest ważne : Bezrobocie powiększamy każdego dnia - w sklepie kupując zagraniczne towary. Kupisz cholenderski ser - 3 euro do Holandii, kupisz niemiecki batonik - 1 euro do Niemiec, szwajcarski kosmetyk - 5 euro do Szwajcari, itd. więcej na: wrzuc 590 do wyszukiwarki

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki