REKLAMA

Rząd kusi wyborców. Darmowe muzea okażą się hitem?

2023-09-25 07:08
publikacja
2023-09-25 07:08

Chcemy np. wprowadzić darmowe bilety do narodowych instytucji kultury i muzeów, dla młodzieży i dla osób starszych – przekazał w wywiadzie dla i.pl minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. W jego ocenie, trzeba uporządkować i wzmocnić system promocji polskiej kultury za granicą.

Rząd kusi wyborców. Darmowe muzea okażą się hitem?
Rząd kusi wyborców. Darmowe muzea okażą się hitem?
fot. Jacek Lagowski / / FORUM

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wskazał w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla portalu i.pl, że w przypadku trzeciej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości "chcemy powołać Narodową Agencję Rewitalizacji Dziedzictwa, czyli dopełnić systemowej zmiany w obszarze odbudowy i ochrony zabytków". Zauważył, że przez dwie kadencje PiS "zwiększyliśmy kilkukrotnie finansowanie programu ochrony zabytków".

Agencja – jego zdaniem – ma dopełnić system wsparcia państwa dla odnowy i odbudowy zabytków, które są "są najważniejszymi materialnymi pamiątkami naszej historii i ważnym źródłem naszej tożsamości – ale także potężnym kołem zamachowym polskiej gospodarki".

"Chcemy np. wprowadzić darmowe bilety do narodowych instytucji kultury i muzeów, dla młodzieży i dla osób starszych. Ponadto na pewno trzeba uporządkować i wzmocnić system promocji polskiej kultury za granicą – tu również mamy przygotowane rozwiązania" – zapowiedział minister.

Odnosząc się do dalszego pełnienia swojej funkcji w przypadku trzeciej kadencji rządów PiS, Gliński zaznaczył, że wszelkie decyzje, w tym personalne, będą podejmowane po wyborach.

"Na pewno w kulturze jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia. Mam doświadczenie i przygotowanie, aby kontynuować tę misję. Ale jest za wcześnie, żeby w ogóle cokolwiek mówić. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Najpierw musimy wygrać wybory, a później będziemy podejmować poważne decyzje dotyczące tego, jak ma wyglądać dalej zarządzanie i reformowanie Polski" – stwierdził szef MKiDN.

ra/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (5)

dodaj komentarz
mistrz_erudycji
to dobry pomysł bo kasa którą wydadzą na dojazdy, bufet, pamiątki zostanie w Polsce
będzie się kręcić
prawdziwynierobot
i średnia hawajska dla każdego!
andregru
Szkodnik Gliński rozdający w pandemii "grajkom" pokroju Golców miliony z naszych podatków wpadł na pomysł żeby rozdawać więcej . Tu trzeba myśleć o likwidacji części nie potrzebnych , nie odwiedzanych , dotowanych muzeów .
polonu
beret , nie rozumie co to kwota wolna od podatku , dlatego te sondaże tak wyglądają . Kaczor im dał 13 , 14 . a zabrał w inflacji dwa razy tyle . ale dał do ręki a nie jakaś tam kwota wolna , co beret rozumie . dla mohera to kosmos . beret nawet nie wie że ma emeryturę opodatkowaną .

Powiązane: Kultura i sztuka - kina, teatry, muzea, galerie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki