Portal Bankier.pl, należący do Bonnier Business Polska, kolejny raz został uznany za najważniejsze źródło informacji w kategorii Serwisy internetowe w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów, organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). W kategorii Gazety w czołówce uplasował się dziennik Puls Biznesu, należący do tego samego wydawcy.


Bankier.pl i Puls Biznesu od lat są szeroko rozpoznawalnymi i cenionymi przez inwestorów mediami biznesowymi. Ich redaktorzy każdego dnia dbają o dostarczenie czytelnikom rzetelnych informacji, merytorycznych analiz, komentarzy i narzędzi niezbędnych do inwestowania.
W zestawieniu przygotowanym przez SII, aż 63,9 proc. badanych uznało Bankier.pl za najważniejsze źródło informacji w Internecie. Portal znacznie wyprzedził w rankingu serwisy o tematyce finansowej, tj. stooq.pl (40,0 proc.), money.pl (38,9 proc.), parkiet.com (33,9 proc.), oraz serwisy domów maklerskich (21,7 proc.).


- To wielki sukces całej redakcji portalu. Cieszymy się, bo zawsze najtrudniej bronić pozycji lidera, a nam udaje się to już dekadę. Na dodatek, z największą w historii przewagą nad konkurencją. To potwierdza, że konsekwentna koncentracja na potrzebach czytelnika-inwestora, zamiast ślepej walki o kliki, zawsze się opłaca - komentuje Przemek Barankiewicz, redaktor naczelny Bankier.pl.
"Puls Biznesu" jako najważniejsze źródło informacji prasowej wskazało 33,7 proc. ankietowanych, zapewniając mu tym samym drugie miejsce w zestawieniu. Pierwsze miejsce zajął dziennik "Parkiet", zdobywając 39,7 proc. głosów, a trzecie - "Rzeczpospolita", którą wskazało 15,4 proc. ankietowanych.


Sekcja Puls Inwestora w dzienniku "Puls Biznesu" oraz jej internetowa wersja pulsinwestora.pb.pl zawierają newsy ze spółek giełdowych, analizy, prognozy i komentarze, jak również szereg wskazówek dotyczących ochrony oszczędności i ich pomnażania.
W serwisie Bankier.pl dostępne są interaktywne wykresy przedstawiające szeroki wachlarz notowań akcji z GPW i giełd zagranicznych, indeksy polskich i światowych parkietów, notowania walut, surowców oraz funduszy inwestycyjnych.


Autor badania - Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów w tym roku zostało przeprowadzone po raz piętnasty. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale dotyczyło również źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.


Polityka inwestorom już niestraszna
Polski inwestor indywidualny starzeje się, jest coraz bogatszy i ma w portfelu coraz więcej spółek - wynika z najnowszych wyników OBI. Podobnie jak w ostatnich latach widać, że upodabniamy się pod tym względem do Niemców. Największym zaskoczeniem są jednak dane o obawach przed wpływem polityki.