Kiedy przejdziesz na emeryturę?

Głośna debata o podniesieniu wieku emerytalnego przycichła bardzo szybko. Czyżby Polacy pogodzili się z tym, że będą musieli pracować 5 lat dłużej niż Francuzi? Niestety, potwierdza się teza, że nie myślimy o swojej przyszłości w tak długim okresie. Nie tylko samodzielnie nie oszczędzamy pieniędzy na emeryturę, ale przede wszystkim nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak długo jeszcze będziemy pracować.

Z tego powodu oddajemy użytkownikom do dyspozycji nowe narzędzie, które w prosty sposób pokaże, kiedy osiągniemy wiek emerytalny. Kalkulator oblicza wiek emerytalny zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. Zgodnie z nią wiek emerytalny jest podnoszony stopniowo w zależności od daty urodzenia. Wbrew pozorom nie jest to takie proste do policzenia, bo inny będzie wiek emerytalny osób, które dzieli mała różnica wieku.

Przykładowo: kobieta urodzona 1 stycznia 1960 roku przejdzie na emeryturę w czerwcu 2022 roku, czyli jej wiek emerytalny wyniesie 62 lata i 6 miesięcy. Jej o rok starsza koleżanka popracuje już 3 miesiące dłużej. Kto do kiedy będzie pracował? Sprawdź!

Kliknij, aby przejść do kalkulatorakalkulator emerytalny


Niestety, nie gwarantujemy, że data pokazana przez kalkulator jest ostatecznym terminem przejścia na emeryturę. Redakcja Bankier.pl nie wyklucza, że za kilka lat wiek emerytalny znów zostanie podniesiony.

Redakcja Bankier.pl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Krzych

narzędzie nie aktualne!

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl