REKLAMA

Gazprom wrócił do Ligi Mistrzów. Logo giganta znowu na koszulkach

2023-09-20 14:00
publikacja
2023-09-20 14:00

Gazprom to firma, która przez wiele lat kojarzyła się z rozgrywkami Ligi Mistrzów, ponieważ przez długi czas rosyjski gigant bardzo mocno współpracował z UEFĄ. Po napaści Rosji na Ukrainę ta współpraca się zakończyła, ale okazuje się, że Gazprom próbuje na nowo znaleźć sobie miejsce w europejskim futbolu.

Gazprom wrócił do Ligi Mistrzów. Logo giganta znowu na koszulkach
Gazprom wrócił do Ligi Mistrzów. Logo giganta znowu na koszulkach
fot. MOLLY DARLINGTON / /  Reuters / Forum

Gdy doszło do wybuchu wojny w Ukrainie, to UEFA oraz FIFA nałożyły sankcję na Rosję. W rozgrywkach międzynarodowych nie zobaczymy rosyjskich reprezentacji, a w europejskich rozgrywkach klubowych zespołów z ligi rosyjskiej. W 2022 roku zdecydowano się również na przeniesienie finału Ligi Mistrzów, który pierwotnie miał odbyć się w Sankt Petersburgu, a ostatecznie rozegrano go w Paryżu. 

We wtorek rozpoczęła się faza grupowa nowej edycji Ligi Mistrzów. Jednym z rozgrywanych meczów było spotkanie Manchesteru City z Crveną zvezdą Belgrad. Jak się okazało, serbska drużyna zagrała w koszulkach, które były opatrzone logiem Gazpromu. Mistrzowie Serbii w 2022 roku przedłużyli umowę sponsorską z rosyjską firmą. 

To nie jest jedyny przypadek

Nie jest to pierwszy przypadek próby powrotu rosyjskiego giganta na europejski rynek futbolu. W kwietniu pojawiła się informacja o dojściu do porozumienia Besiktasu Stambuł z Gazpromem ws. sprzedaży praw do nazwy stadionu. Turcy mieli zarobić na tej współpracy 60 mln euro, ale ostatecznie do tego nie doszło z powodu obawy przed sankcjami ze strony FIFA i UEFA. 

Gazprom złożył ofertę również chorwackiemu zespołowi. Rosyjski gigant miał zaproponować Hajdukowi Split 30 mln euro w zamian za zostanie ich głównym sponsorem, jednak na ten moment nie ma oficjalnego potwierdzenia o nawiązaniu takiej współpracy.  

PB

Źródło:
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (10)

dodaj komentarz
pstrzezek
Serbia to russski przyczółek na Bałkanach i to od bardzo dawna, podobnie Węgry w UE. Tym bardziej nie dziwi że mój wpis poniżej tak szybko usunięto. Forum powolo schodzi na.. Petersburg
lutobor
WIELKI SZACUN dla wszystkich polskich Klubów Piłkarskich, za bojkot tej imprezy sponsorowanej przez Gazprom.
prs
Ila za tego "giganta"?..

Moznaby go "dokrecic" do Orlenu..
mrbean
FIFA i UEFA to skorumpowane organizacje. Tam siedzą sami łapówkarze. Ciekawy jestem ile wzięli od Putina za organizację MŚ w Rosji?
samsza
A sędzia Marciniak się kajał bo był biznesowo na jakimś spotkaniu!!

Ho ho, widać Mentzen straszniejszy od Putina... przynajmniej dla UEFA.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
niederfurzdorf
A wśród partii europejskich wszelkie partie ludowe i socjalistyczne, nazywający się Russlandsversteher czyli ci co rozumieją Rosję. Czytaj pożyteczni idioci lub sprzedajni oportuniści .

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki