REKLAMA

Hardt (RPP): Stopa referencyjna powinna wzrosnąć do 1,5 proc.

2021-10-11 07:26
publikacja
2021-10-11 07:26
Hardt (RPP): Stopa referencyjna powinna wzrosnąć do 1,5 proc.
Hardt (RPP): Stopa referencyjna powinna wzrosnąć do 1,5 proc.
fot. Filip Błażejowski / / FORUM

Podwyżka stóp to początek normalizacji w polityce pieniężnej, a stopa referencyjna powinna wzrosnąć do 1,5 proc. - powiedział w wywiadzie dla Parkietu, członek RPP Łukasz Hardt.

 "Moim zdaniem to był początek normalizacji polityki pieniężnej, ale jego tempo nie jest przesądzone. Będzie zależało m.in. od sygnałów płynących z gospodarki, w tym dotyczących oczekiwań inflacyjnych, a także od tego czy efekty drugiej rundy będą się nasilały" - powiedział.

"To jest początek drogi do normalności. Ale normalność rozumiem przez stopę na poziomie 1,5 proc., czyli taką, jaka obowiązywała przed kryzysem" - dodał.

(PAP Biznes)

map/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (11)

dodaj komentarz
anty12
Ale po co, dawaj mi tutaj banknot 1000 z kartoflem, od razu bedzei wiecej p[inindzy w portfelu.
max5000
Stopa referencyjna przy inflacji 6% powinna wzrosnąć do 7% zeby ludzie nie tracili oszczednosci zgromadzonych w bankach a nie do 1,5%. Czemu tylko piszecie o tym ile wzrosną raty kredytów a nie piszecie o ludziach ktorzy całe zycie oszczedzali. Przeciez w tym kraju są nie tylko kredytobiorcy ale tez ludzie ktorzy sie nie zapozyczali Stopa referencyjna przy inflacji 6% powinna wzrosnąć do 7% zeby ludzie nie tracili oszczednosci zgromadzonych w bankach a nie do 1,5%. Czemu tylko piszecie o tym ile wzrosną raty kredytów a nie piszecie o ludziach ktorzy całe zycie oszczedzali. Przeciez w tym kraju są nie tylko kredytobiorcy ale tez ludzie ktorzy sie nie zapozyczali na 30 i zyli oszczednie oszczedzając na starosc.
demeryt_69
Dane GUS wskazują, że ponad połowa mieszkańców Polski nie posiada żadnych oszczędności - zonk!

neuelukas odpowiada demeryt_69
Za to druga połowa posiada
cieszynmiasto
1,5% przed kryzysem powodowało trwały wzrost inflacji
friedens
Co on opowiada?! Oficjalna inflacja pisowsko-gusowska to 6 procent. Ta prawdziwa, realnie odczuwalna wynosi ok. 20 procent r/r. a on uważa, że normalność to stopy procentowe na poziomie 1,5%? W Turcji Erdogana przy inflacji 20 procent stopy procentowe wynoszą 19%, a rynek i tak uważa, że do zduszenia tak wysokiej inflacji Co on opowiada?! Oficjalna inflacja pisowsko-gusowska to 6 procent. Ta prawdziwa, realnie odczuwalna wynosi ok. 20 procent r/r. a on uważa, że normalność to stopy procentowe na poziomie 1,5%? W Turcji Erdogana przy inflacji 20 procent stopy procentowe wynoszą 19%, a rynek i tak uważa, że do zduszenia tak wysokiej inflacji potrzebne są stopy rzędu 39-40 procent.
demeryt_69
Ferdek, jaką masz sugestię na stopy w Wenezueli? Chętnie się pośmiejemy :)

mrbeast
Skoro temu Panu wolno tak mówic publicznie to znaczy, że ma na to przyzwolenie, a to znaczy że PiS dowali frankowiczom.
demeryt_69
Gdyby tak wzrosła do 5% to może wtedy ceny gazu i ropy spadną o połowę :)

m00zyk
Nie do 1,5% a co najmniej do wysokości stopy inflacji.

Powiązane: Polityka pieniężna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki