Klienci Pekao mogą już płacić smartfonem w urzędzie

analityk Bankier.pl

Bank Pekao uruchomił pilotaż płatności mobilnych w kilku urzędach na terenie kraju. Użytkownicy aplikacji PeoPay mogą opłacić należność za wydanie prawa jazdy czy rejestrację pojazdu w tym samym okienku, w którym składają wniosek.

Wdrożenie płatności mobilnych w urzędach zapowiadał niedawno Polski Standard Płatności, który zarządza Blikiem. Jednak jak wynika z naszych informacji, do tej pory pomysł pozostaje w fazie przygotowań. Blika ubiegła jednak konkurencja - Bank Pekao ze swoim systemem płatności mobilnych PeoPay. Bank rozpoczął już pilotaż w jednym z urzędów w Białymstoku, a dziś testy mają ruszyć w dwóch urzędach w Poznaniu.

Płatność mobilną można zrealizować dzięki aplikacji PeoPay. Urzędnicy otrzymali dostęp do opracowanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową systemu Webpos Paybynet. Jest to internetowy odpowiednik terminala płatniczego. Jeśli klient będzie chciał zapłacić PeoPayem, urzędnik zaloguje się na specjalnej stronie internetowej i zatwierdzi płatność. Następnie klient będzie musiał potwierdzić transakcję za pomocą aplikacji PeoPay na swoim smartfonie.

Z punktu widzenia klienta jest to wygodne rozwiązanie. Obecnie w większości przypadków petent musi najpierw odczekać w kolejce do odpowiedniego urzędnika, później udać się do kasy i opłacić daną czynność, a następnie wrócić z dowodem wpłaty w celu dokończenia składania wniosku. Po wdrożeniu płatności mobilnych klient będzie mógł załatwić te formalności za jednym razem – bezpośrednio u urzędnika.

W najbliższych dniach usługa zostanie udostępniona w kolejnych urzędach. Na liście jest m.in. UM Wołomin, powiat olkuski i lubliniecki oraz gmina Bolesław. Kolejne urzędy będą dołączały sukcesywnie w następnych tygodniach.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~lolopisnodolo

Trzeba zakupić dużo smartfonów, żeby mieć czym płacić...

! Odpowiedz
2 1 ~niepelnosprawny_org

nareszczcie jakies postepy z płatnościami w urzedach, ja jednak bardziej wolę blik, bo tez i jestem do niego przyzwyczajony.....

! Odpowiedz
1 0 ~VaticanumSecunduj

Włoska robota, w 2003 był już o tym film

! Odpowiedz
1 3 ~Biegły

Podatek 18% = 1 smartfon
Podatek 32% = 2 smartfony

! Odpowiedz
1 1 ~Michał

Dokładnie po przeczytaniu tytułu mam podobne spostrzeżenia.
A jeśli ktoś nie chce / nie może płacić w smartfonach, to czy może np. w zegarkach?
Albo w błyskotkach?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne