REKLAMA

Kaczyński: Chcemy mieć 500 wyrzutni rakietowych HIMARS

2022-07-03 17:43
publikacja
2022-07-03 17:43
Kaczyński: Chcemy mieć 500 wyrzutni rakietowych HIMARS
Kaczyński: Chcemy mieć 500 wyrzutni rakietowych HIMARS
fot. Lcpl. Nicholas Guevara/Us Marine / / ZUMA Press

Chcemy mieć 500 wyrzutni rakietowych HIMARS; 6-7 pełnych dywizji czterobrygadowych, wielką liczbę Krabów, czołgów, samolotów, dronów rozpoznawczych i bojowych oraz amunicji krążącej - zapowiedział w niedzielę w Kielcach prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

W niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Kielc zapowiedział rozbudowę armii i zwiększenie polskiego uzbrojenia.

Jak podkreślił, "chcemy mieć 500 HIMARSÓW, czyli więcej niż dotychczas wyprodukowano w Stanach Zjednoczonych". "Tam dotychczas wyprodukowano ponad czterysta. Chcemy mieć 6-7 brygad HIMARSÓW, co najmniej 6, a może i 7 pełnych dywizji a wiec czterobrygadowych, w których każda brygada będzie liczyła po 4 bataliony" - wyjaśnił Kaczyński.

Zaznaczył, że chce, aby Polska miała "wielką liczbę Krabów - tych polskich i tych, które trzeba będzie kupić w Korei, bo polski przemysł nie będzie w wstanie takiej liczby wyprodukować".

Zapowiedział, że Polska "będzie chciała mieć także dużo czołgów, sprzętu rozpoznawczego - samolotów, oczywiście dronów rozpoznawczych i bojowych oraz amunicji krążącej". To jak ocenił, "doprowadzi naszych potencjalnych przeciwników do przeświadczenia, że nie warto nas atakować".

Prezes PiS podkreślił, że "bronić się trzeba na granicy, a nie na Wiśle". "Gdybyśmy chcieli - jak nasi poprzednicy - bronić się na Wiśle, to byśmy miliony Polaków wydali na taki los, jaki spotkał mieszkańców Buczy" - ocenił Kaczyński.

Wyjaśnił, że rząd PiS odrzucił ideologie liberalne, zamknięte formuły ideologiczne. "Kierujemy się doświadczeniem i zdrowym rozsądkiem. Nie byliśmy i nie jesteśmy przeciwko prywatyzacji, ale jak zobaczyliśmy, jak ona wyglądała za czasów liberałów, to tego nie chcemy" - oświadczył szef PiS. Zwrócił uwagę, w momencie kryzysu okazuje się, że kapitał ma narodowość.

Stwierdził, że "nigdy w historii ten, kto został zdominowany, na tym skorzystał". "My nie możemy dać się zdominować, a partie, z którymi walczymy, są gotowe doprowadzić do tego, żeby Polska była krajem zdominowanym" - ostrzegł prezes PiS.

Ocenił, że w Unii Europejskiej dominującą rolę odgrywają obecnie Niemcy. "Niemcy i Francja używają UE, jako szczudeł, żeby być więksi, niż są faktycznie" - powiedział prezes PiS.

Przyznał, że choć Niemcy w Europie są gospodarczo najsilniejsze, to w porównaniu z potęgami światowymi są słabe. "W porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi to zaledwie 1/5 tego kraju; jeśli chodzi o siłę nabywczą to Niemcy stanowią może 1/6 Chin czy połowę Indii. I mniej niż Japonia" - ocenił. "Mówienie o Niemcach, jako o światowym mocarstwie to żart" - dodał.

Jak podkreślił, "chciałbym, żeby Unia Europejska była wielkim mocarstwem opartym o suwerenne państwa".(PAP)

Autor: Magdalena Gronek, Wiktor Dziarmaga

mgw/ wdz/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (63)

dodaj komentarz
bankster-kreator
Czemu oni zawsze obiecują wszystkiego po 500? To jakaś magiczna liczba? Ulubiona czy jak?
pstrzezek
Cyfra zakodowana a płacie czołowym twardego elektoratu. Po prostu
jaszczura
Ależ ruskiego trolla na forum
pstrzezek
Żniwa idą to i pracowników dużo :)
polonu
ta wojna to pretekst aby zadłużyć i wytransferować pieniądze z kraju za ocean . o to chodzi .
jaszczura
ajwaj, nie mnóż nicków
max5000
Niemcy mają pomysł aby stworzyć UE na wzór III Rzeszy. Gdzie decyzje są podejmowane w Berlinie. Ale na to nigdy nie będzie zgody w Polsce. UE tak ale jako wspolnota suwerennych państw a nie federacja zarządzana przez Berlin.
max5000
Kaczyński ma rację. UE to nie zadna wspolnota tylko dyktat Niemiec, ktore uzywają różnych instrumentów UE aby realizować swoją politykę. Na wprowadzeniu waluty Euro zyskały tylko Niemcy. Gdyby nie Euro, gdyby Niemcy zostały przy niemieckiej marce to waluta ta byłaby tak silna i droga ze eksport z Niemiec byłby nieopłacalny. Polska Kaczyński ma rację. UE to nie zadna wspolnota tylko dyktat Niemiec, ktore uzywają różnych instrumentów UE aby realizować swoją politykę. Na wprowadzeniu waluty Euro zyskały tylko Niemcy. Gdyby nie Euro, gdyby Niemcy zostały przy niemieckiej marce to waluta ta byłaby tak silna i droga ze eksport z Niemiec byłby nieopłacalny. Polska musi miec silną armie i bronić granicy wschodniej kraju, to podstawa. Bez silnej armii nie ma suwerennej Polski.
300_pala
To niech się Jarek wyprowadzi na Białoruś….
Tam nie ma UE…
karbinadel
Teraz się okazuje, że Jarosław K. jest również ekspertem od wojskowości i uzbrojenia. Poziom jego wypowiedzi wskazuje, że przeszedł przyspieszony kurs w TVP

Powiązane: Ustawa o obronie ojczyzny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki