REKLAMA

Indywidualne Konta Emerytalne w Generali

2004-08-31 15:00
publikacja
2004-08-31 15:00
Od 1 września br. Generali Życie T.U. S.A zaoferuje swoim obecnym jak i nowym klientom możliwość dobrowolnego oszczędzania na dodatkową emeryturę w ramach Indywidualnych Kont Emerytalnych. Główną zaletą tej formy oszczędzania jest zwolnienie z podatku od dochodów kapitałowych, tzw. podatku Belki.

Dotychczasowi Klienci Generali Życie T.U. S.A., którzy w towarzystwie wykupili jedną z polis na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, będą mogli gromadzić środki finansowe na emeryturę w ramach dotychczasowej umowy ubezpieczeniowej. Wystarczy, że dokupią tzw. Klauzulę Prowadzenia IKE. Klauzula daje Klientowi nie tylko możliwość oszczędzania na Indywidualnym Koncie Emerytalnym, ale także dodatkowo zapewnia ochronę życia. W przypadku śmierci Klienta, jego bliscy otrzymają oprócz środków zgromadzonych na rachunku IKE także dodatkowe pieniądze (w wysokości 1% wartości rachunku IKE). Warto podkreślić fakt, że istnieje możliwość przejęcia przez Generali opłacania składek IKE w przypadku niezdolności do pracy Klienta.

Nowym klientom towarzystwo proponuje zakupienie ww. Klauzuli Prowadzenia IKE w połączeniu z jednym z czterech ubezpieczeń na życie z funduszem kapitałowym dostępnym w ofercie firmy. Ubezpieczenia te to: „Systematyczny plan emerytalno-inwestycyjny”, „Plan zabezpieczenia długoterminowych potrzeb rodziny”, „Plan zabezpieczenia długoterminowych potrzeb rodziny oraz kosztów leczenia” oraz „Plan zabezpieczenia kosztów wykształcenia”. Wymienione ubezpieczenia różnią się przede wszystkim zakresem ochrony ubezpieczeniowej.

W zależności od indywidualnej sytuacji, oczekiwań oraz potrzeb, klient może wybrać rozwiązanie z mniej lub bardziej rozbudowaną ochroną ubezpieczeniową. Jeżeli chce, aby większość jego pieniędzy była inwestowana, może zdecydować się na ubezpieczenie z maksymalnie ograniczoną ochroną (np. w wysokości 1% zgromadzonego kapitału). Klienci, dla których ważna jest ochrona zdrowia oraz którzy chcą finansowo zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci, mogą połączyć IKE z produktem gwarantującym faktyczną ochronę np. na wypadek niezdolności do pracy zarobkowej, śmierci lub inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku, poważnej choroby, operacji czy pobytu w szpitalu. Generali może także przejąć opłacanie składek w przypadku niezdolności do pracy Klienta.

Składkę na IKE można opłacać miesięcznie (minimum 20 zł), kwartalnie (min. 60 zł), półrocznie (min. 120 zł) oraz rocznie (min. 240 zł). Dodatkowo w przypadku jeżeli Klient ma nadwyżki finansowe może wpłacić je w dowolnym czasie jako składkę nieregularną (w 2004 r. minimalna składka nieregularna to 20 zł). Zgodnie z ustawą, suma wszystkich wpłat na IKE nie może przekroczyć 150% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego (w 2004 r. jest to kwota 3435 zł). Dodatkowo Klient opłaca składkę za ochronę ubezpieczeniową.

BP
Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki