REKLAMA

Hiszpania: rekordowy spadek bezrobocia

2016-01-28 14:00
publikacja
2016-01-28 14:00

W Hiszpanii spada bezrobocie. W 2015 roku liczba osób bez pracy zmniejszyła się o prawie 680 tysięcy - wynika z danych Narodowego Instytutu Statystyki (INE). To największy spadek w skali roku w historii kraju.

Hiszpania: rekordowy spadek bezrobocia / fot. theta / thetaXstock

Przed tygodniem, minister gospodarki Luis de Guindos zapowiadał, że dane dotyczące rynku pracy będą wyjątkowo dobre i tak się też stało. Od stycznia do grudnia 2015 roku poziom bezrobocia spadł w Hiszpanii o prawie 3 procent.

Jak wynika z badań Narodowego Instytutu Statystyki, najwięcej nowych miejsc pracy utworzono w usługach. Stało się to przede wszystkim dzięki turystom, których coraz więcej odwiedza Hiszpanię. Bezrobotni często znajdowali też miejsca pracy w rolnictwie i nieco rzadziej w przemyśle. Ożyło nawet budownictwo - sektor najbardziej dotknięty kryzysem.

Bez zatrudniania wciąż pozostaje w Hiszpanii 4,8 mln osób. To prawie 21 procent ludności zawodowo czynnej. Jeśli przewidywania Ministerstwa Gospodarki się sprawdzą, jeszcze w tym roku poziom bezrobocia spadnie poniżej 20 procent.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Ewa Wysocka-Barcelona/mg/sk

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~okruszek
moze dlatego ze bardzo duzo osob wyjechalo z kraju za chlebem?
~emigrant
Hiszpania to najfajniejszy kraj w jakim mieszkałem. Holandia lub Wyspy Brytyjskie się chowają.Kto mieszkal w Espani będzie robił wszystko by tam wrócić
~rafal-z-bcn
I znowu to samo na Bankierze. Bez pracy w Hiszpanii jest obecnie 4,08mln osób a nie 4,8 a bezrobocie nie spadło o 3% tylko o 3 punkty procentowe... A ja myślałem, że chociaż Bankier ma rzetelnych dziennikarzy :(
~Zielony_Półwysep
Może wyjechali?
~kl1999
https://www.youtube.com/watch?v=MgGT9w05zLk
~pytanie
Zastrzelili się czy wyjechali?
~radon
Grecja i Hiszpania powoli wstają z kolan a Polska nie idzie przypadkiem w przeciwnym kierunku?
~Kerad
Zostali wykreśleni ze statystyk czy znaleźli pracę?!

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki