Hiszpania: rozbito siatkę Bułgarów zmuszających do pracy swoich rodaków

Czterech Bułgarów zostało aresztowanych w Hiszpanii za sprowadzenie z Bułgarii i bezprawne eksploatowanie przy pracach rolnych robotników, których zakwaterowano w bardzo ciężkich warunkach i źle opłacano - poinformowała w środę Gwardia Cywilna.

Trzydzieści trzy ofiary tej siatki zostały przywiezione do Hiszpanii i umieszczone w urągających warunkach, "w pokojach lub na strychach nawet po dziesięć osób, bez ciepłej wody" - podano w komunikacie Gwardii Cywilnej.

Robotnicy ci byli wykorzystywani przy pracach rolnych, bez umowy ani żadnego ubezpieczenia. Byli również bardzo źle opłacani - "niektórzy z nich otrzymali wynagrodzenie w wysokości 50 euro za dwa miesiące pracy" - poinformowały hiszpańskie służby. Organizatorzy procederu potrącali pracownikom nawet koszty transportu.

Czterech liderów siatki, w wieku od 25 do 43 lat, aresztowano w październiku. Usłyszeli zarzuty handlu ludźmi i przynależności do organizacji przestępczej. Swoim ofiarom, pochodzącym z rejonu miasta Plewen w Bułgarii, obiecywali pracę i godne zakwaterowanie w Hiszpanii. Już po przewiezieniu pracowników do tego kraju, autobusami liniowymi lub należącymi do nich samochodami dostawczymi, informowali ofiary, że są winne pieniądze za przejazd.

Ponad 30 robotników, przebywających nielegalnie w Hiszpanii, zostanie odesłanych do Bułgarii - sprecyzował rzecznik Gwardii Cywilnej.

Śledztwo dotyczące tej siatki rozpoczęło się na początku 2016 roku, ale władze nie były w stanie określić, jak długo trwał proceder. Operację przeprowadzono we współpracy z Europolem i bułgarską policją. (PAP)

ksaj/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~as

Ten cygański motłoch należy ogrodzić płotem lub murem i nie wypuszczać ze swojego matecznika. "obywatele Unii".

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil