REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Inwestorze, daj się poznać! Trwa Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2018

2018-07-18 12:35
publikacja
2018-07-18 12:35

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Bankier.pl jest partnerem medialnym badania.

Inwestorze, daj się poznać! Trwa Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2018
Inwestorze, daj się poznać! Trwa Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2018
/ YAY Foto

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów jest największym badaniem w Polsce, którego celem jest stworzenie profilu inwestora indywidualnego, a także poznanie jego sposobu działania na rynku. Już po raz szesnasty polscy inwestorzy zostaną zapytani o to, jak, kiedy i w co inwestują, skąd czerpią wiedzę i na ile angażują się w życie spółek ze swojego portfela etc.

Otrzymane wyniki pozwolą nie tylko na poznanie danych demograficznych (wiek, miejsce zamieszkania czy płeć), ale przede wszystkim pokażą preferencje oraz opinie na temat rynku. Informacje te są kluczowe nie tylko z perspektywy samego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, ale każdej instytucji, której działalność powiązana jest z rynkiem kapitałowym.

Przejdź do badania

- Pierwsze półrocze 2018 było jednym z najgorszych w historii polskiej giełdy. Poza spółkami z branży deweloperów gier, trudno znaleźć spółki, które mogłyby dawać duże zyski. Powoli WIG zbliża się do granicy spadku o wartości 20 proc. (od wieloletniego szczytu), co jest umowną granicą początku bessy na rynku. Dlatego tak ważne jest poznanie preferencji indywidualnych inwestorów, w tym trudnym dla polskiej giełdy czasie – czytamy w komunikacie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, organizatora badania.

Wypełnienie tegorocznej ankiety nie zajmie więcej niż 15 minut. Ankieta jest anonimowa, jednak wśród osób, które zdecydują się pozostawić swój adres e-mail, zostaną rozlosowane nagrody: iPad oraz sto książek o tematyce giełdowej.

Wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2018 zaprezentowane zostaną na przełomie listopada i grudnia 2018 r. Szczegółowe informacje o rezultatach zamieścimy w naszym portalu.

Wyniki OBI 2017 r. dostępne są w tym artykule. Z dumą przypominamy, że Bankier.pl został po raz kolejny uznany za najważniejsze źródło informacji w kategorii „serwisy internetowe”.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu!

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki