REKLAMA

GPW Benchmark od 1 grudnia rozpocznie publikację indeksu WIGtech Total Return

2020-10-27 09:58
publikacja
2020-10-27 09:58
fot. Krystian Maj / FORUM

GPW Benchmark od 1 grudnia 2020 roku rozpocznie publikację indeksu WIGtech Total Return (WIGtechTR) , który jest indeksem dochodowym istniejącego już indeksu WIGtech - poinformowała giełda w komunikacie.

"GPW Benchmark jest odpowiedzialna za dostarczanie indeksów i wskaźników referencyjnym odpowiadających trendom rynkowym i zainteresowaniom zgłaszanym przez inwestorów aktywnych na krajowym rynku kapitałowym. Nowy wskaźnik, jakim jest WIGtechTR, rozszerza skład rodziny indeksów giełdowych, a w niedalekiej przyszłości może stać się instrumentem bazowym dla produktów inwestycyjnych ETP" - powiedziała cytowana w komunikacie prasowym wiceprezes GPW Benchmark Aleksandra Bluj.

Indeks WIGtechTR będzie należeć do indeksów dochodowych, więc przy jego obliczaniu będą uwzględniane nie tylko ceny zawartych transakcji, ale również dochody z tytułu dywidend i praw poboru.

Indeks będzie obejmował zmienną liczbę spółek, a ich udział będzie, tak jak w przypadku innych indeksów, obliczany na podstawie liczby akcji w wolnym obrocie (free float). Udział największych spółek będzie ograniczony do 10 proc., a jego wartość bazowa będzie ustalona na poziomie 10 tys. pkt. Wartości indeksu będą publikowane w sposób ciągły co minutę.

Rewizja indeksu przeprowadzana będzie w cyklu razem ze zmianami pozostałych indeksów.

Pierwszy skład portfela indeksu będzie opublikowany 24 listopada tego roku.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
syn-proboszcza
kolejny indeks, kolejny "sukces". To już chyba ze 25 indeks giełdowy tylko dla kogo , po co, w jakim celu. Niedługo indeksów będzie więcej niż porządnych firm na gpw.
zbyszek_
Tak trzymac, nie ma jak inwestowanie lewarowane w syntetyczne instrument pochodne.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki