REKLAMA

Inspektorzy PIP z dodatkowym urlopem, aby zapobiec wypaleniu zawodowemu

2021-03-08 09:40
publikacja
2021-03-08 09:40
Inspektorzy PIP z dodatkowym urlopem, aby zapobiec wypaleniu zawodowemu
Inspektorzy PIP z dodatkowym urlopem, aby zapobiec wypaleniu zawodowemu

Państwowa Inspekcja Pracy poinformowała o przyznaniu dodatkowego urlopu dla inspektorów. Zatrudnieni z co najmniej 10-letnim stażem otrzymają dodatkowych 6 dni roboczych, a po 20 latach w zawodzie wymiar jeszcze wzrośnie. 

Jak podaje PIP, przyjęto projekt zmiany ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy, który zakłada wydłużenie urlopu wypoczynkowego najdłużej pracującym inspektorom. Osobom, które spędziły co najmniej 10 lat na stanowiskach związanych z wykonywaniem czynności kontrolnych, przyznano dodatkowych 6 dni urlopu, a po 20 latach pracy - w wymiarze 12 dni roboczych. 

Katarzyna Łażewska-Hrycko podała podczas spotkania w sprawie noweli ustawy, że praca inspektora PIP jest misją, realizuje on trudne zadania, z dużym obciążeniem psychicznym i stresem, musi ciągle poszerzać wiedzę i być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami. Główna Inspektor Pracy powiedziała, że może to prowadzić do wypalenia zawodowego, dlatego potrzebny jest dodatkowy czas na odpoczynek. 

Zaakcentowano, że dłuższy urlop wypoczynkowy nie będzie rodził skutków finansowych dla budżetu państwa.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
jes
Nie wiedziałem, że branie łapówek aż tak wypala zawodowo. To ciekawe. Temat na pracę badawczą.
jes
Czyli mamy kolejną grupę zawodową "pracująca ciężej od innych". Będą emerytury, renty, nagrody, medale i co tam jeszcze towarzysze pisowscy wymyślą.
wic
Biorą tyle łapówek że nie są w stanie ich wydać w czasie standardowego urlopu?
bha
Wypalenie zawodowe postępuje coraz szybciej już w wielu zawodach, branżach firmach nie tylko tam. Coraz większa nerówka, stres w pracy, pośpiech na maxa toksyczne relacje i cięzki klimat w firmach, a także w szczególności brak perspektyw awansu i widoków na podwyżki płac od lat wypalają ludzi psychicznie, fizycznie Wypalenie zawodowe postępuje coraz szybciej już w wielu zawodach, branżach firmach nie tylko tam. Coraz większa nerówka, stres w pracy, pośpiech na maxa toksyczne relacje i cięzki klimat w firmach, a także w szczególności brak perspektyw awansu i widoków na podwyżki płac od lat wypalają ludzi psychicznie, fizycznie coraz szybciej stąd niestety rotacje, gonią coraz szybciej nowe rotacje, rotacje rotacje... etc.
damamad
O JA CIE NIE ......!!!
A niech się wypalą. Co to kogo obchodzi. Gdzie jest równość wobec prawa? Każdy może się wypalić po 10 latach a nie tylko PIP.
demeryt_69
To PIP jeszcze funkcjonuje? Jestem w szoku :)
anty12
Macie jeszcze jakies watpliwosci ze PiS nie bedzie walczyc z patologiami typu emeryturka po 15 latach pracy ? PiS dba tylko o swoich biernych moiernych wiernych. To jet ta sprawiedliwosc spoleczna.
anty12
TO jet jakis chory zart ?! Ile tego wolnego maja te nieroby ?! Przeciez PiS sciga osoby na lewych L4 jak UBecja a tu swoim miernotom daje dodatkowe wolne ? Po 20 latach pracy to beda miec 38 dni wolnego ?! To ject chore. 2 msce urlopu. Opanujcie sie komunisci!!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki