REKLAMA

Gliński: Dwukrotnie zwiększmy limit dla twórców

2017-09-29 09:45
publikacja
2017-09-29 09:45

Limit dla twórców, od którego będzie można liczyć 50-proc. koszty uzysku, zostanie dwukrotnie zwiększony - poinformował w piątek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

fot. P. Tracz / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

"Jest zgoda Ministerstwa Finansów, żeby dwukrotne zwiększyć limit, od którego można liczyć 50-proc. koszty uzysku, co dla wszystkich środowisk twórców, artystów, dziennikarzy, naukowców, myślę, że jest dobrą wiadomością" - powiedział Gliński.

Dodał, że limit zostanie zwiększony z ok. 80 tys. zł do ok. 160 tys. zł. "I do takiej sumy będzie można odliczać te koszty 50 proc." - dodał.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział, że podniesienie limitu ulgi dla twórców to dla budżetu koszt ok. 200 mln zł. (PAP)

pif/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mhm
Zgoda zgodą, ale co to w praktyce oznacza? Czy wyższy limit będzie obowiązywał już w 2018 r.?
jrkp
to kiedy pierwsza afera ze kase do Panstwa [czyli nas] dostaja tylko 'tfórcy' pisowcy zeby wiecej do kieszeni [po odpaleniu dzialy dla pisu] za Misie brać ??
mhm
To nie tak, nie chodzi o jakichś artystów odpalających politykom jakąś działkę; chodzi wprost o polityków, którzy sami często „dorabiają” właśnie na „autorskie” umowy o dzieła (np. za wykłady, artykuły, książki czy inne publikacje).

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki