Hillary Clinton kontra Donald Trump. Debata prezydencka w USA

redaktor Bankier.pl

W poniedziałek 26 września rozpoczyna się seria debat przed wyborami w USA. W szranki staną walczący o fotel prezydenta reprezentant Partii Republikańskiej Donald Trump i kandydatka Partii Demokratycznej Hillary Clinton. Kiedy i gdzie odbędą się debaty? Gdzie będzie można je obejrzeć?

Donald Trump i Hillary Clinton zmierzą się 26 września w pierwszej debacie prezydenckiej
Donald Trump i Hillary Clinton zmierzą się 26 września w pierwszej debacie prezydenckiej (Forum)

Wszystkie zapowiedziane debaty prezydenckie (i wiceprezydencka) rozpoczną się o godzinie 21:00 czasu lokalnego (3:00 czasu polskiego) i potrwają półtorej godziny. Nie będą przerywane reklamami. Pierwsza z nich odbędzie się 26 września na Uniwersytecie w Hempstead w stanie Nowy Jork. Poprowadzi ją Lester Holt, gospodarz wiadomości NBC.

26 września – pierwsza debata prezydencka

Pierwsza debata ma zostać podzielona na 6 kategorii tematycznych. Każda z nich ma trwać 15 minut, a kandydaci będą mieli dwie minuty by odpowiedzieć na zadane przez moderatora pytanie. Clinton i Trump będą mieli też szansę na odpowiadanie sobie wzajemnie. Tematy, na które będą dyskutować kandydaci na prezydenta USA, zostały ogłoszone przez prowadzącego na tydzień przed debatą. Wśród nich znajduje się kwestia bezpieczeństwa Ameryki, kierunek, w jakim podążać ma kraj i kwestia osiągnięcia dobrobytu przez USA.

W Polsce debatę będą transmitować TVP Info, TVN24 BiS i Polsat News.

4 października – debata wiceprezydencka

8 dni później w bezpośrednim starciu zmierzą się kandydaci na wiceprezydentów USA. Partię Demokratyczną reprezentować będzie senator z Wirginii Tim Kaine, zaś Republikanów – gubernator Indiany Mike Pence. Podczas debaty ma zostać poruszonych dziewięć tematów, na każdy przewidziane jest 10 minut. Spotkanie odbędzie się w Farmville w stanie Wirginia, a jego moderatorem będzie Elaine Quijano z CBS News.

9 października – druga debata prezydencka

W niedzielę, 9 września, Hillary Clinton i Donald Trump spotkają się po raz drugi. Tym razem debata przybierze inny format. Kandydaci będą odpowiadać w jej ramach na pytania zadane przez publiczność zebraną w Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis, Missouri. W jej skład wejdą niezdecydowani wyborcy. Clinton i Trump będą także wypowiadać się na tematy poruszane m.in. przez użytkowników mediów społecznościowych. Każdy z kandydatów będzie miał dwie minuty na wypowiedź, a debatę poprowadzą Anderson Cooper, dziennikarz CNN oraz Martha Raddatz z telewizji ABC.

19 października – trzecia debata prezydencka

Trzecia i ostatnia debata kandydatów na prezydenta USA odbędzie się w środę, 19 października w Las Vegas. Poprowadzi ją Chris Wallace, prowadzący wiadomości w telewizji Fox News. Ostatnia bezpośrednia konfrontacja Hillary Clinton i Donalda Trumpa przybierze taki sam format, jak ich pierwsza debata. Wszystkie spotkania kandydatów na prezydenta USA będzie można zobaczyć na żywo na Youtube i Twitterze.

Tuż przed pierwszą debatą prezydencką kandydaci obu partii idą łeb w łeb. Według niedzielnego sondażu przeprowadzonego przez „Washington Post” i telewizję ABC News, na Hillary Clinton głosowałoby 46 proc. wyborców, a na Donalda Trumpa – 44 proc. 45. Prezydent USA zostanie wybrany 8 listopada.

Agnieszka Ślęzak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Ryszard

8 lipca 2001 we Wprost napisano, że reprywatyzację w Polsce przeprowadzą amerykańscy "globalni" adwokaci, Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu oraz nasze sądy. Będzie ona kosztować co najmniej 300 mld zł (i to płatnych gotówką),a może nawet kilka bilionów złotych (jeśli sądy zaczną przyznawać odszkodowania za utracone korzyści).

Warto przypomnieć, że podobnie przebiegały sprawy dotyczące szwajcarskich banków oraz odszkodowań dla dawnych robotników przymusowych. Sprawy te prowadzili ci sami adwokaci, którzy teraz składają lub będą składać pozwy przeciwko Polsce - Melvyn I.Weiss, David Hausefeld, Burt Neuborne, Edward Fagan czy Mel Urbach.

Klein i Hikind zagrozili, że jeśli polskie władze w ciągu trzech miesięcy nie podejmą zdecydowanych kroków w sprawie zwrotu prywatnego mienia żydowskiego, będą się domagać, aby umowa pomiędzy Port Authority (zarządem portów lotniczych stanu Nowy Jork) a PLL LOT nie została przedłużona. Klein i Hikind zaapelowali także o bojkot międzynarodowych i amerykańskich firm działających w Nowym Jorku, które inwestują bądź prowadzą działalność gospodarczą w Polsce.

Hillary Clinton i list dziewięciu

Kampania politycznych nacisków wobec Polski właściwie dopiero się rozpoczęła. Świadczy o tym tzw. list dziewięciu, skierowany przez senator Hillary Clinton i ośmiu innych amerykańskich ustawodawców do prezydenta Georgea W. Busha przed jego podróżą do Europy. Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych wyraziła rozczarowanie, że "Polska tak długo zwleka z rozwiązaniem problemu zwrotu własności prywatnej zagrabionej podczas II wojny światowej i bezpośrednio po wojnie".

Autorzy listu podkreślili, że wszelkie próby uniemożliwienia zwrotu majątku bądź odszkodowania osobom, które nie mają obywatelstwa polskiego, powinny być traktowane jako przejaw dyskryminacji. Ten warunek - zdaniem dawnych właścicieli - nie podlega negocjacjom. Mecenas Mel Urbach przyznał jedynie, że negocjować można wysokość odszkodowań. Podobne stanowisko zajęła Rada Amerykanów Polskiego Pochodzenia i Żydów Amerykańskich, działająca przy Komitecie Żydów Amerykańskich.

Czy ktoś mógłby umieścić tu kopię tego listu, który napisała Hillary Clinton?

https://www.wprost.pl/tygodnik/10463/PRL-zlodziejem.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ewa

powtórka debaty usa clinton trump tu: streams.xweb24.pl/l/1/debatatrumphillary


powtórka debaty usa clinton trump tu: streams.xweb24.pl/l/1/debatatrumphillarypowtórka debaty usa clinton trump tu: streams.xweb24.pl/l/1/debatatrumphillarypowtórka debaty usa clinton trump tu: streams. xweb24.pl/l/1/debatatrumphillarypowtórka debaty usa clinton trump tu: streams.xweb24.pl/l/1/debatatrumphillary

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~adam239

youtube - kanal -> INFOWARS. debata na zywo

! Odpowiedz
0 2 ~Ewelina

>transmisja z debaty tutaj

streamuje.pl/A1/8b6edebaf3/767c0e9a

Istnieje również możliwość odtworzenia

! Odpowiedz
0 1 ~Ewelina

Transmisja z debaty tutaj

streamuje.pl/A1/8b6edebaf3/767c0e9a

Istnieje również możliwość odtworzenia

! Odpowiedz
1 1 ~ewa23

transmisja z debaty usa hillary trump tu: www.filecom.pl/e32c5d2d

! Odpowiedz
1 1 ~kamil

dzieki

! Odpowiedz
0 0 ~tftf

to jest strona, która oszukuje, lepiej włączyć tvp info online za darmo

! Odpowiedz
4 1 ~Kuba

GDYBYM był amerykaninem zagłosowałbym na Trumpa ale jako Polak nie jestem pewien czy dla NASZEGO kraju jednak Clinton nie byłaby lepszym rozwiązaniem...

! Odpowiedz
0 0 ~debata

od 2;30 w nocy w tvp info ;d

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil