REKLAMA

Światowi giganci przedłużają pracę zdalną. Niektórzy... na zawsze

2020-10-29 11:10
publikacja
2020-10-29 11:10
Światowi giganci przedłużają pracę zdalną. Niektórzy... na zawsze
Światowi giganci przedłużają pracę zdalną. Niektórzy... na zawsze
fot. BERNADETT SZABO / / Reuters

Pracownicy Microsoftu i Twittera nie wrócą do biur. Światowi giganci dają pracownikom możliwość wyboru trybu wykonywania obowiązków. Firmy przedłużają home office nawet do końca 2021 r. - jak na przykład Facebook- podaje "Forbes".

Zagraniczne korporacje przechodzą na pracę zdalną. Część światowych gigantów ogłosiła, że pracownicy będą mogli na stałe pracować z domu. Chodzi o takie firmy jak Microsoft, Dropbox, Shopify oraz Twitter. Z kolei Google zapowiedział home office co najmniej do czerwca 2021 r. Dłuższą pracę zdalną umożliwili m.in. Amazon, Facebook, Santander i Lloyds Bank.

Microsoft i Twitter – pracownicy sami wybiorą tryb pracy

Niektórzy pracownicy Twittera nie wrócą do swojego biura. Po zakończeniu pandemii COVID-19 będą mogli zdecydować, jaką formę pracy wybierają. Jack Dorsey, szef amerykańskiego serwisu społecznościowego, w maju tego roku poinformował e-mailowo pracowników o możliwości pracy zdalnej na stałe, podaje BuzzFeed News

Na podobny krok zdecydował się również Microsoft. W ramach home office pracownicy mogą zgłosić, że będą wykonywać swoje obowiązki na stałe z domu, informuje BBC News. Wśród firm umożliwiających zdalny tryb „na zawsze” są m.in. Dropbox, Shopify, Okta, Upwork, Square, Atlassian oraz Slack, podaje Forbes.

Światowe korporacje zgodnie podają, że nie wszyscy pracownicy będą mogli przejść na stałe na home office. Stanowiska, które wymagają korzystania ze specjalistycznego sprzętu związane są z pracą na miejscu. Podobnie jak osoby zajmujące się m.in. konserwacją serwisów.

Google - home office do lipca 2021 r.

Google planuje pracę zdalną dla 200 tys. pracowników zatrudnionych na cały etat oraz osób wykonujących zlecenia na kontraktach. Światowy gigant ogłosił home office co najmniej do lipca przyszłego roku, podaje The Wall Street Journal. Natomiast Facebook zdecydował, że pracownicy pozostaną na home office do końca 2021 r., informuje "Forbes".

Niektórzy pracownicy Forda będą pracować zdalnie do czerwca 2021 roku. Producent samochodów przedłużył home office dla osób zatrudnionych w biurze w Ameryce Północnej, informuje WLTZ First News. Na podobne rozwiązanie zdecydował się Amazon. Pracownicy, których stanowiska pozwalają na zdalne wykonywanie obowiązków mogą pracować w domu do końca czerwca przyszłego roku, podaje Bloomberg.

Światowi giganci decydują się na przedłużenie pracy zdalnej. Wśród firm, które w tym roku nie wrócą do biur jest m.in. Sony Music, Warner Music Group, Universal Music Group, Santander oraz Lloyds Bank.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (5)

dodaj komentarz
disnej2x
przelom roku to okres gdy koncza/przedluzane jest duzo ofert najmu biurowcow, to bedzie sprawdzian dla wynku nieruchomosci, juz teraz pustostany w wawie wzrosly z 8 do 11 procent (prawie o polowe)
specjalnie_zarejstrowany1
Tez mam wrazenie ze w Wawie ale i tez w Krakowie i generalnie na starym kontynencie sprawy tocza sie dosc leniwie i mozliwe ze nabiora tempa na przelomie roku. W Nowym Jorku natomiast nie mozna powiedziec o tym ze ten rynek jest opieszaly. Juz niektore firmy zaczely przeksztalcac przestrzenie biurowe na Tez mam wrazenie ze w Wawie ale i tez w Krakowie i generalnie na starym kontynencie sprawy tocza sie dosc leniwie i mozliwe ze nabiora tempa na przelomie roku. W Nowym Jorku natomiast nie mozna powiedziec o tym ze ten rynek jest opieszaly. Juz niektore firmy zaczely przeksztalcac przestrzenie biurowe na mieszkalne.
specjalnie_zarejestrowany2 odpowiada specjalnie_zarejstrowany1
W Nowym Jorku ten trend był obecny już przed pandemią
Ps. sorry za nicka, wybierałem przypadkowo.
disnej2x
widze duzo ofert pracy zdalnej z calego swiata dla programistow
zbyszek_
w programowaniu juz nie znam nikogo kto pracuje w tzw. kurniku. Te czasy mam nadzieję i modlę się ze juz mineły bezpowrotnie. Sam odsłużyłem wiele lat w kubiku w rożnych krajach i uważam to za stracone lata. Bezsensu garowanie w biurze. Gdzie w programowaniu gadasz z komputerem a nie z ludzmi. Ci co gadaja w biurze z innymi widocznie w programowaniu juz nie znam nikogo kto pracuje w tzw. kurniku. Te czasy mam nadzieję i modlę się ze juz mineły bezpowrotnie. Sam odsłużyłem wiele lat w kubiku w rożnych krajach i uważam to za stracone lata. Bezsensu garowanie w biurze. Gdzie w programowaniu gadasz z komputerem a nie z ludzmi. Ci co gadaja w biurze z innymi widocznie nie programują. jak maja czas na pogawedku w pokojach spotkan.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki