REKLAMA

Kluza: Podatek bankowy zawsze musi być trochę przerzucony na klientów

2017-05-12 15:00
publikacja
2017-05-12 15:00
Bankier.tv

W mediach trwa głośna dyskusja o efektach wprowadzenia podatku bankowego dla klientów. Prezes BOŚ Banku Stanisław Kluza twierdzi, że koszt tego rodzaju daniny zawsze będzie chociaż w części przerzucany na klientów.

Chociaż wiceminister finansów Wiesław Janczyk przekonuje, że klienci banków nie odczuli efektu wprowadzenia podatku bankowego, redakcja Bankier.pl przypominała w tym tygodniu, że lista podwyżek opłat wcale nie była krótka.

Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego w rozmowie z Bankier.TV przyznał, że nie wierzy, że nowe obciążenie banków pozostaje bez wpływu na klientów. Czy prezes BOŚ Banku również spodziewa się, że klienci będą odczuwali ponoszone przez banki koszty nowej daniny - redakcja Bankier.TV zapytała o to podczas trwającego w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

– Wydaje się, że zawsze musi być trochę przerzucony na klientów [podatek bankowy – red.], ale pamiętajmy też o tym, że pewną ideą w tle podatku bankowego był również jego wymiar stabilnościowy, który miał oddziaływać na odpowiednią strukturę bilansu. I nie dotyczy on całej sumy bilansowej, lecz bierze się pod uwagę pewne wyłączenia – mówił Stanisław Kluza, prezes BOŚ Banku.

PS/MWC

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (56)

dodaj komentarz
~Dżejms
"Kluza: Podatek bankowy zawsze musi być trochę przerzucony na klientów" - dobra ale pod warunkiem że nie ma obowiązku posiadania konta a pensję można z ręki do ręki. Po prostu będziemy musieli te patologie bankowe zwalczać siłą. Tak się to skończy.
~Eduardo
jeśli podatek bankowy "musi być trochę przerzucoiny na klientów" to niech banki trochę wezmą na siebie podatek od lokat.
~xyz
Mam nadzieję że to wstęp do LIKWIDACJI tego szkodliwego podatku...

Z jednym warunkiem: powrót do tabeli opłat sprzed wprowadzenia i obniżka oprocentowania kredytów udzielonych w trakcie obowiązywania.

~SZ
Jak to ? Przecierz politycy mowili, ze podatek nie bedzie przerzucony na klientow.
~Polak
Przykręcić śrubę i wymusić możliwość. przenoszenia numeru kont jak numerów telefonów.
Resztę załatwi konkurencja.
~abc
rachunek możesz przenieść, ba często bank to robi za ciebie ale nr konta musi się zmieniać, chyba że wprowadzą inny model przelewów oparty nie na nr kotna (który jest zależy od banku) a o coś innego (może nr telefonu, pesel czy coś podobnego).
~outsider
co to znaczy zawsze musi być ???? chciwość Was zgubi banksterzy ,wciąż ponad przeciętne zyski co roku w skali całej europy i wciąż mało
~abc
no normalnie, aby firma jakakolwiek funkcjonowała musi wykazywać zyski, skoro ktoś nakłada na firmę podatek który te zyski zamiera oczywistym jest że i tak ostateczne zapłaci za to odbiorca końcowy i nie ważne czy mówimy tu o bankach czy o sprzedawcy marchewek
~plebs
Q calosci a nie czesci. Bank to nie instytucja dobroczynna.
~BundFut
MIĘDZY BAJKI MOŻEMY WSADZIĆ TE KLECHDY POLITYKÓW, ŻE TO ""BANKI MAJĄ KROCIOWE ZYSKI I MUSZĄ SIĘ POPRZEZ PODATEK NIMI PODZIELIĆ Z BUDŻETEM".
Banki nadal mają te krociowe zyski, a my jako klienci mamy gorsze warunki finansowania niż rokiem temu, pomimo rzekomo wyśmienitych warunków gosp.

NO
MIĘDZY BAJKI MOŻEMY WSADZIĆ TE KLECHDY POLITYKÓW, ŻE TO ""BANKI MAJĄ KROCIOWE ZYSKI I MUSZĄ SIĘ POPRZEZ PODATEK NIMI PODZIELIĆ Z BUDŻETEM".
Banki nadal mają te krociowe zyski, a my jako klienci mamy gorsze warunki finansowania niż rokiem temu, pomimo rzekomo wyśmienitych warunków gosp.

NO I KTO ZA TO ZAPŁACIŁ? :-)
Margaret Teacher mówiła już dawno, że rząd zawsze kłamie mówiąc że ma "jakieś nowe pieniądze". GWNO PRAWDA, ma tylko te które są w naszej kieszeni i coraz głębiej po nie sięga bezczelnie przejadając naszą przyszłość.

Powiązane: Podatek bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki