REKLAMA

Jarosław Kaczyński złożył nowe oświadczenie majątkowe

2020-12-04 08:00
publikacja
2020-12-04 08:00
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Wchodząc do rządu Mateusza Morawieckiego, Jarosław Kaczyński musiał ponownie złożyć oświadczenie majątkowe. Nie zawiera ono większych zmian względem poprzedniego.

Z dokumentu datowanego na 6 października wynika, że Jarosław Kaczyński dysponował środkami pieniężnymi w wysokości 129 000 zł. To o 25 000 zł więcej niż zadeklarował w oświadczeniu opisującym stan na koniec 2019 r. W obu przypadkach całość środków zgromadzona była w polskich złotych, brak natomiast było walut zagranicznych czy papierów wartościowych.

Podobnie jak w poprzednich oświadczeniach, prezes Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował, że w 1/3 jest właścicielem domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych. W nowym oświadczeniu nie wpisano wartości nieruchomości, w poprzednim została ona określona na 1,5 mln zł. Jest to jedyna nieruchomość będąca w posiadaniu Jarosława Kaczyńskiego.

/ Sejm RP

Wiceprezes Rady Ministrów nie jest także udziałowcem w spółkach handlowych, nie prowadzi własnej działalności gospodarczej i nie ma pakietów akcji czy składników majątku o wartości przekraczającej 10 000 zł. Były premier jest natomiast przewodniczącym Rady Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, która jest właścicielem spółek Srebrna i Srebrna Media. Z tego tytułu nie pobiera jednak wynagrodzenia.

Jedynym zobowiązaniem figurującym w oświadczeniu majątkowym Jarosława Kaczyńskiego jest kredyt w Kasie SKOK Stefczyka „w wysokości ok. 100 000 zł”.

Pełna treść nowego oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego, jak również innych członków rządu, dostępna jest w portalu Gov.pl. Dokument opisujący stan na koniec 2019 r. dostępny jest natomiast na stronach Sejmu.

Kolejne oświadczenia majątkowe polityków objętych obowiązkiem ich składania muszą zostać złożone do końca kwietnia 2021 r.

/rm

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
_xyz
Jak myślicie, czy opłaca mu się rozliczać wspólnie z kotem?
kris74keh
Pod willą w Kazimierzu , co to niby nie Kwasniewskich , często stały samochodu BOR. Przypadek , a może miały tam pitstop?
qart
Na polityce się nie dorobił. Mistrzem był Piskorski. I Adamowicz, Tusk i Schetyna też nie mało wyciągneli.
_jasko
A który z wyżej wymienionych polityków przymierzał się do wybudowania w centrum Warszawy (ul. Srebrna) "dwóch wież", z których roczny dochód (jak wynika z stenogramu podsłuchanej rozmowy), z hotelu i biur zlokalizowanych w obiektach, miały sięgnąć 19 milionów euro rocznie?
jkl777
Bieda piszczy jak u Putina w oswiadczeniu...
glukagon1
A kto prezesa sprawdzi - może pisać co chce , nie wyobrażam sobie , żeby podlegał jakiejkolwiek weryfikacji . Nasz ukochany umiłowany Wódz.
pstrzezek
Kto mu tak nabazgrał w tym oświadczeniu? Wszyscy wiemy że Jarek to i za darmo by pracował. Wszystko byle by tylko zbawiać naród nad Wisłą
zenonn
"Moją jedyną wybranką jest Ojczyzna."
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Zarobki i majątki polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki