Jedyne takie spotkanie w roku. Co zarząd GPW powiedział inwestorom indywidualnym

2019-05-31 18:33, akt.2019-05-31 19:58
publikacja
2019-05-31 18:33
aktualizacja
2019-05-31 19:58
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

W 2018 roku inwestorzy indywidualni wygenerowali 12 proc. obrotów na Głównym Rynku GPW, co oznacza spadek o 4 p.p. proc. względem roku poprzedniego. Tak niski udział „Kowalskich” w obrotach miał miejsce dotychczas tylko raz w historii – w 2015 roku, jest to zatem wyrównanie tego (raczej) niechlubnego rekordu.

W tych niezbyt wesołych okolicznościach na konferencji WallStreet23 miało miejsce spotkanie zarządu Giełdy Papierów Wartościowych z inwestorami indywidualnymi. Giełdę reprezentować będą dr Marek Dietl, prezes zarządu, Izabela Olszewska, członek zarządu oraz Piotr Borowski, członek zarządu.

Akcje GPW powinny być wyżej wyceniane

Nawet biorąc pod uwagę obniżone przed kilkoma miesiącami szacunki wyników akcje GPW są nisko wyceniane – ocenił prezes GPW Marek Dietl.

„Nasz core biznes jest dla nas trudny, ale nasze akcje powinny być wyżej wyceniane, nawet biorąc pod uwagę obniżone szacunki wyników. Akcjonariusze widocznie nie wierzą, że dowieziemy nawet te zaktualizowane cele finansowe. Ale my je zrealizujemy” - powiedział prezes GPW Marek Dietl, podczas organizowanej przez SII konferencji Wall Street w Karpaczu.

„Ani w segmencie towarowym, ani w segmencie finansowym otoczenie nas nie rozpieszcza. Kontrola cen energii z punktu widzenia gospodarki może być uzasadniona, ale nam nie pomaga” – powiedział prezes GPW

Dietl ocenił, że w segmencie finansowym na pozycję GPW niekorzystnie wpłynęło wejście Arabii Saudyjskiej do indeksu MSCI EM i zwiększenie w nim udziału Chin.

„Szykując strategię po wynikach 2017 roku, wydawało nam się znaleźliśmy sposób na rozwój naszego podstawowego biznesu. Rok 2018 pokazał, że nie będzie to takie proste. Efekty podejmowanych inicjatyw są takie jak widać. Mając tę wiedzę po 2018 roku, nie widzieliśmy powodów, żeby nie podzielić się nią z inwestorami. Czas kiedy dojdziemy do zakładanych wyników będzie dłuższy” – powiedział Marek Dietl.

W czasie spotkania poruszane były także inne tematy:

 • Wynagrodzenia zarządu GPW
 • Aktualizacja strategii GPW
 • Czy GPW śpi na gotówce?
 • Dlaczego GPW idzie w crowdfounding?
 • Stan polskiego rynku kapitałowego przed uruchomieniem PPK
 • Jak GPW ma trafić do młodych ludz?
 • Wprowadzenie technologii blockchain na GPW
 • Program pokrycia analitycznego mniejszych spółek
 • Ocena rynku NewConnect
 • Dobre praktyki na rynku kapitałowym
 • Regulacyjne tsunami w Europie
 • Współpraca GPW ze spółkami

Bankier.pl/MD/MZ/PAP Biznes

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
iluminat
NO , właśnie to co wyprawia josek właściciel JWconstruction to kryminał w biały dzień. Okradł drobnych akcjonariuszy sprzedając im akcje w 2007 po 71 złotych - NIGDY NIE WYPŁACIŁ DYWIDENDY !!!! choć zawsze jest netto na plus a teraz chce wykupić akcje po 2,70 zł. zostało niecałe 7% F.F. Jak można nazwać takiego NO , właśnie to co wyprawia josek właściciel JWconstruction to kryminał w biały dzień. Okradł drobnych akcjonariuszy sprzedając im akcje w 2007 po 71 złotych - NIGDY NIE WYPŁACIŁ DYWIDENDY !!!! choć zawsze jest netto na plus a teraz chce wykupić akcje po 2,70 zł. zostało niecałe 7% F.F. Jak można nazwać takiego ........ a " ???. Trwa zaniżanie kursu i palenie głupa i nikt się tym nie interesuje. Potrzebny natychmiast P.Prokurator i KNF później Sąd. Wystarczy sprawdzić kto zaniża i manipuluje kursem tych akcji !!!!!!!! proste jak ..... .
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
rekin1986
Jak chcecie przywrócić zaufanie obywateli do rynku kapitałowego to zróbcie porządną rewolucję ze spółkami wydmuszkami które na rynek nie powinny nigdy trafić wtedy będzie spokój

Przykłady na szybko petrolinvest getback JWconstruction Alma

Już nie wspominam o zasadach wyceny papierów jak widzę
Jak chcecie przywrócić zaufanie obywateli do rynku kapitałowego to zróbcie porządną rewolucję ze spółkami wydmuszkami które na rynek nie powinny nigdy trafić wtedy będzie spokój

Przykłady na szybko petrolinvest getback JWconstruction Alma

Już nie wspominam o zasadach wyceny papierów jak widzę cenę na pierwszych notowaniach gdzie cena za papier jest powyżej zysk x 25 to z miejsca dostaję szału to nawet kredytu hipotecznego nie bierze się więcej niż 8 letnia wypłata singla czy 17 letnia pary a tu można puszczać papier na zysk x 20 i wyżej a potem zdziwienie , że ostry zjazd w dół i szans na odbicie nie ma bo zysk kompletnie nie przystoi do założeń inwestycyjnych
tomitomi
skasowali mnie , piętro wyżej ,,,,,
100/100
nadepnąłem czosnkowi na odcisk ! , czy jakoś tam ..... ?
kwa ,,,,,

Powiązane: Konferencja WallStreet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki