REKLAMA

Idą cięcia płac i zatrudnienia w skarbówce

2020-09-15 07:04
publikacja
2020-09-15 07:04
Idą cięcia płac i zatrudnienia w skarbówce
Idą cięcia płac i zatrudnienia w skarbówce
/ Pexels

Związkowcy skarbówki usłyszeli, że w 2021 r. urzędnicy pożegnają się z premiami. To dopiero początek możliwych cięć płac i zatrudnienia - pisze wtorkowy "Puls Biznesu".

"Magdalena Rzeczkowska, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), i wiceminister finansów, spotkała się z przedstawicielami tzw. komitetu protestacyjnego związków zawodowych. Związkowcy prosili o spotkanie z ministrem Tadeuszem Kościńskim najpóźniej 10 września, lecz ma do niego dojść dopiero pod koniec miesiąca" - informuje "Puls Biznesu".

Jak pisze "PB", komitet protestacyjny, w skład którego wchodzą przedstawiciele największych organizacji związkowych, domagał się od kierownictwa Ministerstwa Finansów (MF) konkretnych informacji na temat zapowiedzianych redukcji zatrudnienia i zarobków w skarbówce.

"Minister Rzeczkowska na spotkaniu poinformowała nas, że w przyszłym roku pracownicy nie będą dostawać premii kwartalnych. Byłby to duży ubytek w dochodach osób uprawnionych do premii, bo obecnie taka premia wynosi kilkaset złotych, a nawet 1 tys. zł brutto na kwartał. Zamrożony ma też być jakikolwiek wzrost wynagrodzeń. To bardzo złe decyzje szefostwa MF, których efektem może być demotywacja do pracy" - mówi cytowany przez "PB" Dominik Lach, przewodniczący NSZZ Solidarność Pracowników Administracji Podatkowej na Śląsku.

Jak mówi Lach, "usłyszeliśmy, że konieczne są oszczędności, a winny jest wielki deficyt budżetowy".

aop/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
anty12
Widzicie do czego socjalizm doprowadzil. Emeryt dostanie wszystko i Tadzio, i patologia, ale ten za zap. to ma zap za miske ryzu +. Dobrze ze ich zwalniaja ale zwonienia w urzedach trzeba robic w okresie prosterity a nie dziadostwa. W tym nienirmalnym kraju wszystko jest na odwrot. Wstalismy z kolan i Polska w ruinie. Trzymajcie Widzicie do czego socjalizm doprowadzil. Emeryt dostanie wszystko i Tadzio, i patologia, ale ten za zap. to ma zap za miske ryzu +. Dobrze ze ich zwalniaja ale zwonienia w urzedach trzeba robic w okresie prosterity a nie dziadostwa. W tym nienirmalnym kraju wszystko jest na odwrot. Wstalismy z kolan i Polska w ruinie. Trzymajcie sie tam w tych urzedach. Proponuje Wam, zebyscie wyszli na ulice ze sztachetami jak te buraki z kopalni."Czemu ni ejestem chamem ze sztacheta w reku, ktos by sie ze mna liczyl,gdybym rzucil cegla" - Dzien Swira, nadal aktualne.
syn_kornela
Jak była koniunktura to trzeba było oszczędzać kasę, a nie rozdawać na 500+ czy trzynaste, czternaste emerytury. Ja tylko przypomnę, że jeszcze na jesieni obiecywali budżet zrównoważony - oczywiście kosztem cięcia wydatków państwowych ale głupi lud to kupił :)
gorrg
Czyli dla zarabiającego np. 3.500 zł brutto urzędnika nie ma pieniędzy na premię motywacyjną ale dla emeryta otrzymującego 28.000 zł brutto emerytury to pieniądze na tzw. 13 emeryturę to pieniądze się znajdą?
pomorzaninm
to norma w Polsce za rzadow Kłamczynskiego...zabieramy pracującym => dajemy "zaslużonym"
marynapilecka odpowiada pomorzaninm
Tak samo jak za PO emerytury dla komunistów i komuszych morderców po 10 000!
bankster-kreator
Mniej urzędasów to mniej wydatków z pieniędzy publicznych i mniej zawracania głowy przedsiębiorcom. Same korzyści.
syn_kornela
a potem będziesz ujadał, że nie możesz załatwić sprawy w zus czy us bo nie ma ludzi do pracy
bankster-kreator odpowiada syn_kornela
Ujadał będę, że co chwilę muszę coś załatwiać zamiast zająć się w tym czasie czymś produktywnym w biznesie. Dlatego wraz z eliminacją większości urzędników powinno się równocześnie wyeliminować większość zbędnej biurokracji a tą niezbędną znacznie uprosić i zautomatyzować z pełnym dostępem załatwienia Ujadał będę, że co chwilę muszę coś załatwiać zamiast zająć się w tym czasie czymś produktywnym w biznesie. Dlatego wraz z eliminacją większości urzędników powinno się równocześnie wyeliminować większość zbędnej biurokracji a tą niezbędną znacznie uprosić i zautomatyzować z pełnym dostępem załatwienia kilku świstków całkowicie online.
wallyglow
Budżetówce najłatwiej zabrać. Budżetówka nie przyjdzie z oponami, petardami i trzonkami od kilofów pod budynek KPRM
pomorzaninm
...i dlatego im zabierają.
Tak samo bedzie z podatkiem kastralnym ...najpierw wprowadzą mini stawke 0,000001% i ze to prawie nic wiec nie ma o co sie buntowac ...a po 3 miesiącach rozporzadzeniem ministra stawka w góre na 0,1% rocznie wartosci nieruchomosci :) bo budzet jest w złym stanie bo za dużo rozdalismy na wybory ...ojej.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki