REKLAMA

Goldman zatrudnił byłego szefa Komisji Europejskiej

2016-07-08 15:21
publikacja
2016-07-08 15:21

Portugalczyk Jose Manuel Barroso dostał posadę przewodniczącego londyńskiego oddziału Goldman Sachs International  - największej spółki zależnej znanego amerykańskiego banku inwestycyjnego.

/ fot. Cesare Abbate / FORUM

„Jose Manuel wnosi rozległą wiedzę i doświadczenie do Goldman Sachs, w tym także głębokie zrozumienie Europy. Cieszymy się z możliwości współpracy z nim, pomagając naszym klientom w nawigowaniu po wymagających i niepewnych warunkach rynkowych i gospodarczych” – czytamy w oświadczeniu banku Goldman Sachs.

Jose Manuel Barroso był poprzednikiem Jean-Claude Junkcera na stanowisku przewodniczącego Komisji Europejskiej. Portugalczyk szefował KE w latach 2004-14. Wcześniej przez dwa lata był premierem Portugalii z ramienia Partii Socjaldemokratycznej. W latach 70-tych był członkiem komunistyczno-maoistycznego Zreorganizowanego Ruchu Partii Proletariackiej.

Goldman Sachs znany jest z zatrudnienia byłych polityków oraz z faktu, że jego byli pracownicy zajmują ważne stanowiska w sektorze publicznym. Byłym pracownikiem GS jest choćby obecny szef Banku Anglii Mark Carney. Na liście płac tego amerykańskiego banku był także były premier Polski Kazimierz Marcinkiewicz.

KK

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (47)

dodaj komentarz
~wojt
czy amerykanie zatrudnili jakiegos europejczyka w banku
~ktk
Cała ta KE to jeden wielki oddział goldmana. Nikt o zdrowych zmysłach nie ma chyba najmniejszych złudzeń.
~wert
i potraktuje go jak Kazia Marcinkiewicz-Matola
~jan
A pamiętacie gdzie pracowali takie typki jak Marcinkiewicz czy bufetowa?
~paragon
Zatrudnił go 10 lat wcześniej i przez 10 lat pracował dla nich teraz tylko podpisał umowę i otrzymuje wynagrodzenie .
~karamba
a Tuska też pewnie zatrudni ;-) i Merkel może sprzątać po godzinach
~Flex
To chyba nic dobrego nie wróży, skoro "władcy marionetek" już się nie kryją i ściągają z głów "jarmułki-niewidki"? :((( . Na wszelki wypadek zacytuję punkowy zespół z lat 80-tych: " Szatan stworzył armię, a Pan Bóg Dezertera". Oby nikomu z nas nie przytrafił się ten zaszczytny obowiązek,To chyba nic dobrego nie wróży, skoro "władcy marionetek" już się nie kryją i ściągają z głów "jarmułki-niewidki"? :((( . Na wszelki wypadek zacytuję punkowy zespół z lat 80-tych: " Szatan stworzył armię, a Pan Bóg Dezertera". Oby nikomu z nas nie przytrafił się ten zaszczytny obowiązek, a przede wszystkim "okazja" do niego. :(((. Posłuchajcie "niech żyje wojna" S.Grzesiuka z YT.
~sadsadsa
to kiedy emisja obligacji na uchodźców?
~Asdf
No i ok, nie widze problemu.
~bandit
wszystkie te urzędnicze bladzie lądują na posadkach u goldmana. Wcześniej oczywiście realizuja ich politykę. Co za ssssssssyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyfffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki