REKLAMA

Bankier.pl najbardziej cenionym portalem internetowym wśród inwestorów

2017-12-06 14:00
publikacja
2017-12-06 14:00

Portal Bankier.pl, należący do Bonnier Business Polska, kolejny raz został uznany za najważniejsze źródło informacji w kategorii Serwisy internetowe w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów, organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). W kategorii Gazety w czołówce uplasował się dziennik Puls Biznesu, należący do tego samego wydawcy.

Bankier.pl najbardziej cenionym portalem internetowym wśród inwestorów
Bankier.pl najbardziej cenionym portalem internetowym wśród inwestorów
/ Bankier.pl

Bankier.pl i Puls Biznesu od lat są szeroko rozpoznawalnymi i cenionymi przez inwestorów mediami biznesowymi. Ich redaktorzy każdego dnia dbają o dostarczenie czytelnikom rzetelnych informacji, merytorycznych analiz, komentarzy i narzędzi niezbędnych do inwestowania.

W zestawieniu przygotowanym przez SII, aż 63,9 proc. badanych uznało Bankier.pl za najważniejsze źródło informacji w Internecie. Portal znacznie wyprzedził w rankingu serwisy o tematyce finansowej, tj. stooq.pl (40,0 proc.), money.pl (38,9 proc.), parkiet.com (33,9 proc.), oraz serwisy domów maklerskich (21,7 proc.).

fot. / / Bankier.pl

- To wielki sukces całej redakcji portalu. Cieszymy się, bo zawsze najtrudniej bronić pozycji lidera, a nam udaje się to już dekadę. Na dodatek, z największą w historii przewagą nad konkurencją. To potwierdza, że konsekwentna koncentracja na potrzebach czytelnika-inwestora, zamiast ślepej walki o kliki, zawsze się opłaca - komentuje Przemek Barankiewicz, redaktor naczelny Bankier.pl.

"Puls Biznesu" jako najważniejsze źródło informacji prasowej wskazało 33,7 proc. ankietowanych, zapewniając mu tym samym drugie miejsce w zestawieniu. Pierwsze miejsce zajął dziennik "Parkiet", zdobywając 39,7 proc. głosów, a trzecie - "Rzeczpospolita", którą wskazało 15,4 proc. ankietowanych.

fot. / / Bankier.pl

Sekcja Puls Inwestora w dzienniku "Puls Biznesu" oraz jej internetowa wersja pulsinwestora.pb.pl zawierają newsy ze spółek giełdowych, analizy, prognozy i komentarze, jak również szereg wskazówek dotyczących ochrony oszczędności i ich pomnażania.

W serwisie Bankier.pl dostępne są interaktywne wykresy przedstawiające szeroki wachlarz notowań akcji z GPW i giełd zagranicznych, indeksy polskich i światowych parkietów, notowania walut, surowców oraz funduszy inwestycyjnych.

fot. / / Bankier.pl

Autor badania - Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów w tym roku zostało przeprowadzone po raz piętnasty. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale dotyczyło również źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.

Polityka inwestorom już niestraszna

Polski inwestor indywidualny starzeje się, jest coraz bogatszy i ma w portfelu coraz więcej spółek - wynika z najnowszych wyników OBI. Podobnie jak w ostatnich latach widać, że upodabniamy się pod tym względem do Niemców. Największym zaskoczeniem są jednak dane o obawach przed wpływem polityki.

Źródło:
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (8)

dodaj komentarz
tak_sobie_pisze
gratulacje! tak trzymać! i tylko z dala od polityki!!
niepelnosprawny_org
zacznijmy od tego, ze macie najlepsza stronę, zawartosci artykuły to różne, ale strona przebija wiele...
jaguar_61
Gratuluję..też obecnie najchętniej wchodzę na bankier.pl....wcześniej na 1 miejscu był money.pl ,ale teraz tam jest szambo,brak obiektywizmu i profesjonalizmu też..wystarczy poczytać same tytuły na stronie głównej...odkąd wp przejęła money to jest dno.
open_mind
Typowo Polski portal ? Że jak napiszesz gołą prawdę o zachodzie albo wschodzie to zastaniesz coś takiego (wiadomość usunięta przez moderatora) Tak naprawdę Polskich portali aby informowały faktycznie o sytuacji nie mamy. I pewnie dlatego tacy jesteśmy analfabeci ekonomiczni i polityczni. Np. (Kupujcie mieszkania ceny tylko wzrosną Typowo Polski portal ? Że jak napiszesz gołą prawdę o zachodzie albo wschodzie to zastaniesz coś takiego (wiadomość usunięta przez moderatora) Tak naprawdę Polskich portali aby informowały faktycznie o sytuacji nie mamy. I pewnie dlatego tacy jesteśmy analfabeci ekonomiczni i polityczni. Np. (Kupujcie mieszkania ceny tylko wzrosną i tym podobne bzdety sponsorowane przez ?) Ps. Spróbuj napisać masakryczna prawdę o Szwecji z użyciem słowa np. na L. (od razu Usunięty.) Albo o Makronie że ożenił się z „matką” I że to dzieciak nie polityk wyeksponowany przez koterię. http://bonnier.pl/3983006,36632,bonnier-business-polska-kupil-grupe-bankier-pl
fred_
Gratulacje.
Nie jestem ani bankierem ani brokerem, nie pracujw wogole w branzy finansowej, na Bankiera wchodze by poczytac co sie dzieje w swiecie oraz poczytac komantarze pod artykulami. Nienawidze portali plotkarskich typu Onet, WP, Interia, Money PL nalezy do WP wiec to ta sama klapa.
zbyszek1111
Również bardzo cenię sobie komentarze. Ogromny plus bankiera.
ajwaj
Wow - congratulation !
Blizej prawdy przynosi owoce :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki