Jednak trwają prace nad "testem przedsiębiorcy"?

Mimo zapewnień, że testu przedsiębiorcy nie będzie, zmiany przepisów są wciąż przygotowywane - pisze w poniedziałkowym wydaniu dziennik "Rzeczpospolita".

(fot. Marek Wiśniewski / FORUM)

"W tym samym czasie, gdy Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, zapewniała w mediach, że żadnych zmian legislacyjnych wprowadzających groźny test przedsiębiorcy nie będzie, Leszek Skiba, wiceminister finansów, pytany o to przez przedstawicieli biznesu na forum Rady Dialogu Społecznego potwierdzał, że rząd pracuje nad taką nowelizacją" - czytamy w "Rz".

Dziennik przytacza wypowiedź Skiby, który w rozmowie z "Rzeczpospolitą" powiedział: "Z pewnością wszelkie zmiany w tym zakresie będą się odbywały w porozumieniu z ministerstwami finansów oraz przedsiębiorczości i technologii, a także partnerami społecznymi zasiadającymi w Radzie Dialogu Społecznego".

Według "Rz", rząd prawdopodobnie przestraszył się niezadowolenia wywołanego zapowiedzią takich zmian. "Może się bowiem okazać, że pochopnie przeprowadzony test uderzy w przedsiębiorców z krwi i kości. Na celowniku jest milion mikrofirm. Z planów rządu wynika, że co najmniej 80 tys. testu nie przejdzie" - czytamy.

aop/ pś/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
12 7 kryzysio

Część programu "Piąta klepka Kaczyńskiego".

! Odpowiedz
1 19 prs

Czy to czesc "konstytucji" biznesu?..

! Odpowiedz
31 25 mith21

PiS znowu oszukał Polaków?

! Odpowiedz
23 17 loosac

Chodzą ploty, że pod stołem już przyklepano zwrot mienia bezspadkowego, więc z jakiegoś powodu te zmiany są planowane.

! Odpowiedz
5 12 loosac

Jeszcze w uzupełnieniu dodam, że w skandalicznych warunkach, wbrew logice, poszanowaniu praw przygotowuje się nową ustawę o broni i amunicji, pod płąszczykiem ustawy o handlu koncesjonowanym. Ustawę przygotowywaną zaciekle przez 3 panie z KGP wdrażającą w najbardziej faszystowskim wariancie rozbrojenie legalnych posiadaczy broni w imie dyrektywy "Bienkowskiej". Sposób przebiegu prac, nagłe zwroty nastrojów członków komisji (w kwietniu na posiedzeniu rozmawiają otwarcie z przedstawicielami srodowisk strzeleckich, w maju nagle niespodziewanie są małomówni i w najbardziej skrajnych i deblnych zapisach wstrzymują się od głosu, a wniosek przechodzi bo 2 posłów zagłosowało) Wygląda jakby władza szykowała coś bardzo złego i obawiała się, że ludzie ruszą na sejm.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
93 65 misafi

Przecież to oczywiste, że ten test powstanie, z taką czy inną nazwą. PiS nie odpuści 2 miliardów, które przecież wpisał sobie do ustawy budżetowej. A jako, że przedsiębiorcy to najczęściej ludzie inteligentni to i tak nie jest grupa wyborców PiS więc nie ma ryzyka dla wyborów bo ci ludzie i tak głosowali na opozycję.

! Odpowiedz
49 85 po_co

Zakładając, że ludzie inteligentni nie głosują na PiS właściwie sam przypisujesz się do drugiej grupy która w Twoim założeniu jest grupą docelową tej partii.

Jeżeli o mnie chodzi (jak i o wielu moich znajomych) PiS jako jedyna partia od czasów PRL zaproponował sensowne zmiany w prawie dotyczącym przedsiębiorców. To nie oznacza, że każda zmiana i decyzja jest dobra, to oznacza że cześć z nich jest rewolucyjna na gruncie polskiego podejścia do przedsiębiorczości.

Solidnym przykładem, może być pomysł dobrowolnego zwolnienia ze składek ZUS które otwiera ogromne drzwi do tego aby nie tylko przedsiębiorcy rezygnowali z tego podatku ale również pracownicy.
Dla mnie jest to wystarczająco duży krok do normalności aby mój głos został oddany na tą partię ale uwaga nie na obietnicę. Jak PIS zaprezentuje projekt ustawy, a ten trafi na wokandę to jestem w stanie zagłosować na tą konkretną decyzję bo żadna inna partia nie proponuje podobnych zmian.

Owszem są partie które uważają się za konserwatywne ale po pierwsze sporo z nich nigdy nie przekroczyło progu wyborczego, większość składa się ze spadochroniarzy którzy w każdej partii głosują inaczej, podstawowym założeniem tych partii jest zrównanie z ziemią wszelkich praw i systemów - problem w tym że zapominają o przedstawieniu planu B.
Ciekawie obcina się podatki ale jak w budżecie pojawia się 20-30 mld deficyt bo ktoś nieroztropnie obetnie PIT z 18 na 9% to pojawia się pytanie co dalej. Żadna z partii która nie rządziła, nie ma pojęcia co z tym zrobić bo nie znają budżetu.

PIS też nie ma pojęcia skąd wziąć te pieniądze (co pokazuje przykład testu) ale umówmy się, że nie klasyfikowałbym wyborców po własnym widzi mi się bo wiele osób jest w stanie zagryźć zęby na 500+/300+ etc. biorąc pod uwagę inne pomysły.

Znam wiele osób które głosowało na PIS tylko dlatego, że zobowiązali się rozwiązać kwestię aborcji i nie było dla nich istotne co stanie się z pomocą socjalną, dla nich liczyło się życie dzieci. Tych też uznasz, za nieinteligentnych ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
28 16 glos_rozsadku

PO = PIS

! Odpowiedz
17 14 loosac odpowiada glos_rozsadku

Sama prawda, tylko target rozny ;)
PO -partia niemiecka
PIS -partia "eskimoska" ;)

! Odpowiedz
35 32 czerwony_wiewior odpowiada po_co

"PiS jako jedyna partia od czasów PRL zaproponował sensowne zmiany w prawie dotyczącym przedsiębiorców" - jaja sobie robisz? Żadna inna partia nie dołożyła przedsiębiorcom tyle dodatkowej biurokracji i durnych ograniczeń, co PiS. Nie mówiąc już o waleniu po kieszeni. A to co piszesz o składkach, to dopiero luźna propozycja, do realizacji jeszcze daleko.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne