George Soros wraca do spekulacji

„Człowiek, który złamał Bank Anglii” wróci do bezpośredniego zaangażowania w operacje finansowe. Rosnąca aktywność Sorosa ma wynikać z zaniepokojenia miliardera wobec perspektyw dla światowej gospodarki.

George Soros
George Soros (fot. MajREPORTER / )

85-letni George Soros spędza więcej czasu w biurze, gdzie osobiście przeprowadza i nadzoruje serię transakcji obliczonych na zarobek w razie spadku giełdowych indeksów – napisała agencja Bloomberga, powołując się na anonimowych informatorów. O powrocie Sorosa do spekulacji na rynkach finansowych donosił także „The Wall Street Journal”.

W minionym kwartale Soros Fund Management LLC  zarządzający kwotą 30 miliardów dolarów sprzedawał akcje i inwestował w złoto oraz akcje kopalń złota – wynika z danych amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Fundusz Sorosa nabył 2,1 mln opcji put na fundusz ETF odzwierciedlający indeks S&P500. Pozycja ta pozwala zarabiać na spadkach cen amerykańskich akcji.

Pochodzący z Węgier miliarder w styczniu publicznie ostrzegł przed ryzykiem związanym z nadmiernym zadłużeniem gospodarki Chin. Jego zdaniem obecna sytuacja w Państwie Środka przypomina wydarzenia w USA w latach 2007-08.

Sławę i fortunę George Soros zdobył w roku 1992, grając przeciwko brytyjskiemu funtowi, który był wówczas powiązany systemem ERM z marką niemiecką. Soros wykorzystał błędną politykę Banku Anglii, który zamiast porzucić motywowane względami politycznymi powiązania funta do marki, bronił quasi-sztywnego kursu, poświęcając rezerwy walutowe.

Ostatecznie rynek pod przewodnictwem Sorosa wygrał z Bankiem Anglii. Wielka Brytania wycofała się z ERM, funt się osłabił, a węgierski spekulant zarobił ok. miliard dolarów. Straty Banku Anglii oszacowano na 3,4 mld funtów.

Raje dla spekulantów znów na topie

Raje dla spekulantów znów na topie

Na GPW co jakiś czas pojawia się spółka, na której można szybko zarobić i jeszcze szybciej stracić. Często są to "starzy znajomi", którzy błyskawiczne wzrosty i gwałtowne spadki notowały już wcześniej. Podobnie jest także i w ostatnich dniach - pisze Adam Torchała.

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~aaa

Papier kontra metal, Soros .....a szystkich drukarzy.

! Odpowiedz
0 1 ~aaa

Papier kontra metal, Soros .....a szystkich drukarzy.

! Odpowiedz
5 2 ~plutarch

Hejże, trolle putinowskie, jeszcze więcej hejtu na Sorosa, ale koniecznie z memami: NWO, Bilderberg, Antychryst i kolorowe rewolucje. Bez tego kopiejka nie będzie płacona!

! Odpowiedz
3 1 ~TKM-alleluja

Polska to nadmuchany balon i teraz zaczyna wracać do rzeczywistości ...
Wszędzie promocja, hipoteki, grunty, GPW, obligacje, fabryki, mieszkania, domy wszystko jak leci za 30-50% w PAPIERZE, bo ile to wszystko jest rzeczywiście warte koledzy ??? No ile ???
Czy kawalerka w Poznaniu jest tyle samo warta co np. mieszkanie 2 pok. w Berlinie ???
A tak właśnie tu u nas wygląda ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~foxi

Soros dobrze wie jak ta gospodarka i zarządzanie w Pl wygląda ...
Wie dobrze, że szarogęsi się tu zgraja nibycwaniaków typu: obszczymur, historyk, jasnowidz, politolog, socjolog, etnograf, lalkarz, itd... !!! Więc będzie okazja do golenia ...

! Odpowiedz
8 3 ~historia

To nie Soros spekulował przeciwko GBP, tylko jeden z jego pracowników. I nie Soros podejmował decyzje.

! Odpowiedz
1 7 ~seba

Na świecie jest ścigany za oszustwa finansowe , a w obecnej Polsce nawet nie jest aresztowany ?!-Smolar cadyk Michnika, juz rok temu nie DOSTAL ani feniga, od GLOWNEGO cadyka w Zürichu. Juz wszyscy WIEDZA ze z A. Michnikiem, nie MA interes, jest trefny, pytaja, a ile mozna stacic?, u Rosenzwaiga

! Odpowiedz
0 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~mik

Zamiesć jeszcze raz. tylko bardziej oględnie :)

! Odpowiedz
5 23 ~endi

Ciekawe ilu porządnych ludzi przez spekulacje tego człowieka straciło dorobek swojego życia ? mam nadzieję , że w przyszłym życiu otrzyma za to specjalną zapłatę ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,50
2019-12-11 11:00:00
ZŁOTO 0,42% 1 480,35
2019-12-13 22:59:00
USD/PLN 0,06% 3,8345
2019-12-13 22:59:00
EUR/PLN -0,55% 4,2625
2019-12-13 22:59:00
EUR/USD -0,60% 1,1117
2019-12-13 22:59:00
CHF/PLN 0,12% 3,8954
2019-12-13 22:59:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil