REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Honey Payment chce wejść na NC przez odwrotne przejęcie, ma umowę z JR Holding

2022-10-21 08:32
publikacja
2022-10-21 08:32

Honey Payment, właściciel aplikacji finansowej DotBee, zawarł z JR Holding umowę inwestycyjną, w której strony określiły warunki objęcia przez spółkę akcji nowej emisji notowanej na NewConnect spółki Maximus - podały spółki w komunikacie prasowym. Dzięki umowie Honey Payment ma wejść na rynek NewConnect.

Honey Payment chce wejść na NC przez odwrotne przejęcie, ma umowę z JR Holding
Honey Payment chce wejść na NC przez odwrotne przejęcie, ma umowę z JR Holding
fot. Grzegorz Kawecki / / Puls Biznesu

Jak podano, Honey Payment, poprzez wniesienie udziałów posiadanych przez dotychczasowych wspólników opłaci akcje nowej emisji Maximus i zostanie większościowym akcjonariuszem spółki.

Celem przygotowania do realizacji umowy, Maximus zobowiązany jest do dokonania podziału akcji poprzez obniżenie ich wartości nominalnej z 1,00 zł do 0,10 zł. Następnie, w terminie 2 miesięcy od spełnienia się warunków związanych z przygotowaniem Honey Payment do transakcji, Maximus przeprowadzi walne zgromadzenie, na którym zaproponuje akcjonariuszom podjęcie uchwały w sprawie emisji nowej serii akcji z wyłączeniem prawa poboru skierowanej do obecnych właścicieli Honey Payment.

Nowa emisja ma stanowić szacunkowo 89 proc. akcji Maximus, przy założeniu wartości właściciela aplikacji szacowanej pomiędzy 300 a 400 mln zł.

Obecnie większościowym udziałowcem Maximus jest JR Holding. Po przeprowadzeniu transakcji Honey Payment ma przejąć pakiet kontrolny Maximus, a JR Holding pozostać w akcjonariacie.

Spółka Honey Payment została założona w 2021 r. i jest właścicielem marketplace’u i multiaplikacji finansowej DotBee, która umożliwia zarządzanie i dysponowanie finansami. Posiada ponad pół miliona klientów w Polsce. Jak podano, kilka miesięcy temu spółka przeprowadziła rundę finansowania, w której zebrała 11 mln zł. (PAP Biznes)

pel/gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki