REKLAMA

Gazprom: dokładane są wszelkie wysiłki w celu ukończenia Nord Stream 2

2020-10-23 12:21
publikacja
2020-10-23 12:21
FORUM

W celu ukończenia budowy gazociągu Nord Stream 2 podejmowane są maksymalne wysiłki, termin ukończenia zależy jednak od wielu czynników - oświadczyła w piątek szefowa Gazprom Eksportu Jelena Burmistrowa. Gazprom Export to eksportowe ramię rosyjskiego koncernu Gazprom.

"Terminy ukończenia budowy gazociągu zależą od mnóstwa czynników, w tym od cech technicznych statków, w tym pomocniczych oraz sprzętu" - powiedziała Burmistrowa. Wskazała także, że znaczenie mają warunki pogodowe w czasie prowadzenia prac przy morskim odcinku gazociągu.

Szefowa Gazprom Eksportu oceniła, że polemika wokół gazociągu "jest bardzo upolityczniona". Mimo to - zapewniła - "podejmowane są maksymalne wysiłki w celu ukończenia tego projektu komercyjnego".

Departament Stanu USA opublikował we wtorek nowe wytyczne, które poszerzają sankcje amerykańskie nałożone na gazociąg. Restrykcje obejmować mają np. podmioty, które pomagałyby technicznie lub finansowo statkom układającym Nord Stream 2.

Rosyjsko-niemiecka magistrala jest gotowa w 94 procentach; jak podawał niedawno operator, ułożono dotąd 2300 km spośród łącznie 2460 km rur tworzących gazociąg.

Z Moskwy Anna Wróbel

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
sel
Rok temu też było 94%? ciekawe czy Niemcy, Duńczycy i Szwedzi pozwolą na polski gazociąg do Norwegii w tych okolicznościach po dużo droższy gaz? w dużo trudniejszych warunkach ?
darius19
a gdzie "ajwaj" - ruski troll??? NS2 wazny dla chlebodawcy - cara Putina
max5000
Jedynie Amerykanie mogą skutecznie zablokować ten polityczny projekt jakim jest Nord Stream, który umocni pozycję Rosji w Europie. Rosji, która nie przestrzega prawa międzynarodowego, anektuje terytorium innego państwa i nie ponosi z tego powodu żadnych poważnych konsekwecji.
sel
Ta inwestycja to jedyna gwarancja dostaw gazu do Europy w razie blokowania dostaw przez Arabów czy USA.
pancerowany
Niemcy zdaja sobie sprawę z faktu że ta inwestycja jest epokowa a sankcje okresowe. Przepchną inwestycje czy jankes chce czy nie. Pokażą determinację, skuteczność, konsekwencje i małość jankesa. Sygnał dla świata... z nami dopniecie umowę do końca choćby nie wiem co :).
tindala
Wszystko zależy od wyników wyborów prezydenckich w USA. Na razie Niemcy liczą, że problem przeminie wraz z Trumpem. Biden zakaże szczelinowania, do czego prą ekoradykałowie, gaz się skończy i po problemie. Alternatywnie Niemcy kombinują z "odciskiem metanowym" amerykańskiego gazu co pozwoliłoby zakazać jego Wszystko zależy od wyników wyborów prezydenckich w USA. Na razie Niemcy liczą, że problem przeminie wraz z Trumpem. Biden zakaże szczelinowania, do czego prą ekoradykałowie, gaz się skończy i po problemie. Alternatywnie Niemcy kombinują z "odciskiem metanowym" amerykańskiego gazu co pozwoliłoby zakazać jego importu do UE pod pretekstem walki z ociepleniem. Pożyjemy zobaczymy ( to też import ze Wschodu)

Powiązane: Gazociągi

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki