REKLAMA

Inspekcja Pracy udziela porad w internecie

2014-02-25 01:19
publikacja
2014-02-25 01:19

Co roku Państwowa Inspekcja Pracy w Krakowie udziela listownie, telefonicznie, mailowo i w urzędzie ponad 100 tys. porad prawnych. A teraz szukający pomocy ekspertów od prawa pracy mogą się kontaktować z PIP też przez wideokonferencję pisze "Dziennik Polski".

Jest to pierwszy tak innowacyjny projekt poradnictwa prawnego udzielanego przez administrację publiczną w Polsce - podkreśla inicjator akcji Wojciech Dyląg, rzecznik PIP w Krakowie.

Akcja ma wyjść naprzeciw tym, którzy nie mogą osobiście odwiedzić urzędu lub mają z tym trudności, np. osobom niepełnosprawnym, chorym lub zamieszkałym w miejscowościach znacznie oddalonych od siedzib Inspekcji.

Teraz mają one możliwość otrzymania porady bez wychodzenia z domu - mówi Dyląg. Do korzystania zachęcamy wszystkich z całej Polski - zaznacza rzecznik.

Na razie innowacyjna forma poradnictwa będzie testowana do piątku, 28 lutego w godz. 7.309 przez program do wideokonferencji Skype, gdzie należy znaleźć użytkownika o nazwie PORADY PIP Kraków. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki