REKLAMA
PIT 2023

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce mocno awansowały w międzynarodowych rankingach. "Uczeń przerósł mistrza"

2023-12-09 10:00
publikacja
2023-12-09 10:00

Polskie jarmarki bożonarodzeniowe w ostatnich latach mocno awansowały w międzynarodowych rankingach. Te w Krakowie i Wrocławiu zazwyczaj plasują się wyżej niż jarmarki w Niemczech. Kiedyś niemieckie wzorce były inspiracją, teraz "uczeń najwyraźniej przerósł mistrza", pisze portal stacji MDR.

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce mocno awansowały w międzynarodowych rankingach. "Uczeń przerósł mistrza"
Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce mocno awansowały w międzynarodowych rankingach. "Uczeń przerósł mistrza"
fot. Bartłomiej Kudowicz / / Forum

Niezależnie od tego, czy są opracowywane przez amerykański kanał telewizyjny CNN, Tripadvisor, brytyjski Christmas Tree World czy dziennik "The Times": jarmarki bożonarodzeniowe w Krakowie i Wrocławiu znajdują się wysoko w większości rankingów i z reguły plasują się wyżej niż rynki w Niemczech, zauważa portal.

"Te dwa miasta na południu Polski, oddalone od siebie o około 300 kilometrów i już bardzo atrakcyjne dla miłośników city breaków, stają się obecnie obowiązkowymi punktami na mapie zimowych podróży", czytamy.

"Jarmarki bożonarodzeniowe to stosunkowo nowe zjawisko w kraju na wschód od Odry i Nysy", pisze MDR. "Przez długi czas Polacy znali tę tradycję głównie z wyjazdów do Niemiec czy Czech, a gdy około 20-30 lat temu odbywały się w Polsce pierwsze jarmarki bożonarodzeniowe, niemieckie wzorce były inspiracją". Ale w międzyczasie "uczeń najwyraźniej przerósł mistrza".

Jakie są atuty polskich jarmarków bożonarodzeniowych? "Malownicza sceneria to tylko jeden z powodów, dla których jarmarki plasują się wysoko w międzynarodowych rankingach. Warto również podkreślić dobrą jakość i różnorodność oferowanych towarów", podkreśla portal. "Odwiedzający mogą cieszyć się nie tylko produktami kulinarnymi z Polski, ponieważ wystawcy pochodzą również ze Słowacji, Litwy i Węgier. Ich produkty mają pewien egzotyczny posmak, szczególnie dla odwiedzających z Europy Zachodniej".

"Kolejnym argumentem są przystępne ceny w porównaniu z resztą UE - nie tylko za oferowane towary, ale także za zakwaterowanie w mieście", pisze MDR.

"Kolejnym czynnikiem jest poczucie bezpieczeństwa. W końcu Polska jest krajem, który nie został jeszcze dotknięty atakami terrorystycznymi", czytamy.

"I wreszcie, co nie mniej ważne, duży wpływ na atmosferę ma fakt, że – w przeciwieństwie do wielu innych regionów Europy – wciąż często można przeżyć jarmarki bożonarodzeniowe w Krakowie i Wrocławiu przy prawdziwej zimowej pogodzie", pisze portal stacji MDR.

Z Berlina Berenika Lemańczyk

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (9)

dodaj komentarz
bha
Ceny na nich też awansowały sporo w górę.
antonio_costa
"Te w Krakowie i Wrocławiu zazwyczaj plasują się wyżej niż jarmarki w Niemczech. ". Oczywiscie. Bez ciapatych macajacych kazda kobiete, bez wjezdzajacych (na razie) ciezarowek w tlum....
jenak
" można przeżyć " pisze autor.
jenak
To jest więcej niż mega oczywiste.

W różnych wariantach pisuję o tem samym.Kategoria ziiiiw.
shocke
Przerosły pod względem cen. 25 złotych za podgrzaną kiełbasę kupioną w biedronce. Śmiech na sali.
jenak
Pijesz czy zjesz sobie nieco drożej, ale w spokoju i w atmosferze, następnie wynajmiesz lokum za 30 ojro, jeśli się uprzesz. Jeśli dołożysz 30 ojro to dostaniesz z garażem.

Ja się nie dziwię ani ludziom, ani rankingom.
and00
tylko czemu np we Francji szklanka grzanego wina kosztuje 3 euro a u nas pod 20zł
vacarius
Niech lepiej zabezpieczą te jarmarki przed wjazdem tira jak w niemczech. Bo po tym jak nasprzedawali wiz kryminalistom to trzeba uważać. Może nie wszyscy terroryści od razu z Polski pojechali do Niemiec.
1a2b
myśmy się uczyli jarmarków od niemców? chyba się pani Berenice w głowie popierzył

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki