Gangi wreszcie bez majątków

Połowa rozbitych w 2017 r. grup przestępczych to tzw. białe kołnierzyki - zajmujący się głównie oszustwami VAT - czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

(YAY Foto)

"Nielegalne interesy narkotykowe i nadużycia gospodarcze - głównie na tym swoją aktywność koncentrują obecnie zorganizowane grupy przestępcze" - informuje "Rz".

Z danych Centralnego Biura Śledczego Policji - na które powołuje się gazeta - wynika, że gangi o profilu "ekonomicznym" oraz narkotykowym stanowiły niemal 75 proc. wszystkich działających w kraju.

"Grupy ekonomiczne, w tym wyłudzające VAT, stanowiły połowę spośród wszystkich rozbitych w minionym roku" - powiedziała rzeczniczka CBŚP Iwona Jurkiewicz.

"Rz" informuje, że w 2017 r. w ramach spraw operacyjnych swoim zainteresowaniem CBŚP objęło 858 zorganizowanych grup przestępczych (o 16 mniej niż w roku poprzednim). Zdecydowana większość spośród wszystkich grup specjalizowała się w handlu, produkcji i przemycie narkotyków oraz w oszustwach gospodarczych.

W porównaniu z 2016 r. w roku ubiegłym o 46 zwiększyła się liczba grup trudniących się narkobiznesem. "Coraz częściej rozbijamy grupy, które zajmują się nie tylko handlem narkotykami, ale również rozprowadzają dopalacze, a nawet podróbki leków" - zaznacza Jurkiewicz.(PAP)

ozk/ jbp/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 42 mhm

A już myślałem,że chodzi o gangi działające na scenie politycznej, których bossowie o ubeckich korzeniach mieszkają w willach odebranych bohaterom Armii Krajowej... ;)

! Odpowiedz
12 21 open_mind

Prosty lud nigdy tego nie ogarnie, tak samo jak wybrany z ramienia SB za pomocą planu B służby bezpieczeństwa wytypowały Bolka na prezydenta, on sam do dzisiaj myśli że to był naturalny proces. Masakra z tym prostym ludem, a dzisiaj skaczą w łańcuchach o wolność sądów i cieszą się że handlarze bronią sprzedają im wojskowe zabawki, tak dali się przekręcić jak narkoman na głodzie, bo myślą że Putin przyjedzie do Polski po jabłka czołgiem. Tak USA podpuściło prosty lud!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 (usunięty) odpowiada open_mind

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne