Fundusz inwestuje w zakupy grupowe

analityk Bankier.pl
Fenomen zakupów grupowych zatacza szersze kręgi i rozbudza wyobraźnię nie tylko twórców kolejnych klonów Groupona, ale i inwestorów. Do grona podmiotów, które chcą wykorzystać dynamiczny rozwój tego rynku w Polsce dołączył fundusz Xevin Investments. Przedstawiciele warszawskiej spółki poinformowali dziś o zakupie udziałów w serwisie zakupów grupowych Cuppon.pl.

Inwestor nabył część udziałów w serwisie, którego pomysłodawcami są Dawid Dusza i Sebastian Nowak. Witryna powstała w czerwcu 2010 roku na fali popularności Groupona. Od tego czasu może się pochwalić się 60 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie, którzy od debiutu zaoszczędzili ponad 300 tys. zł. Fundusz objął blisko 50% udziałów a inwestycja nie przekroczyła 1 mln zł.- Cały proces trwał dość krótko, bo około 2 miesięcy. Obie strony były świadome, że czas jest tu bardzo ważny, gdyż rynek w tej fazie cechuje niesamowity dynamizm. Tak naprawdę jeszcze przed podpisaniem umów siedzieliśmy już wspólnie nad strategią portalu na najbliższe miesiące. Dzięki temu, już dziś jest ona realizowana, co pozwoli nam osiągnąć kilkuset procentowe wzrosty i rentowność po 2-3 miesiącach od inwestycji – mówi dla Bankier.pl Marek Rusiecki z funduszu Xevin Investments.


Pytaniem otwartym pozostaje kwestia przyszłości serwisu Cuppon.pl. Wsparcie inwestora to istotny argument, ale inni gracze na brak kapitału i know-how także nie narzekają. Liderem na polskim rynku zakupów grupowych jest Groupon z ponad 80 proc. udziałów w rynku. O pozostały kawałek tortu walczą Gruper.pl, FastDeal.pl i kilkanaście innych podmiotów. Na rynek wchodzi także projekt Grupy Allegro – Citeam.pl. Wszystko to razem powoduje, że o użytkownika będzie coraz trudniej.

Obecne statystyki to niezły wynik jak na startup działający bez wsparcia inwestora.Zastrzyk gotówki uzupełniony doświadczeniem i kontaktami funduszu na pewno pomoże pomysłodawcom w rozwoju serwisu. Rynek dynamicznie rośnie i to chce wykorzystać Xevin Investments. Wartość do podziału będzie coraz większa i tu twórcy oraz inwestor upatrują szansy. - Rynek zakupów grupowych rozwija się w niesamowitym tempie. Duży rynek, duża konkurencja, duże ryzyko – to główne powody dlaczego weszliśmy w Cuppon.pl – mówi Rusiecki.
To już kolejna inwestycja Xevin Investments w ostatnim czasie. Niedawno fundusz poinformował o zakupie (razem z Red Sky) udziałów w sklepie z soczewkami o nazwie BezOkularow.pl. W jego portfolio znajdują się także takie projekty jak: witryna wymiany gier - Gametrade.pl, firma doradcza iSecure.pl, właściciel wyszukiwarki plików Filestube.com, spółka Red Sky czy platforma Zakupy.com.

Komentuje Arkadiusz Hajduk, inkubator Speedup Group

Odważna decyzja funduszu na rynku zakupów grupowych, który wydaje się być już poukładany. Ogromna przewaga Groupona, aspiracje Citeam oraz tłum mniejszych graczy to poważne wyzwanie. Wsparcie finansowe i merytoryczne ze strony inwestora na pewno dużo wniesie i zwiększy szansę Cuppon.pl na sukces. Powstaje też pytanie o strategię wyjścia z inwestycji, ale nie wątpię, że i to zostało przemyślane przez inwestora. Pozostaje więc życzyć powodzenia i czekać na efekty działań zespołu Cuppon.pl wspartego przez inwestora.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl
 

Grzegorz Marynowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~goska

Zapraszam na http://www.Frupi.pl najlepsze zakupy grupowe w Polsce.

! Odpowiedz
0 0 ~cennik-online.pl

Zapraszam na stronę http://www.cennik-online.pl/grupowe na której możemy wyszukać najnowsze oferty zakupów grupowych z wielu portali! Wyszukuj tylko oferty, które Cię interesują.

!

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.