REKLAMA

Hiszpania: rozbito siatkę Bułgarów zmuszających do pracy swoich rodaków

2016-11-02 14:23
publikacja
2016-11-02 14:23
Hiszpania: rozbito siatkę Bułgarów zmuszających do pracy swoich rodaków
Hiszpania: rozbito siatkę Bułgarów zmuszających do pracy swoich rodaków
fot. iStockphoto / /  iStockphoto

Czterech Bułgarów zostało aresztowanych w Hiszpanii za sprowadzenie z Bułgarii i bezprawne eksploatowanie przy pracach rolnych robotników, których zakwaterowano w bardzo ciężkich warunkach i źle opłacano - poinformowała w środę Gwardia Cywilna.

Trzydzieści trzy ofiary tej siatki zostały przywiezione do Hiszpanii i umieszczone w urągających warunkach, "w pokojach lub na strychach nawet po dziesięć osób, bez ciepłej wody" - podano w komunikacie Gwardii Cywilnej.

Robotnicy ci byli wykorzystywani przy pracach rolnych, bez umowy ani żadnego ubezpieczenia. Byli również bardzo źle opłacani - "niektórzy z nich otrzymali wynagrodzenie w wysokości 50 euro za dwa miesiące pracy" - poinformowały hiszpańskie służby. Organizatorzy procederu potrącali pracownikom nawet koszty transportu.

Czterech liderów siatki, w wieku od 25 do 43 lat, aresztowano w październiku. Usłyszeli zarzuty handlu ludźmi i przynależności do organizacji przestępczej. Swoim ofiarom, pochodzącym z rejonu miasta Plewen w Bułgarii, obiecywali pracę i godne zakwaterowanie w Hiszpanii. Już po przewiezieniu pracowników do tego kraju, autobusami liniowymi lub należącymi do nich samochodami dostawczymi, informowali ofiary, że są winne pieniądze za przejazd.

Ponad 30 robotników, przebywających nielegalnie w Hiszpanii, zostanie odesłanych do Bułgarii - sprecyzował rzecznik Gwardii Cywilnej.

Śledztwo dotyczące tej siatki rozpoczęło się na początku 2016 roku, ale władze nie były w stanie określić, jak długo trwał proceder. Operację przeprowadzono we współpracy z Europolem i bułgarską policją. (PAP)

ksaj/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Praca

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~as
Ten cygański motłoch należy ogrodzić płotem lub murem i nie wypuszczać ze swojego matecznika. "obywatele Unii".

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki