REKLAMA

Dziś premiera polskiego hitu growego na konsolach

2021-06-09 11:50
publikacja
2021-06-09 11:50
Dziś premiera polskiego hitu growego na konsolach
Dziś premiera polskiego hitu growego na konsolach
/ Creepy Jar

W środę na konsole trafi gra, która jest jednym z największych polskich hitów ostatnich miesięcy na Steamie - "Green Hell". Akcje producenta, Creepy Jar, od miesiąca wyraźnie drożeją.

Data premiery gry "Green Hell" na konsole PlayStation 4 oraz XboxOne przypada na 9 czerwca. Spółka poinformowała jeszcze w maju, że premiera wersji konsolowych będzie miała miejsce na dedykowanych platformach cyfrowych Xbox Live oraz PlayStation Network, a cena bazowa gry została ustalona na poziomie 24,99 euro/24,99 USD.

Przypomnijmy, że "Green Hell" miało świetny odbiór na pecetach. Niecałe dwa tygodnie temu Creepy Jar podało, że sprzedaż brutto gry "Green Hell przekroczyła 2 mln kopii na platformie Steam. Firma podała również, że według stanu na 28 maja lista graczy nadal oczekujących na zakup gry na Steam gry (tzw. wishlist) wyniosła 1,089 mln. Hitem okazał się m.in. tryb kooperacyjny, który dodano do gry w kwietniu ubiegłego roku.

Akcje Creepy Jar w okresie przedpremierowym wyraźnie drożały. Jeszcze w połowie maja za papiery firmy płacono momentami nawet poniżej 800 zł, dziś jest to 950 zł. Historycznie cena przewyższała nawet 1000 zł (maksima na poziomie 1400 zł), jednak przed majem na akcjach zaczął rysować się trend spadkowy. Oczekiwanie na premierę i dane o sprzedaży "Green Hell" na Steamie odmieniły trend.

fot. / / Bankier.pl

Warto dodać, że analitycy DM BDM w raporcie z 26 maja rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Creepy Jar od zalecenia "kupuj". Cena docelowa została wyznaczona na 1175 zł. Analitycy spodziewają się, że w 2021 r. spółka sprzeda blisko 0,9 mln kopii gry „Green Hell”, z czego za 32 proc., czyli ok. 0,3 mln, będą odpowiadały konsole, co przełoży się 39,4 mln zł przychodów, 23,8 mln zł EBIT oraz 22,3 mln zł zysku netto. Autorzy raportu oczekują, że Creepy Jar w tym roku ujawni więcej informacji na temat drugiego projektu, czyli "Chimery", nad którym prace zaczęły się pod koniec 2019 roku.

- W naszym modelu zakładamy EA tego projektu już pod koniec 2022 roku i pełnoprawną premierę w okolicach trzeciego kwartału 2023 r., co znajdzie swoje odzwierciedlenie w rekordowych wynikach. Według naszych szacunków spółka wypracuje w 2021/2022/2023 roku odpowiednio 28,3/30,3/49,0 mln zł skorygowanego zysku netto - napisano w raporcie.

AT

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
junior89
Premiera hitu growego? Co to jest grow?
mrbeast
Nie wiem skąd ten boom. Gierki ich są prymitywne, prostackie wręcz, dla bardzo niewymagającej grupy dziwnych i samotnych ludzi.
hfjdj
Jaki znowu boom? Droga amebko, to jest takie papu.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki