Google Chrome ostrzeże przed kradzieżą hasła i wyłudzeniem danych

Google Chrome ostrzeże użytkownika przed kradzieżą hasła i danych osobowych. Najnowsza aktualizacja skupia się na zapewnieniu bezpieczeństwa.

(fot. Pixabay / Pexels)

To już 79 aktualizacja Google Chrome. Nowa wersja skupia się na zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownikom oraz ostrzeganiu o ewentualnym niebezpieczeństwie w sieci i ataku phishingowym. 

Chrome w odświeżonej wersji 79 poinformuje w czasie rzeczywistym o możliwym naruszeniu hasła do logowania. Jeżeli użytkownik będzie podawał dane osobowe oraz hasła na stronie internetowej podejrzanej o wyłudzenie, Google wyświetli ostrzeżenie. Po otrzymaniu komunikatu najbezpieczniejszą opcją będzie zmiana hasła we wszystkich profilach, do których jest stosowane.

Nowością będzie podpis przy koncie Gmail, w widoku podstawowym przeglądarki. W prawym górnym rogu oprócz litery lub zdjęcia pojawi się nazwa właściciela profilu. Dzięki temu użytkownicy będą widzieli, z której poczty e-mailowej korzystają w danym momencie.

Za kilka tygodni Chrome 79 będzie dostępny na wszystkich urządzeniach. Bezpieczeństwo w sieci w dzisiejszych czas jest ważną kwestią, szczególnie że dzień bez oszustwa jest dniem straconym. Złodzieje podszywają się pod Pocztę Polską, komorników czy serwisy internetowe w celu kradzieży pieniędzy lub wyłudzenia danych osobowych. 

DF

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 silvio_gesell

Mi Chrome nie działa, mam amstrada.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.