Jak sprawdzić biuro podróży przed wyjazdem na wakacje?

Przed wyjazdem na urlop trzeba sprawdzić, czy biuro podróży ma licencję i czy jest ubezpieczone na wypadek upadłości. Mówił o tym w Programie Pierwszym Polskiego Radia dyrektor Warszawskiej Izby Turystyki Wiesław Piegat.

Licencję biura można sprawdzić w urzędzie marszałkowskim danego województwa. Warto też skorzystać z opinii krewnych i znajomych, którzy już korzystali z usług danego biura, i zasięgnąć informacji w Polskiej Izbie Turystyki lub w izbach regionalnych. Zdaniem Wiesława Piegata, klienci na ogół biorą pod uwagę tylko cenę wyjazdu, zwracając mniejszą uwagę na to, co jest zapisane w umowie. Stąd turyści są nieraz zawiedzeni wakacjami.Dyrektor Warszawskiej Izby Turystyki zachęcał do wypoczynku w kraju. Powiedział, że na przykład standard gospodarstw agroturystycznych jest dużo wyższy niz kilka lat temu, i warto skorzystać z ich oferty. W naszym kraju brakuje jednak instytucji promującej turystykę krajową i poszczególne regiony Polski. Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, to Polacy najchętniej jeżdżą do Egiptu, Tunezji i Hiszpanii. Tak będzie zapewne i w tym roku. Wielu naszych rodaków prawdopodobnie pojedzie też do Turcji.

Wiesław Piegat dodał, że polska branża turystyczna oczekuje w najbliższych latach wzrostu liczby gości z zagranicy. Przyczynia się do tego między innymi dobre wrażenia, jakie zagraniczni kibice wynieśli z Euro 2012.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/magos
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl