REKLAMA

Kernel informuje o przedłużeniu postępowania KNF-u. Koniec sprawy już blisko?

Michał Kubicki2023-09-26 10:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-09-26 10:00

Ukraiński Kernel we wtorkowym komunikacie poinformował o przedłużeniu postępowania KNF-u w sprawie wycofania swoich akcji z obrotu na GPW. Zakończenie całego procesu ma mieć miejsce w październiku. 

Kernel informuje o przedłużeniu postępowania KNF-u. Koniec sprawy już blisko?
Kernel informuje o przedłużeniu postępowania KNF-u. Koniec sprawy już blisko?
/ Kernel

We wtorkowym komunikacie giełdowym notowany na GPW ukraiński Kernel poinformował, że otrzymał od Komisji Nadzory Finansowego powiadomienie o wydłużeniu postępowania w sprawie wycofania jego akcji z obrotu na polskiej giełdzie ze względu na „analizę dodatkowych dowodów”.

Jednocześnie raport informuje, że przedłużone postępowanie zostanie „sfinalizowane w październiku 2023 r.” O możliwym rychłym zakończeniu procesu delistingu Kernela pisaliśmy w artykule „KNF zabiera głos w kontrowersyjnej sprawie”.

Kurs Kernela notował niewielki wzrost w pierwszej godzinie wtorkowego handlu i przed godziną 10:00 zyskiwał 1,5 proc. To jednak marne pocieszenie dla większości akcjonariuszy mniejszościowych, bowiem akcje spółki tylko w tym roku potaniały o blisko 60 proc.

Bankier.pl

O całej sprawie związanej z wycofaniem akcji największej ukraińskiej spółki z obrotu oraz o wezwaniu znaczenie poniżej ceny wartości księgowej i kontrowersyjnej emisji akcji z przełomu sierpnia i września pisaliśmy na Bankier.pl w serii artykułów:

Kernel to notowana na polskiej giełdzie ukraińska spółka z siedzibą w Luksemburgu, której głównym udziałowcem jest zarejestrowany na Cyprze Namsen Limited. Ten z kolei kontrolowany jest przez ukraińskiego multimilionera Andrija Verevskyiego, będącego jednocześnie prezesem Kernela. Firma zajmuje się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie.

Michał Kubicki 

Źródło:
Michał Kubicki
Michał Kubicki
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Absolwent finansów i rachunkowości na UMCS w Lublinie. W czasie studiów zainteresował się giełdą i rynkami finansowymi, które to zainteresowania rozwinął na SGH w Warszawie na kierunku Bankowość Inwestycyjna. Na co dzień obserwuje notowania warszawskiej giełdy, by przekazać czytelnikom portalu najważniejsze informacje z parkietu oraz przybliżyć istotne wiadomości ze spółek. tel.728 927 242

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
kajetan_
Panie Michale Kubicki, trolluj pan dalej. Może w przyszłym roku albo za dwa lata coś panu z tego wyjdzie :) A może KNF pana posłucha :) Namsen też ma takie nadzieje, jak pan :D Pozdrawiam:)

Powiązane: Giełdowe kontrowersje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki