Idea Bank wprowadza nowe opłaty

analityk Bankier.pl

Bank szykuje zmiany dla posiadaczy Konta Idealnego. Wprowadzi prowizję za szóstą i każdą kolejną wypłatę z bankomatu w danym miesiącu oraz opłatę za przekroczenie limitu 100 tys. zł miesięcznie dla wpłat we wpłatomatach. Wycofa z oferty Konto Idea Saver oraz Konto Zośka.

Nowe opłaty będą obowiązywać właścicieli Konta Idealnego od 13 listopada 2018 r. Pierwsza z nich dotyczy korzystania z bankomatów. Za darmo będzie nadal pięć pierwszych wypłat w danym miesiącu. Od szóstej i każdej następnej bank będzie pobierał prowizję w wysokości 1 proc. wypłacanej kwoty. Bank nie ustalił jednak górnych widełek – na przykład nie więcej jednak niż 10 zł od jednej operacji. Oznacza to, że wypłacając np. 10 tys. zł, klient zapłaci 100 zł prowizji. W przypadku przedsiębiorców takie kwoty wypłat nie są niczym nadzwyczajnym. Bank podaje, że przedsiębiorcy mogą jednak uniknąć opłaty wykupując pakiet „All Inclusive” za 20 zł miesięcznie.

(fot. Jaap Arriens / ZUMA Press)

Drugą nowością w cenniku jest opłata za przekroczenie limitu 100 tys. zł miesięcznie dla wpłat we wpłatomatach i bankomatach (dotyczy także mobilnego wpłatomatu). Bank będzie sumował wszystkie wpłaty gotówki przez klienta w danym miesiącu w tych urządzeniach. Jeżeli suma wpłat będzie niższa niż 100 tys. zł, to nadal nie będzie prowizji z tego tytułu. Jeżeli suma przekroczy 100 tys. zł miesięcznie, to bank naliczy prowizję wynoszącą 0,39 proc. od nadwyżki powyżej 100 tys. zł.

W listopadzie z oferty zostaną wycofane Konto Idea Saver oraz Konto Zośka. Oba rachunki pozostaną jednak w obsłudze i klienci, którzy trzymają tam oszczędności, nadal będą z nich mogli korzystać.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
14 14 echo_fan

Ha, ha, ha. Tyle się trole nawypisywały, że klienci uciekają, że bank ma kłopoty itd. A okazuje sie, że IB funkcjonuje normalnie i w dodatku zarząd wprowadza dodatkowe opłaty co świadczy o tym, ze ma poduszkę pod odejście części klientów.

! Odpowiedz
22 17 antek10

Zwijają biznes. Klienci im pouciekają jak takie opłaty wprowadzą. Równia pochyła.

! Odpowiedz
2 10 highfive

Ja jakoś nie uciekam, kasę ze ściany wypłacam bardzo rzadko. A życzył bym sobie aby się zaliczyć do grona tych co będą płacić za przekroczenie 100k zł przy wpłatomacie co miesiąc :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne