Klienci serwisu Pobieraczek.pl złożą pozew zbiorowy

Sąd Okręgowy w Gdańsku zgodził się na pozew zbiorowy przeciwko portalowi Pobieraczek.pl – donosi „Gazeta Wyborcza”. Serwis oskarżany jest o oszukiwanie klientów, których namawiał do darmowego pobierania treści, za co potem kazał sobie płacić.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, do pozwu zbiorowego przystąpiło już 181 osób. Od momentu ogłoszenia przez sąd decyzji w tej sprawie, kolejni poszkodowani będą mieli dwa miesiące na dołączenie do pozwu. Klienci serwisu mogą się domagać unieważnienia umowy lub zakwestionowania jej konkretnych fragmentów.


»Interwencja Bankier.pl: czy to drugi pobieraczek.pl?

Kosztowne pobieranie za darmo

Mechanizm funkcjonowania serwisu był banalny. Użytkownik wchodził do portalu, z którego mógł za darmo ściągnąć film, grę czy program. Po kilku dniach od zalogowania do internauty przychodził mail informujący o konieczności zapłaty 98 zł z tytułu dołączenia do klubu dobre-programy.pl. Z członkostwa można było zrezygnować, lecz wówczas trzeba było zapłacić karę.

Wiele osób uregulowało należność, chociaż Pobieraczek.pl nie dążył do wyciągania wobec nich konsekwencji. Postępowanie serwisu skrytykował UOKiK, który w maju uruchomił specjalną infolinię dla pokrzywdzonych. Urząd nakazał zaprzestanie stosowania niedozwolonych praktyk i nałożył na właściciela serwisu karę 215 tys. zł.

/mż

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Anna

Myślę że samo posłanie pobieraczka.pl nic nie da należy walczyć o to aby inni nie musieli żyć w lęku. Załóżmy że większa część olała a ile wpłaciło? Nie pozwólmy na własnych przykładach by inni mieli nerwówkę

! Odpowiedz
0 1 ~12345

Jak sie zwalczy korupcje w wymiarze sprawiedliwości a właściwie niesprawiedliwości takie coś jak pobieraczek nie będzie mógł funkcjonować.... wybrzeże w ostatnich latach jawi się jako miejsce tworzenia przestępczego kapitału m.in AmberGold i inne spóleczki Oli czy komputerowe

! Odpowiedz
1 0 ~tata

jestem w szoku skąd pobieraczek ma mój IP po sprawdzeniu przes servis komputerowy taki nie istnieje, a takich natręciuchów powinno się załatwić na MAXA. też im nie zapłace.

! Odpowiedz
0 1 ~Iwona

Ja sama jestem ofiarą pobieraczka, wprawdzie nie zapłaciłam, ale dostawanie wezwań przedsądowych potrafi bardzo zszargać nerwy, zwłaszcza, jeśli nie wie się z kim się ma do czynienia i czy groźby nie zostaną zrealizowane. Dlatego nie wystarczy ich olać, trzeba im dowalić taką karę, aby to całe towarzystwo puścić w skarpetkach, a także po to, aby inni oszuści na przyszłość nie próbowali w ten sam sposób nabierać innych ludzi. Choć jak znam życie jeśli nie w ten sposób to w inny będą oszukiwać

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~rudaa

sa i tacy co placili;) ale chodzi o to zeby cos z tym zrobic!! bezkarnie sobie zbieral haracz i jeszcze byl pod oslona prawa-to po co te osly siedza w tym rzadzie??

! Odpowiedz
1 0 ~Bartol

Tylko po co? Nie lepiej po prostu olać Pobieraczka?

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil